לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4022 מאמרים 1210 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

אדריכלות בתים ועיצוב מודרני

פורסם בתאריך 22/07/2021      /      נכתב ע"י קובי

כיצד באה לידי ביטוי אדריכלות בתים בעיצוב מודרני?

אחד מיתרונותיה הגדולים של האדריכלות, ובמיוחד אדריכלות בתים, היא היכולת להתחדש כל הזמן, להתעדכן בסגנונות התכנון והעיצוב החדשים הצצים, חדשות לבקרים בתחום. בניגוד לתחומי עיסוק אחרים, אדריכלות בתים פרטיים אינה תחום השוקט על השמרים, ולכן, כל עיצוב חדש, כל טרנד חדש, טכנולוגיה רלוונטית המשפיעה על התחום, או כל השפעה מכל סוג שהוא, ניכרים בה ישירות, וכל אלה משפיעים על רצונם של הלקוחות בבית מעוצב בסגנון מודרני עכשווי.

כמובן, שלרדיפה הזו אחר החדשנות אין (ולא יהיה גם) סוף, ולכן, תפקידו של האדריכל המוכשר הוא לתרגם את רצונו של הלקוח בסגנון מודרני, לצרכים האמיתיים של הלקוח ומשפחתו, אשר עתידים להתגורר בבית המתוכנן. 

אדריכלות בתים - על מה מושם הדגש?

אדריכלות בתים מתייחסת לעיצובם של בתים פרטיים עבור לקוחות. כתוצאה מכך, צרכיו של הלקוח ובני משפחתו נמצאים מעל לכל תכנון, אך בה בעת. על האדריכל להביא לידי ביטוי לא רק את הפנטזיות של לקוחותיו, אלא גם להתייחס לפונקציונליות הנדרשת בבית, מכיוון שבסופו של דבר, מדובר בבית מגורים ולא במוזיאון.

כמובן, שבעת תכנון בית פרטי, על האדריכל להתחשב גם במגבלות, היתרים ותכתיבים המופעלים עליו (ועל כל אדריכל) בעת תכנון בית, במסגרת חוקי התכנון והבנייה, הנחיות הרשות המקומית ועוד. אבל, מן הסתם, אדריכל טוב, מקצועי ומנוסה, יעשה כל שביכולתו לפתור קונפליקטים (במידה ויתגלו כאלה) בין הרצוי (כאמור - רצון לקוחותיו) לבין המצוי (תכתיבים חיצוניים, תקנים וכד').

כמו כן, בעת תכנון בית, מושם הדגש על השתלבותו של המבנה בסביבה הכולל שבה הוא מוקם. זאת, עושה האדריכל דרך התייחסות לתשתיות הציבוריות (כדוגמת כבישים, גני שעשועים וכן הלאה) והתייחסות לתשתיות הפרטניות שעתידות להתחבר לבית המתוכנן (חשמל, מים, ביוב וכיו"ב). בסופו של דבר, אמור האדריכל, למצוא את שביל הזהב בין ייחודו של הבית המוקם לבין הצורך בהתאמה לסביבה.

כיום, תחום הקיימות תפס תאוצה רבה בתחום הבנייה, בדגש על בנייה ירוקה ושילוב עם תחום הבתים החכמים, כל אלה, מאתגרים את האדריכל, למצוא פתרונות יצירתיים לטובת הגשמת הפרויקט האדריכלי של לקוחותיו.

מה חשוב בבחירת אדריכל מתכנן?

אדריכלות בתים פירושה תכנון וליווי הפרויקט ובעלי הבית כמובן, החל משלב מוקדם מאד של הפרויקט ולאורך כל הדרך הארוכה עד לסיומו. בשל כך, חשוב לבחור אדריכל שתצליחו להתחבר אליו, לא רק ברמה המקצועית, אלא אף ברמה האישית. אתם עתידים לבלות איתו לא מעט זמן בשיחות, בפגישות, ברכישת חומרים ובפתרון דילמות ועל כן חשוב, שגם בזמנים לחוצים (ותאמינו לנו, רק לעיתים נדירות אין כאלה בפרויקט בניה) תוכלו לחוש שאתם מסוגלים לפנות לאדריכל "שלכם" ולשתף אותו בלבטים שלכם, בכל עניין שעל הפרק.

רויטל רייך – חזון של אדריכלות פונקציונלית

ביתו של אדם הוא מקדשו. על כן אני מייצרת אדריכלות פונקציונלית מודרנית המותאמת לצרכיו, לסגנון חייו ולחלומותיו של הלקוח – תכנון אדריכלי ועיצוב פנים ייחודי ומדויק לכל אחד מלקוחותיי. אני מזמינה אתכם לעבור תהליך מיוחד, מרתק ומעצים.

203 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת קובי
רעיונות של אטרקציות לבר/ת מצווה בשנים האחרונות, מסיבות בר ובת המצווה נהיו יוקרתיות וחדשניות ואנשים משקיעים הרבה אנרגיה וכסף ביום הגדול של המסיבה, יש דבר אחד שאף מסיבה לא שלמה בלעדיו והוא אטרקציות לבר/ת מצווה, המגוונות את האירוע והופכות אותו לבלתי נשכח.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 שנים 2 חודשים
עיתוי שאיבת והחזרת ביציות במסגרת טיפולי פוריות העידן בו אנו חיים, גורם לנו לא אחת לקבל החלטות אשר משפיעות על חיינו בהווה ואף בעתיד. כך גם נושא הפוריות, אשר מושפע מקבלת החלטות במסגרת פיתוח הקריירה שלנו והעלייה בגיל הכניסה להריון, או אורח חיים לא בריא אשר משפיע עלינו בריאותית ומקשה על כניסה להריון. כך או כך, נושא הכניסה להריון הוא עניין שיש לתכננו בכובד ראש ולבחון כיצד הרפואה יכולה לסייע לנו, כאשר נחליט כי הגיע הזמן אך קיים קושי בדבר.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 3 חודשים
מה חשוב לדעת בבחירת מצלמות אבטחה לעסק? שוק מצלמות האבטחה הוא עצום ונמכרים בו מאות מותגים שונים של מצלמות אבטחה מכל מיני מקורות. קיימות מצלמות קוויות ואלחוטיות, פנים וחוץ, חכמות ו"טיפשות" במגוון רמות ומחירים. כאשר קיים צורך להתקין מצלמות אבטחה בעסק, בטח אם הדרישה מגיעה מחברת הביטוח, יש להזמין מומחה בתחום, שיגיע אל המקום, יבחן את השטח ויחליט על תכנית התקנה שתכסה את כל המתחם ותענה על הצרכים.
פורסם בקטגוריית טכנולוגיה, לפני 2 שנים 3 חודשים
התמודדות חברות mid-market עם הפער הטכנולוגי מול חברות גדולות ההתקדמות וההתפתחויות הטכנולוגיות המואצות במהלך השנים האחרונות, מחייבות חברות וארגונים בסדר גודל בינוני לאמץ פתרונות מחשוב מתקדמים שנועדו לאפשר לעסק להשתדרג ולעמוד בצורה ראויה בתחרות הקשה מול חברות גדולות
פורסם בקטגוריית מחשבים וטכנולוגיה, לפני 2 שנים 3 חודשים