לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3462 מאמרים 985 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מעצב תעשייתי

פרופיל - מעצב תעשייתי

פורסם בתאריך 21/03/2021      /      נכתב ע"י sperel

מעצב תעשייתי הוא קודם כל מעצב. כפי שיש עיצוב חזותי, או עיצוב גרפי; יש גם עיצוב תעשייתי, ויש כאלו, שנותנים לו קרדיט רב. אלו שעוסקים בעיצוב תעשייתי, כנראה עוסקים בפיתוח כמו גם בעיצוב של מוצרים. או במילים פשוטות, יש להם רעיון: הם נותנים לו צורה. שזה, לדעתנו, חלק מהיופי שבדבר.

שהרי, ישנם חולמים רבים בעולם, אנשים רבים, שנחשפים לרעיונות מהממים. בין אם בשנתם, בשעת מדיטציה, הליכה עם הכלב, בחוף, בבהייה בהקיץ ובשלל מקרים אחרים. והרעיונות הללו, יכולים לשנות את העולם, אפילו באופן מיניאטורי – אך עדיין, ניכר. ולמעשה, העיצוב התעשייתי, על אף צמד המילים האבסטרקטיות, הוא זה שמאפשר לאנשים לדעת מה לעשות עם הרעיונות הללו, כיצד לתרגם אותם למוצר בחומר.

הרי, נניח שיש לי עניין לעזור לנערות שנכנסות להריון. הרי, שסימנתי לעצמי טריטוריה מסוימת. מתוך כך, אני יכול לברור ולהבחין, מה הן התוצאות, היעדים, והתסמינים לכך שהתרחש שיפור, לכך שהן חוות משהו טוב ומיטיב? אם לדוגמה, החלטתי שהאינדיקטורים לכדי כך, הם שהן מחייכות יותר, או מתאמנות יותר, או מרוויחות יותר כסף, הרי שכל אמצעי שיאפשר לי להשפיע על המדד (מאלו שבחרתי), הוא זה שמהווה קרקע פורייה לתרגום הרעיון לכדי צורה בחומר.

הגדרת הטריטוריה מעודדת בנייה

למעשה, עצם זה שהגדרתי איך אני רוצה לעזור, ולמי, כבר יוצרת מעין גשר מטאפיזי, דרכו יכולים לעבור רעיונות. אם נסתכל על חווית הגילוי של ארכימדס, כאשר נכנס לאמבטיה וגילה, בתבונת-בזק אלוהית שברגע שהמשקל שלו נכנס למים, המים עולים בהתאם למשקל – על כן, הוא גילה דרך חדשה למדוד דברים. וזה בדיוק מה שהוא רצה, זו "הבעיה" שהוא עבד עליה לאורך זמן. הוא היה מאוד תשוקתי ונלהב לגבי הפתרון, הטריטוריה שמצא לעצמו, והאינדיקטור – ועל כן, כאשר הרעיון הבליח, הוא היה שם כדי לתפוס אותו לשים לב אליו.

ואז הוא צעק אאוריקה, ואת השאר אנחנו מכירים, לפחות במעט. על כן, עצם כך שאנחנו מזהים צורך בעולם, ושים עליו נעץ, כמו אומרים "זה חשוב מספיק כדי לפתור, לשפר, להפוך למיטיב", אנחנו יוצרים קרקע להמצאות חדשות. ודרכו של המעצב התעשייתי, היא למצוא או להמציא צורות לרעיונות שאנחנו רוצים להביא לכאן.

בין אם מדובר על מסיכת פנים מדויקת ומיטיבה, על דרך מסוימת שתעודד ילדים לצחצח שיניים, או על משהו שיאפשר לאנשים לפרוח ולשגשג בעולם לא משנה מה היא נקודת ההתחלה שלהם. המעצב התעשייתי יכול להיות במשימה עצמאית, מסע צלב משלו, דרך מסוימת לשפר את העולם – תוך שהוא מקדיש את המאמצים והיכולות שלו להבאת שינוי אמיתי. והוא יכול להיות חלק מצוות בחברה, שאחראית על פתרונות מסוימים, והוא למעשה זה שיודע איך לתת את הצורה. המעצב תורם את חלקו, בתרגום הרוח לחומר, והרי זה משובח. תודה על קריאתך.

10 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת sperel
דיאטה ים תיכונית הדיאטה הים תיכונית עשירה בקטניות, ירקות, שמן זית, דגנים וקל לממן את מצריכה. נוסף על כך, ייתכן שהיא תורמת לעלייה בתוחלת החיים. כך שאם נרצה לתמצת: אפשר לחיות יותר, לקנות בזול (יחסית), ולאכול הרבה דברים טעימים.
פורסם בקטגוריית דיאטה, לפני 3 שבועות 1 ימים
אי ספיקת לב אצל זקנים באופן עקרוני, אי ספיקת לב, לא אמורה להופיע טרם גילאים מאוחרים, וגם אז הוא לא אמור, אלא אם הוא כבר קורה, אזי שמדובר על טווחי גיל מאוחרים להפליא, שיש להם רקע של מחלות לב אחרות. כך שאם יש לאנשים מבוגרים, מצב בו הלב לא פועם בעצמה מספקת על מנת לתת לגוף את זרימת הדם הנכונה לו, אפשר לקורא לזה אי ספיקת לב. בעיקרון, המצב מגיע אחרי שהשרירים בלב, נחלשו במידת מה, ובאופן הדרגתי, אולי בעקבות מחלות לב, או התקפי לב, יתר לחץ דם או הפרעות קצב
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 3 שבועות 1 ימים
אשווגנדה – סופר פוד חובה בכל בית באופן עקרוני, אין באמת הגדרה יחידנית למושג מזונות העל (super foods), אלא ניתן להתייחס אליו כמותג שיווקי, המתייחס למזונות שאמורים להיות להם הטבות בריאותיות, יתר על המידה. כלומר, הם אמורים להיות בריאים במיוחד.
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 3 שבועות 2 ימים