לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3787 מאמרים 1157 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
הליך מדורג

איך מקבלים אזרחות ישראלית עבור בני הזוג זרים

פורסם בתאריך 09/09/2021      /      נכתב ע"י אלירן

איך בני הזוג הזרים (לא אזרחי ישראל) יכולים לקבל אזרחות ישראלית ולבנות בית משותף בישראל? הרי מידי שנה מגיעים לארץ אלפי אנשים בעקבות בני הזוג ישראלים בתקווה להקים משפחה. אבל כאשר מדובר על אנשים ללא אזרחות המצב הוא לא כל כך קל. להבדיל ממדינות אחרות למדינת ישראל כמעט ואין תכניות  כמו רכישת נכס החל ממחיר מסוים, השקעה בעסק ועוד, שבעקביותן ניתן ישירות לקבל אזרחות.

אבל במקרים כאשר מדובר על בני הזוג, ישנה אפשרות שנקראת הליך מדורג. בעצם זה תהליך, שנמשך מספר שנים אבל מי שיעמוד בכל הדרישות וקריטריונים יוכל לקבל אזרחות ישראלית.

בשלב הראשון של תהליך בני הזוג אמורים להגיש בקשה לפתיחת תיק בלשכת רשות האוכלוסין והגירה. לבקשה הם חייבים לצרף גם מסמכים שמעידים על החיים המשותפים שלהם. יש להבדיל בין 2 מסלולים של התהליך, כאשר אחד מיועד לזוגות נשואים ואחד לזוגות אשר אינם נשואים. מהות ההליך זהה, אבל הזמן הנדרש והתוצאה קצת שונים. לרב כאשר מדובר על בני הזוג הנשואים, אז בסוף התהליך ובתנאי העמידה בכל הדרישות בן הזוג הזר מקבל אזרחות ישראלית ובמקרה של בני הזוג לא נשואים, התהליך יכול לקחת עד 7 שנים ובסופו של דבר בתנאי העמידה בקריטריונים בן הזוג הזר יקבל מעמד קבע בישראל.

בין המסמכים אשר מגישים יחד עם הבקשה לפתיחת תיק הליך מדורג בפעם ראשונה חייבים להגיש תעודת לידה, תעודת שמצהירה על העדר עבר פלילי, תעודות על מצב משפחתי, תעודת נישואין, רווקות או גירושין. בנוסף גם חייבים להציג מסמכים והוכחות לקיום קשר בין בני הזוג.

לאחר הגשת מסמכים ראשוניים בני הזוג מוזמנים לפגישת "שימוע". פגישה זו נועדה בשביל שנציגי משרד הפנים ישתכנעו שהקשר בין בני הזוג הוא אמתי ואינו "מפוברק".

פגישות כאלו ימשכו במשך מספר שנים כאשר בכל פעם מחדש בני הזוג יצטרכו להוכיח שקשר שלהם אמיתי. לא פעם נציגים ישברו את מחסום הפרטיות וישאלו שאלות אינטימיות, לעתים גם אינטימיות מאוד. כל זה נעשה במטרה למנוע מאנשים עם קשר מזויף להצהיר את עצמם.

למרות, שמהצד נראה שתהליך הזה נוקשה ולא כל כך פשוט, עדיין לעומת מדינות אחרות במדינת ישראל אפילו בני הזוג לא נשואים יכולים לקבל מעמד קבע ולנהל משק בית משותף.

 

116 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת אלירן
איך מחלקים זמני שהות של הילדים בזמן הכנת הסכם גירושין כאשר בני הזוג מחליטים להתגרש, אז הם אמורים לקבל לא מעט החלטות. כאשר בין הבולטות ביותר זה משמורת ילדים. למעשה בעזרתה כל אחד מבני הזוג יהיו מעורבים בתהליך גידול של הילדים כפי שנקבע.
פורסם בקטגוריית גירושין, לפני 2 חודשים 4 ימים
למה צריך עורך דין ארנונה יש לא מעט הוצאות אצל בעלי העסקים אבל בין הגדולות נחשבת תשלומי ארנונה. כאן בדיוק נכנס לתמונה עורך דין ארנונה. בעזרתו לעתים ניתן להפחית תשלום ארנונה וכך לחסוך אלפי שקלים בשנה. בשביל לבדוק אם מגיעה גם לכם הנחנה או הוזלה בתעריפי ארנונה, תתייעצים עם עורך דין ארנונה.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 2 חודשים 6 ימים
מה תפקידו של עורך דין הגירה? כאשר מדברים על הגירה לארצות הברית לרב נשאלת השאלה : מה תפקידו של עורך דין הגירה ואם באמת צריכים לפנות עליו. במאמר הבא תקבלו סקירה קצרה לעניין.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 2 חודשים 1 שבועות
טיפים לפני התחלת שיפוץ או בנייה לפני שמתחילים לעשות שיפוצים בבית או תוספות בנייה כדאי מאוד לקרוא את הכתבה. יכול להיות שזה יעזור לכם לחסוך כאב ראש, זמן וכסף. בהצלחה
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 חודשים 2 שבועות
שדרוג הבית לפעמים שדרוג הבית אינו דורש השקעה רבה, אלה קצת מחשבה ויציאה מהקופסא. רוצים לשמוע על פתרון שיעשה את העבודה אך לא ידרוש לקיחת משכנתא?
פורסם בקטגוריית צרכנות, לפני 3 חודשים 3 ימים