לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3600 מאמרים 1058 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
פיצויי פיטורין

שינויים בקריירה עקבות משבר קורונה

פורסם בתאריך 30/08/2021      /      נכתב ע"י אלירן

מגפת הקורונה הביאה איתה שינויים שאף אחת לא ציפה להם. עקב סגרים והגבלות מספר לא קטן של העסקים מצאו את עצמם בבעיה של קיום ממשי. אלו מהם שהיו יצירתיים ומצאו פתרונות דיגיטליים מצאו את עצמם שורדים בכל הטלטלה, אבל אלו שהתקשו סגרו את העסקים לתקופה או אפילו לצמיתות.

זה אומר שאלפי עובדים מצאו את עצמם בבית בחופשה ללא תשלום ובמידה והיו עומדים בקריטריונים מסוימים היו זכאים לקבלת תשלום מביטוח לאומי. הסיפור של חוסר וודאות נמשך מעל השנה. אז הגיעו חיסונים, שכבר היה נדמה שיש אור בקצה המנהרה ולכן הוחלט על פתיחה של המשק. אבל לא כל העסקים חזרו לעבוד, היו גם כאלו שקיבלו מכה אנושית ועם כל הקושי סגרו את שעריהם. עובדי שהיו מועסקים באותם העסקים, קיבלו הזמנה לשימוע לפני הפיטורין. תהליך הפיטורין גם במקרים כאלו התנהל לפי החוק ולכן, כל העובדים, שהיו זכאים לכך קיבלו פיצויי פיטורין וחלקם אפילו התחילו לחפש משרה הבאה.

אבל יחד עם זאת היו גם עובדים אשר ראו במצב הזה הזדמנות לשנות משהו בחייהם ולהכיר אופקים חדשים. האופציות שעמדו לפניהם היו אדירות: אפשר היה לבחור ולעשות צעדים ראשונים לשינוי כיוון מקצועי וזה אומר להתחיל להכיר וללמוד תחום לגמרי אחר מי מה שהיה קודם. בזכות מגפת הקורונה נפתחו מילוני קורסים מקוונים בכל רחבי העולם, בכל מיני שפות ונושאים. בנוסף תחום הדיגיטל הפך להיות לא סתם חם אלה בוער. ברשת ניתן למצוא היום מספר מאוד גבוה של קורסים וסדנאות, שבעזרתם ניתן לבחור מסלול מקצועי חדש. צריך לציין שלחלקם זה באמת היה "צומת דרכים" לא שגרתי, אבל הם הצליחו לפנות לכיוון הנכון. לכן לא פעם תפגשו גם כתבות על כך, שאנשים צמחו והתפתחו דווקא בתקופת הקורונה.

ניתן לסכם את כל הכתבה בכך, שמי שרוצה בך, משקיע ונחוש להצליח הוא בסופו של דבר ימצא את הדרך הנכונה וימשיך לצעוד בה עם ראש מורם, למרות שלרב הדרך הזאת תהיה מלאה "בבוץ ובקוצים".

 

38 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת אלירן
מחשוב ענן לעסקים בתקופת הטכנולוגיות המתקדמות ובתקופת כמויות המידע הולכות וגדלות, חשוב לספק לעובדים את הגישה הנדרשת לאותו מידע לצורך הבטחת תפקוד רציף של החברה.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שבועות 5 ימים
עיצוב מרפסת רעיונות פילו מרפסת קטנה ניתן לשדרג ולהפוך למקום נעה ונוח ושימושי. לצורך זה חייבים לעובוד לפי תוכנית מסודרת ולבחור בפריטים נכונים.
פורסם בקטגוריית עיצוב, לפני 1 חודשים 5 ימים
איך מקבלים אזרחות ישראלית עבור בני הזוג זרים איך אפשר לקבל אזרחות ישראלית עבור בן/בת זוג אזרחי מדינה אחרת? במה כרוך התהליך וכמה זמן זה יכול לקחת?
פורסם בקטגוריית אזרחי, לפני 1 חודשים 1 שבועות
על מה חשוב לשים לב בהקמת האתר כאשר בעל העסק או אדם פרטי נמצאים בשלב לפני הקמת האתר, תמיד יש לא מעט התלבטויות ושאלות. הרי כולם רוצים למנוע טעויות וגם שהכל יהיה מושלם.
פורסם בקטגוריית אינטרנט, לפני 1 חודשים 3 שבועות
מה עושים אם לא מוציאים קבצים במחשב? בתקופה אחרונה שימוש במחשב תפס חלק בלתי נפרד מחיי האדם ובנוסף, גם הפך להיות למקום שמירת מסמכים, תמונות, סרטונים, פרויקטים ועבודות. אבל כמו דבר גם מחשב יודע להתקלקל ואז מה קורה עם אותה כמות מידע שנשמר במחשב במקרה התקלה?
פורסם בקטגוריית טכנולוגיה, לפני 1 חודשים 4 שבועות