לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4076 מאמרים 1231 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

למי מתאימה תניית בוררות?

פורסם בתאריך 16/04/2021      /      נכתב ע"י expert

יש כל מיני חוזים שעליהם אנחנו חותמים לאורך החיים שלנו: חוזים להשכרת דירה, חוזים לרכישת דירה, חוזים במקום עבודה חדש, חוזים אל מול ספקים שונים שנותנים לנו שירות ועוד. החוזים האלו מביאים איתם לא מעט סעיפים, שחלקם נוגעים באופני התשלום השונים, חלקם נוגעים באפשרויות ביטול עסקה, וחלקם גם נוגעים בדרכי ההתמודדות של שני הצדדים במידה ומתעורר סכסוך ביניהם. תניית בוררות היא אחד מהסעיפים שיכולים להיות משולבים בחוזים הללו, אז בואו נבין בדיוק למי היא מתאימה.

מהי בכלל תניית בוררות?

כדי להבין למי היא מתאימה, ראשית נצטרך להבין מהי תניית בוררות. תניית בוררות היא סעיף שיכול להשתלב בחוזים שנערכים בין בני זוג, בין שותפים עסקיים, או בין כל שני צדדים אחרים שחותמים ביניהם על הסכם. על פי סעיף זה, מסכימים ביניהם הצדדים שברגע של מחלוקת שלא תגיע לכדי פתרון על ידי שני הצדדים עצמם, יפנו הצדדים להליך הבוררות.

ברגע שסעיף תניית בוררות משתלב בחוזה כזה או אחר, שני הצדדים למעשה מוותרים על כל אופציה אחרת של יישוב סכסוכים, כמו הליך גישור לדוגמה, אלא מחויבים לפנות באופן ישיר אל הליך הבוררות.

למה לבחור דווקא בתניית בוררות?

הליך הבוררות הוא הליך שבמסגרתו הבורר יהיה זה שיחליט על דרך הפתרון עבור שני הצדדים, ובעצם העובדה שהם לוקחים בו חלק – שני הצדדים מסכימים מבעוד מועד שהדרך שתיקבע על ידי הבורר היא הדרך שאותה הם יצטרכו לכבד ולקיים. נשאלת השאלה מדוע לבחור דווקא בתניית בוררות כסעיף שישתלב בחוזה, הרי שהליכים אחרים, כמו הליך הגישור לדוגמה, מאפשרים לשני הצדדים להגיע לכדי פתרון בעצמם.

ובכן, התשובה לשאלה הזו היא פשוטה – לא מעט אנשים מרגישים שברגע של סכסוך עדיף שההחלטה תתבצע על ידי גורם שלישי שאינו קשור לשני הצדדים ולסכסוכם, על מנת שתוכל להתבצע החלטה אובייקטיבית שבאה במטרה לעשות טוב לשני הצדדים. כמו כן, אנשים שחוששים שברגע האמת לא יוכל להתבצע משא ומתן שקול והוגן, משום שהצדדים עלולים להתבצר כל אחד בעמדתו ולא להצליח להגיע לכדי פשרה – יכולים להוסיף סעיף תניית בוררות להסכם שנחתם ביניהם.

 

201 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת expert
רישיון לרחפן - מידע חשוב יש לדעת כי למרות השימוש הנפוץ של הרחפן, לא לכל אחד מותר להטיס אותו. כדי להטיס אותו בארגונים ובאופן מסחרי, יש צורך ברישיון מטיס, וכן צריך לעמוד בכל התנאים כדי לקבל רישיון זה.
פורסם בקטגוריית לימודים, לפני 2 שנים 11 חודשים
השקעות נדל"ן - כל מה שצריך לדעת השקעות בנדל"ן עומדות על למידה נכונה של השטח ולמידה של תכנית ההשקעה העתידית, השקעה בפרויקטים הנכונים ואינטראקציה נכונה בין אנשים. בייחוד מאחד שבהשקעות נדל"ן חשוב ליצור קשרים עם אנשים אמינים ומהימנים.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 שנים 1 חודשים
כל השלבים בדרך לחלוקת מזון לנזקקים עבור אנשים רבים האוכל הוא ממש לא דבר מובן מאליו. לצערנו, אוכלוסיות כמו ניצולי השואה, נזקקים, חסרי בית, חיילים בודדים ואוכלוסיות נוספות סובלות מחרפת רעב, ומיכולת מצומצמת ביותר לרכוש מזון, לבשל אותו ולדאוג לעצמם לארוחה חמה.
פורסם בקטגוריית חברה ומדינה, לפני 1 שנים 6 חודשים
הרכב שלכם זקוק לדיטיילינג – עכשיו הגיע הזמן להעניק לו אותו הליך הדיטיילינג הוא הליך שמטרתו להעניק לא רק ניקוי עמוק לרכב שלכם, אלא גם לצפות אותו בשכבת הגנה שתוכל להרחיק אותו מפני סכנות שונות, כמו שריטות, דהיית צבע בגלל מזג האוויר, לשלשת של ציפורים ועוד.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 1 שנים 8 חודשים
רחפן - בואו להכיר את כל הסודות של הטרנד שכבש את העולם יש כל מיני טרנדים בעולם – כאלו שיורדים מהמדף במהירות גדולה יותר מזו שבה הם עלו אליו - כאשר מדברים על רחפן, מדברים על מוצר שכבר ביסס את מעמדו בצורה מוחלטת בשוק.
פורסם בקטגוריית תעופה, לפני 1 שנים 8 חודשים