לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3600 מאמרים 1058 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
שחזור דיסק קשיח

מה עושים אם לא מוציאים קבצים במחשב?

פורסם בתאריך 22/08/2021      /      נכתב ע"י אלירן

כמו כל רכיב אחר גם דיסק קשיח יכול להתקלקל. אבל בניגוד לרכיבים, שבלעדיהם ניתן להסתדר בצורה כזאת או אחרת, בלי דיסק קשיח אין מה לעשות עם המחשב. לפני שנדבר על סוגים שונים של תקלות בואו ונכיר מה זה בכלל דיסק קשיח ומה תפקידו.

דיסק קשיח, זה רכיב במחשב נייד או נייח, שתפקידו הקלטה ושמירה של נתונים מכל מיני סוגים. בין הסוגים הנתונים כמו קבצים עם מסמכים, תמונות, קבצי וידאו, מוזיקה, מצגות, משחקים ועוד. לכן במידה ויש תקלה בדיסק קשיח יש סיכוי מאוד גדול, שהמידע בנשמר בו ילך לאיבוד. כמובן, בשביל לא לאבד את הקבצים החשובים תמיד מומלץ לבצע גיבוי שלהם גם באמצעים אחרים. לצורך העניים זה יכול להיות גיבוי בענן או גיבוי בדיסק חיצוני. כמובן, שאף אחת מהאופציות היא לא מושלמת ב100%, אבל בכל מקרה עדיף להשתמש באחת מהן, אחרת תצטרכו להשתמש בשירות של שחזור דיסק קשיח. כמובן, לא נפרט יותר מידי על יתרונות וחסרונות של אופציות לגיבוי מידע, רק נציין את החיסרון הבולט של כל אחת מהן, בשביל שיהיה לכם יותר קל לקבל החלטה. אם תשתמשו בגיבוי מידע בענן, אז יש סיכוי שהמידע יגיע לצד שלישי אומנם סיכוי מאוד נמוך, אבל הוא בכל מקרה קיים. אם תשתמשו בגיבוי מידע בדיסק חיצוני, אז צריך לקחת בחשבון שגם הוא יכול להתקלקל, ברור שמאוד נדיר שזה יקרה בדיוק באותה נקודת זמן, שהתקלקל דיסק קשיח במחשב. איזה סיכון אתם מוכנים לקחת זו כבר בחירה שלכם.

מה מסמן שיש תקלה בדיסק קשיח?

כאשר אתם לא מצליחים לשמור קבצים חדשים במחשב או פתאום לא רואים את כל הקבצים ששמרתם ויודעים בוודאות שהם היו שם.

רעשים מוזרים, כאשר מחשב פועל.

הופעה של מסך ריק בצבע כחול מידי פעם

סוגי התקלות

מבדילים בין 2 סוגי התקלות: מכאנית ולוגית. אם אתם לא משתייכים לחוג אנשים שמתמחים חלק הפנימי של המחשב, אז תקשיבו להמלצה שלנו ופנו לאנשי מקצוע. לרב הדיסק עצמו לא ניתן לתקן, אבל כן ניתן לשחזר קבצים ונתונים ממנו. ישנן חברות, שמתמחות בזה. לכן, במידה ומתרחשת בעיה שדומה לאלו שהזכרנו למעלה, תרימו טלפון לחברה שמתחמה בשחזור מידע ואנשי הצוות שלה כבר ידריכו אותכם מה לעשות.

42 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת אלירן
מחשוב ענן לעסקים בתקופת הטכנולוגיות המתקדמות ובתקופת כמויות המידע הולכות וגדלות, חשוב לספק לעובדים את הגישה הנדרשת לאותו מידע לצורך הבטחת תפקוד רציף של החברה.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שבועות 5 ימים
עיצוב מרפסת רעיונות פילו מרפסת קטנה ניתן לשדרג ולהפוך למקום נעה ונוח ושימושי. לצורך זה חייבים לעובוד לפי תוכנית מסודרת ולבחור בפריטים נכונים.
פורסם בקטגוריית עיצוב, לפני 1 חודשים 5 ימים
איך מקבלים אזרחות ישראלית עבור בני הזוג זרים איך אפשר לקבל אזרחות ישראלית עבור בן/בת זוג אזרחי מדינה אחרת? במה כרוך התהליך וכמה זמן זה יכול לקחת?
פורסם בקטגוריית אזרחי, לפני 1 חודשים 1 שבועות
שינויים בקריירה עקבות משבר קורונה מה קרה לאותם אנשים ששהו בחופשה ללא תשלום עקב התפרצות הקורונה? האם זו הייתה הזדמנות או להפך נקודת תסכול?
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 1 חודשים 2 שבועות
על מה חשוב לשים לב בהקמת האתר כאשר בעל העסק או אדם פרטי נמצאים בשלב לפני הקמת האתר, תמיד יש לא מעט התלבטויות ושאלות. הרי כולם רוצים למנוע טעויות וגם שהכל יהיה מושלם.
פורסם בקטגוריית אינטרנט, לפני 1 חודשים 3 שבועות