לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4255 מאמרים 1289 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
פיצויי פיטורין

שינויים בקריירה עקבות משבר קורונה

פורסם בתאריך 30/08/2021      /      נכתב ע"י אלירן

מגפת הקורונה הביאה איתה שינויים שאף אחת לא ציפה להם. עקב סגרים והגבלות מספר לא קטן של העסקים מצאו את עצמם בבעיה של קיום ממשי. אלו מהם שהיו יצירתיים ומצאו פתרונות דיגיטליים מצאו את עצמם שורדים בכל הטלטלה, אבל אלו שהתקשו סגרו את העסקים לתקופה או אפילו לצמיתות.

זה אומר שאלפי עובדים מצאו את עצמם בבית בחופשה ללא תשלום ובמידה והיו עומדים בקריטריונים מסוימים היו זכאים לקבלת תשלום מביטוח לאומי. הסיפור של חוסר וודאות נמשך מעל השנה. אז הגיעו חיסונים, שכבר היה נדמה שיש אור בקצה המנהרה ולכן הוחלט על פתיחה של המשק. אבל לא כל העסקים חזרו לעבוד, היו גם כאלו שקיבלו מכה אנושית ועם כל הקושי סגרו את שעריהם. עובדי שהיו מועסקים באותם העסקים, קיבלו הזמנה לשימוע לפני הפיטורין. תהליך הפיטורין גם במקרים כאלו התנהל לפי החוק ולכן, כל העובדים, שהיו זכאים לכך קיבלו פיצויי פיטורין וחלקם אפילו התחילו לחפש משרה הבאה.

אבל יחד עם זאת היו גם עובדים אשר ראו במצב הזה הזדמנות לשנות משהו בחייהם ולהכיר אופקים חדשים. האופציות שעמדו לפניהם היו אדירות: אפשר היה לבחור ולעשות צעדים ראשונים לשינוי כיוון מקצועי וזה אומר להתחיל להכיר וללמוד תחום לגמרי אחר מי מה שהיה קודם. בזכות מגפת הקורונה נפתחו מילוני קורסים מקוונים בכל רחבי העולם, בכל מיני שפות ונושאים. בנוסף תחום הדיגיטל הפך להיות לא סתם חם אלה בוער. ברשת ניתן למצוא היום מספר מאוד גבוה של קורסים וסדנאות, שבעזרתם ניתן לבחור מסלול מקצועי חדש. צריך לציין שלחלקם זה באמת היה "צומת דרכים" לא שגרתי, אבל הם הצליחו לפנות לכיוון הנכון. לכן לא פעם תפגשו גם כתבות על כך, שאנשים צמחו והתפתחו דווקא בתקופת הקורונה.

ניתן לסכם את כל הכתבה בכך, שמי שרוצה בך, משקיע ונחוש להצליח הוא בסופו של דבר ימצא את הדרך הנכונה וימשיך לצעוד בה עם ראש מורם, למרות שלרב הדרך הזאת תהיה מלאה "בבוץ ובקוצים".

 

251 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת אלירן
מה תפקידו של עורך דין הגירה? כאשר מדברים על הגירה לארצות הברית לרב נשאלת השאלה : מה תפקידו של עורך דין הגירה ואם באמת צריכים לפנות עליו. במאמר הבא תקבלו סקירה קצרה לעניין.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 1 שנים 1 שבועות
טיפים לפני התחלת שיפוץ או בנייה לפני שמתחילים לעשות שיפוצים בבית או תוספות בנייה כדאי מאוד לקרוא את הכתבה. יכול להיות שזה יעזור לכם לחסוך כאב ראש, זמן וכסף. בהצלחה
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 2 שבועות
איך מחלקים זמני שהות של הילדים בזמן הכנת הסכם גירושין כאשר בני הזוג מחליטים להתגרש, אז הם אמורים לקבל לא מעט החלטות. כאשר בין הבולטות ביותר זה משמורת ילדים. למעשה בעזרתה כל אחד מבני הזוג יהיו מעורבים בתהליך גידול של הילדים כפי שנקבע.
פורסם בקטגוריית גירושין, לפני 1 שנים 3 ימים
למה צריך עורך דין ארנונה יש לא מעט הוצאות אצל בעלי העסקים אבל בין הגדולות נחשבת תשלומי ארנונה. כאן בדיוק נכנס לתמונה עורך דין ארנונה. בעזרתו לעתים ניתן להפחית תשלום ארנונה וכך לחסוך אלפי שקלים בשנה. בשביל לבדוק אם מגיעה גם לכם הנחנה או הוזלה בתעריפי ארנונה, תתייעצים עם עורך דין ארנונה.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 1 שנים 5 ימים
שדרוג הבית לפעמים שדרוג הבית אינו דורש השקעה רבה, אלה קצת מחשבה ויציאה מהקופסא. רוצים לשמוע על פתרון שיעשה את העבודה אך לא ידרוש לקיחת משכנתא?
פורסם בקטגוריית צרכנות, לפני 1 שנים 1 חודשים