לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3462 מאמרים 985 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

ילדים עם הפרעות אכילה צריכים את התמיכה של ההורים שלהם

פורסם בתאריך 04/04/2021      /      נכתב ע"י דיאטנית קלינית אישית - מותר לי

מומחים מדגישים כי הכרחי שהורים לילדים שסובלים מהפרעות אכילה לא יתעסקו במה הגורמים והסיבות למצב, אלא יתרכזו בחיפוש כלים, באמצעותם הם יכולים לעזור לילדיהם. לשם כך, הם צריכים לפנות לעזרה מקצועית ולקבל את הטיפול המתאים ביותר למצבם. מאוד חשוב להימנע ממצבים של הכחשה או של כעס לנוכח הבעיה, ולדעת למצוא את הדרך להתמודד עם המצב כדי למצוא פתרון.

בהתאם לכך, לדברי הרופא אובידיו ברמודס, רופא בתכנית להפרעות אכילה במרפאה פסיכיאטרית באוקלהומה, ארה"ב, וחבר בדירקטוריון של האיגוד הלאומי להפרעות אכילה בארה"ב (National Eating Disorders Association), "כשמתבגר מציג בעיה של חרדה, הוא לא היחיד שמתמודד איתה. להיפך, מדובר בבעיה של משפחה. גם הילד וגם ההורים והאחים חייבים לחפש עזרה. אנחנו מאמינים שהשיתוף, העזרה והתמיכה של ההורים הם עמודי התווך על מנת לשפר התוצאות של טיפול."

לאחרונה נעשו שני מחקרים שמצביעים על מידע חדש בנוגע להפרעות אכילה בקרב ילדים ובני נוער. המחקר הראשון, שפורסם במגזין Archives of General Psychiatry, מראה שמתוך 80 מתבגרים שהשתתפו במחקר, 40% קיבלו תמיכה מהמשפחות שלהם והם היו אלו שאחרי שישה חודשים של טיפול הפסיקו לגרום לעצמם להקיא, מה שמצביע בבהירות שהקשר עם המשפחה הוא אבן בסיס לצורך פרוגנוזה חיובית עבור המטופל.

במחקר השני, שפורסם במגזין Eating Disorders, השתתפו 32 מתבגרות שסבלו מאנורקסיה נרבוזה, במחקר אורך במשך 3 שנים במהלכן ניתן להן טיפול. לאחר זמן מסוים, ניתן היה לראות ש-75% מהבנות שהייתה להן תמיכה מהמשפחה במסגרת טיפול משפחתי, התגברו על הפרעת האכילה והתחילו חיים הרבה יותר בריאים.

איך אפשר להתחיל לעזור לילדים בעלי ההפרעה?

הצעדים הראשונים שעל ההורים לעשות על מנת לעזור לילדם הלוקה בהפרעת האכילה, על פי מומחים אמריקאים:

  1. להצטייד במידע: להתייעץ עם מומחים שונים, לדבר עם הורים שעברו בעבר או עוברים בהווה חוויה דומה, לקרוא ולהשתתף בקבוצות תמיכה.
  2. להימנע מהכחשה: אם לילד שלך היה סרטן, היית הולך לחפש עזרה? המומחים מדגישים שזה הכרחי לחפש עזרה ממומחים ברגע שיש אפילו חשש קטן לבעיה.
  3. להציע תמיכה לילד: זה מאוד חשוב שהילד לא ירגיש לבד, על מנת שיוכל להצליח לבנות את עצמו מחדש.
  4. לעבוד עם צוות מקצועי: חשוב שתהיה עבודה עם צוות מקצועי הכולל רופאים, דיאטנים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים. חברי המשפחה מהווים חלק חשוב מעבודת הצוות עם כל אנשי המקצוע, על מנת להגיע למקסימום תוצאות.

לסיכום, על מנת לעזור לילדיהם, הורים לילדים בעלי הפרעות אכילה, צריכים להתייחס בכובד ראש לקשר שלהם עם הילד, להיות שם בשבילו מהרגע הראשון ולעזור לו לצלוח את הדרך הקשה, אך האפשרית, להחלמה.

6 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת דיאטנית קלינית אישית - מותר לי
סידן ממוצרי חלב דלי שומן לא נספג, נכון או לא נכון? הסידן הוא המינרל הנפוץ ביותר בגוף האדם המהווה 39% ממשקל המינרלים וחיוני לתפקודים רבים. אחד התפקידים החשובים והידועים ביותר שלו הינו בניית העצם בתקופת הגדילה, ושמירה עליה בהמשך החיים (99%~ מהסידן מצוי בעצמות ובשיניים ו-1% מצוי בדם, בנוזלי הגוף וברקמות הרכות). צריכה מספקת של סידן יכולה לעזור בהשגת מסת עצם מירבית בגיל ההתבגרות ולהפחית את הסיכון לשברים אוסטיאופורוטיים ומחלות עצם אחרות בגיל מבוגר ובעיקר בקרב נשים לאחר הפסקת הווסת (פוסטמנופאוזה) ובנוסף חיוני למערכת קרישת הדם, להעברה עצבית, לכיווץ השרירים ולכיווץ והרפיה של כלי הדם- לשם שמירה על קצב לב סדיר.
פורסם בקטגוריית דיאטה, לפני 1 שבועות 1 ימים