לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3462 מאמרים 985 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
אי ספיקת לב קשישים

אי ספיקת לב אצל זקנים

פורסם בתאריך 21/03/2021      /      נכתב ע"י sperel

באופן עקרוני, אי ספיקת לב, לא אמורה להופיע טרם גילאים מאוחרים, וגם אז הוא לא אמור, אלא אם הוא כבר קורה, אזי שמדובר על טווחי גיל מאוחרים להפליא, שיש להם רקע של מחלות לב אחרות. כך שאם יש לאנשים מבוגרים, מצב בו הלב לא פועם בעצמה מספקת על מנת לתת לגוף את זרימת הדם הנכונה לו, אפשר לקורא לזה אי ספיקת לב. בעיקרון, המצב מגיע אחרי שהשרירים בלב, נחלשו במידת מה, ובאופן הדרגתי, אולי בעקבות מחלות לב, או התקפי לב, יתר לחץ דם או הפרעות קצב.

בין התסמינים של אי ספקית לב, אפשר למנות את הגודש הריאתי, אשר מתאפיין עם המצב. התסמינים יכולים להתפתח באופן הדרגתי, אך מורגש. באם לדוגמה יש קוצר נשימה, עייפות והפרעה ביכולת להתמקד, אפשר שהדבר מתקשר למצב של אי ספיקת לב אצל זקנים, או בהקשר לגורמים אחרים. סביר שרופא, או אדם מומחה בתחום יידע להבחין באם ישר קשר או לאו.

 הפרספקטיבה של המוסד הרפואי לטיפול במצב של אי ספיקת לב, הוא טיפול תרופתי, שמטרתו להפחית את הסימפטומים ולגרום למצב להשתפר. אם ניקח לדוגמה את המקרה של ג'ו דיספנסה (סופר רב-מכר עולמי), שלאחר תאונת דרכים, ריסק את עומדת השדרה שלו, ותוך כ-3 שבועות ריפא את עמוד השדרה שלו על ידי שימוש בוויזואליציות, נדע שיש דברים בעולם שאפשר לגשת אליהם, ולצמוח מתוכם, שהם מעבר לטיפולים הידועים על ידי הממסד הרפואי. אך אנחנו כמובן לא ממליצי לכאן או לכאן, או משהו על חשבון משהו, אלא מניחים על השולחן אפשרויות רבות לריפוי, כפי שכל אחד היה רוצה לאמץ לעצמו, על בסיס הסמכות והאינטואיציה הפנימית של עצמו.

רפואה מונעת, או תומכת לחיים אופטימאליים

דברים שיכולים לתמוך את האדם מלפתח אי ספיקת לב, במיוחד אם הוא זקן, כפי שהכותרת מרמזת, הם אלו שמאפשרים שמירה על אורח חיים בריא, איזון בלחם הדם, בכולסטרול ובסוכרת יחד עם איזון כללי באורח חייו. כלומר, אם אדם מקפיד על מה שנכנס לתוך המערכת שלו, ומה שהוא עושה איתה, הוא יכול להיות מאוזן עד מאוד, ובמצב אופטימאלי להפליא. אם יש מישהו שאוכל בריא, מתאמן היטב, וקשוב לגוף ולנפש שלו, סביר שהוא יהיה בריא גם כשיהיה זקן, ואולי אפילו לא יידע שהוא זקן מרוב שהוא בריא.

אלא שאלו הם הרגלים בריאותיים ומחייתיים, שאנחנו לא תמיד יודעים ומודעים אליהם, וחושבים שהדרך הרגילה בה עשינו דברים היא הנכונה, כי היא מה שתמיד עשינו, מה שתמיד התרחש במשפחה שלנו, בתרבות, וכיוצא בזה. בעוד, שהאנשים שבאמת רוצים לקחת אחריות על איכות חייהם, מחפשים ומבחינים בין עיקר לטפל, ורואים מה באמת יכול לתמוך אותם לבריאות מיטבית. ואז, אי ספיקת לב אצל קשישים הוא עניין לא רלוונטי, לא משנה ולא מהותי – כי הלב, וכל האיברים, חזקים ונהדרים ובמיטבם. אם כן, תודה על קריאתך.

11 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת sperel
דיאטה ים תיכונית הדיאטה הים תיכונית עשירה בקטניות, ירקות, שמן זית, דגנים וקל לממן את מצריכה. נוסף על כך, ייתכן שהיא תורמת לעלייה בתוחלת החיים. כך שאם נרצה לתמצת: אפשר לחיות יותר, לקנות בזול (יחסית), ולאכול הרבה דברים טעימים.
פורסם בקטגוריית דיאטה, לפני 3 שבועות 1 ימים
אשווגנדה – סופר פוד חובה בכל בית באופן עקרוני, אין באמת הגדרה יחידנית למושג מזונות העל (super foods), אלא ניתן להתייחס אליו כמותג שיווקי, המתייחס למזונות שאמורים להיות להם הטבות בריאותיות, יתר על המידה. כלומר, הם אמורים להיות בריאים במיוחד.
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 3 שבועות 1 ימים
פרופיל - מעצב תעשייתי מעצב תעשייתי הוא קודם כל מעצב. כפי שיש עיצוב חזותי, או עיצוב גרפי; יש גם עיצוב תעשייתי, ויש כאלו, שנותנים לו קרדיט רב. אלו שעוסקים בעיצוב תעשייתי, כנראה עוסקים בפיתוח כמו גם בעיצוב של מוצרים. או במילים פשוטות, יש להם רעיון: הם נותנים לו צורה. שזה, לדעתנו, חלק מהיופי שבדבר.
פורסם בקטגוריית טכנולוגיה, לפני 3 שבועות 1 ימים