לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3426 מאמרים 965 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

החששות והסיבות שבגינן מומלץ להתחסן

פורסם בתאריך 16/02/2021      /      נכתב ע"י dorontadvblog@gmail.com

מומלץ להתחסן

אזרחים ישראלים מבוגרים רבים התחסנו כבר נגד נגיף הקורונה. עם זאת הצעירים מתמהמהים וחלק ניכר מהם עדיין לא התחסנו. עקב התפשטותה של המגפה, ניכרים בציבור החששות והסיבות שבגינן מומלץ להתחסן. צעירים רבים הבינו את חשיבותו של החיסון וביצעו אותו, אך אחרים העדיפו שלא להתחסן עקב סיבות שונות.

אנשי תקשורת רבים מדרבנים את הצעירים להגיע למתחמי החיסונים כמו עמית סגל ידיעות אחרונות אשר מבהיר את חשיבותם של חומרי החיסון ולכן מומלץ להתחסן. מי שאינו מבין את חומרת המצב ואינו מבצע את ההתנהגות האחראית שנדרשת מכל אזרח, הוא למעשה נושא באחריות הן על חייו והן על כל הסובבים אותו ובמיוחד על האנשים המבוגרים כמו הוריו והדור המבוגר יותר.

 

הקריאה לצעירים כי מומלץ להתחסן

הצעירים שמעדיפים שלא להתחסן טוענים שיש סיבות רבות שבגללן עדיף לא להכניס חומר זה לגופם. אך מכיוון שבמקרים רבים צעירים נדבקו בזן הבריטי של הקורונה שמתחלק ל – 17 מוטציות הוא עלול להדביק את הסובבים אותו בכל גיל ובמיוחד את הוריו ואת בני המשפחה המבוגרים יותר.

 

הסיבות שבגללן הצעירים מעדיפים שלא להתחסן

קיים חשש שלחיסון זה יהיו תופעות לוואי לטווח הארוך. להערכתם של הצעירים עדיין לא ברורות מלוא ההשלכות של החיסון, כיוון שמדובר בעניין רפואי חדשני. לכן הם מעדיפים לא לקחת סיכונים מיותרים.

בפועל גם אם נוצרות תופעות לוואי הן מתרחשות רק כשישה שבועות לאחר החיסון. מעבר לכך מולקולת  mRNA  היא מולקולה שמתפרקת תוך דקות עד כמה שעות לכל המאוחר והיא לא נשארת בגוף.

תופעות הלוואי שנראות הן מקומיות וזמניות. מדובר בנפיחות ובכאבים במקום הזריקה. לעיתים יסבול המחוסן גם מחולשה, צמרמורת וחום, התופעות הללו נעלמות בדרך כלל לאחר 48 שעות. מי שסובל מאלרגיה ונחשף לתופעות אחרות, מטופל על פי הנחיות שונות.
מקצת מהצעירים חושבים שהחיסון עלול לגרום למחלת הסרטן. אך בפועל מדובר בחיסון שהוא מאד יעיל ואף איכותי יותר מחיסונים אחרים. אחד היתרונות שלו הוא בכך שאפשר לבצע בו שינויים והתאמות גם למוטציות חדשות שיתפתחו עם הזמן.
חשיבה נוספת של הציבור היא שמדובר בחיסון חדש שעדיין לא נערכו עליו מספיק בדיקות וניסויים על בני אדם. בפועל יצרני החיסונים בחנו את בסיס התרכובת כבר לאורך שנים רבות ונקבע שהחיסון הוא בטוח ואינו מסוכן.
כל אדם שמעוניין לבדוק את מקורות המידע, מוזמן לראות את כל המסמכים של יצרני התרופות, הן אינן מסתירות את המידע. לאחר שמנהל התרופות האמריקאי ה -  FDA בחן את מלוא הנתונים הוא נתן אישור רשמי להשתמש בה.

זו הסיבה שאזרחי כל העולם משוועים לקבלת החיסונים. לאט לאט מעבירים אליהם משלוחים. בישראל החיסון זמין והעובדה שלא כל הצעירים מתחסנים היא בעייתית והגופים השונים עושים כל שניתן כדי לשכנע אותם, לאור העובדה כי מומלץ להתחסן.

13 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת dorontadvblog@gmail.com
לעבוד ביום הבחירות בזמן קבלת דמי אבטלה אחד החששות של עובדים שנמצאים כעת בתקופת האבטלה היא אם לעבוד ביום הבחירות ואם פעולה זו לא מנוגדת לעובדה שהם זכאים לדמי אבטלה כיוון שאינם עובדים כרגע.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 2 שבועות 6 ימים
לקחת צימר בצפון לכבוד ולנטיין דיי חג האהבה - ולנטיין דיי, זו הזדמנות מצוינת לצאת לחגיגה רומנטית, הרחק מעיר המגורים הסואנת ולהיבלע בטבע האין סופי של הגולן. כאשר יש המלצות נפלאות על צימרים בחד נס לזוגות הדרך להזמנת חופשה היא קצרה מאד, בודקים באינטרנט אם יש צימר פנוי בימים הרלוונטיים ותוך דקות נרשמים והראש כבר מתכנן את ימי החופשה ואת תכולת המזוודה.
פורסם בקטגוריית תיירות ונופש, לפני 2 שבועות 6 ימים
קווים לדמותה של האמנית – זהבה לופו זהבה לופו אמנית ישראלית שעבודותיה מוצגות בכל העולם. עוסקת כיום ביצירות אבסטרקט ושואבת השראה מעולם המוזיקה.
פורסם בקטגוריית אמנות וחינוך, לפני 1 חודשים 1 שבועות