לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3462 מאמרים 985 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
אשווגנדה

אשווגנדה – סופר פוד חובה בכל בית

פורסם בתאריך 21/03/2021      /      נכתב ע"י sperel

באופן עקרוני, אין באמת הגדרה יחידנית למושג מזונות העל (super foods), אלא ניתן להתייחס אליו כמותג שיווקי, המתייחס למזונות שאמורים להיות להם הטבות בריאותיות, יתר על המידה. כלומר, הם אמורים להיות בריאים במיוחד.

סופר פודס הם אלו שאמור להיות להם ערך תזונתי גבוה במיוחד, כך שלצורך העניין אם ניקח פופקורן תעשייתי למיקרוגל, אנחנו מדברים על מוצר שאין לו ערך תזונתי גבוה במיוחד, גם אם הוא אינו בריא, או אפילו בגרסא בריאה של עצמו. כאשר לוקחים מוצר, ומעבדים אותו הלוך ושוב, כדי לקבל גרסא קלילה יותר של הדבר; סביר שאין לו ערך תזונתי גבוה. על כן, במקום זה, סופר פודס אמורים להיות כאלה שהם קרובים יותר לטבע, ובאופן ספציפי, למקורות בטבע שיש להם יותר ערך תזונתי, או ערך תזונתי סולידי יותר: המון דברים טובים בדבר אחד.

ככלל, אפשר לקרוא לכל דבר "סופר-פוד", אם מתייחסים לערך התזונתי הגבוה שלו, על כן יש להפעיל שיקול דעת מה באמת יכול להתאים לתזונה שלנו, ולשרת את הבריאות שלנו, גם אם "מומחים" (אנשים שעשו מחקר, או תואר מסוים, או בעלי ניסיון מסוים; שכן בסופו של דבר, זו רק פרספקטיבה אישית שלהם על הנושא), אומרים שהדבר בריא ויוצא דופן בהטבות הבריאותיות שלו. לצורך העניין, נביא כאן את האשווגנדה כדוגמה לסופרפוד, בעיקר על בסיס העובדה שעושים בצמח הנזכר לעיל שימוש ברפואה האירוודית למעלה מ-2,500 שנה, ולא בגלל שהציבור מדווח (לכאורה) על אי אילו הטבות יוצאות דופן מהשימוש בצמח.

סופר אשווגנדה 

האשווגנדה היא צמח שיכול להיקרא סופרפוד, כיוון שיש שיגידו שיש לה יכולות אנטי-דלקתיות, אנטי-חרדתיות (כלומר, ביכולתה לעזור עם חרדות), ואיכויות שתומכות את בריאותה של בלוטת התריס. באשר לצמח זה, הדעות חלוקות, כיוון שמקורות מסוימים אומרים שהצמח לא נחקר עמוקות כדי לדעת באם ההטבות הבריאותיות שמציע, אכן שוות את לחמן ומגשימות את ההייפ (ההבטחה הגדולה), בעוד מקורות אחרים אומרים שהצמח נחקר עמוקות ולאורך שנים וזה ידוע כי מה שהוא מבטיח הוא אכן מקיים. אנחנו, לא ניקח צד שכן זה לא מתפקידנו להחליט מה ביכולתו של צמח האשווגנדה לספק, ומה לא.

ובנימה זו, אפשר לציין שלצמח יכולות שקשורות להפחתת מתחים, דבר שאכן ראינו שקיבל גושפנקא באתרים רפואיים מסוימים. כלומר, אתרים רפואיים שאומרים בפה מלא שהאשווגנדה לא הוכח כבעל ערך מבחינה רפואית, עקב מחסור במחקרים, אומרים שאכן היו מחקרים שתיעדו את יכולתו בהפחתת מתחים, אז "הא לכם", זה כנראה אומר משהו. לאשווגנדה מיוחסים הטבות ויתרונות מרובים נוספים, אך לעת עתה, נציין שיש אנשים שמייחסים לו ערך רב, וייתכן שיש לכך סיבה מתאימה. כך או כך, באחריות הקורא לברור עבור עצמו, מהי האמת היחסית בעבורו. תודה על קריאתך.

11 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת sperel
דיאטה ים תיכונית הדיאטה הים תיכונית עשירה בקטניות, ירקות, שמן זית, דגנים וקל לממן את מצריכה. נוסף על כך, ייתכן שהיא תורמת לעלייה בתוחלת החיים. כך שאם נרצה לתמצת: אפשר לחיות יותר, לקנות בזול (יחסית), ולאכול הרבה דברים טעימים.
פורסם בקטגוריית דיאטה, לפני 3 שבועות 1 ימים
אי ספיקת לב אצל זקנים באופן עקרוני, אי ספיקת לב, לא אמורה להופיע טרם גילאים מאוחרים, וגם אז הוא לא אמור, אלא אם הוא כבר קורה, אזי שמדובר על טווחי גיל מאוחרים להפליא, שיש להם רקע של מחלות לב אחרות. כך שאם יש לאנשים מבוגרים, מצב בו הלב לא פועם בעצמה מספקת על מנת לתת לגוף את זרימת הדם הנכונה לו, אפשר לקורא לזה אי ספיקת לב. בעיקרון, המצב מגיע אחרי שהשרירים בלב, נחלשו במידת מה, ובאופן הדרגתי, אולי בעקבות מחלות לב, או התקפי לב, יתר לחץ דם או הפרעות קצב
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 3 שבועות 1 ימים
פרופיל - מעצב תעשייתי מעצב תעשייתי הוא קודם כל מעצב. כפי שיש עיצוב חזותי, או עיצוב גרפי; יש גם עיצוב תעשייתי, ויש כאלו, שנותנים לו קרדיט רב. אלו שעוסקים בעיצוב תעשייתי, כנראה עוסקים בפיתוח כמו גם בעיצוב של מוצרים. או במילים פשוטות, יש להם רעיון: הם נותנים לו צורה. שזה, לדעתנו, חלק מהיופי שבדבר.
פורסם בקטגוריית טכנולוגיה, לפני 3 שבועות 1 ימים