לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3645 מאמרים 1075 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

קיר ירוק הטרנד למרפסות

פורסם בתאריך 06/10/2021      /      נכתב ע"י קיר ירוק

הצעקה החדשה בתחום התכנון העירוני היא תוספת של ריאות ירוקות. מידות החום עולות בסביבה עירונית, ופליטת גזי החממה מובילים לירידה באיכות האוויר. הדרך החדשה, והטרנד הכובש את העולם הוא קירות ירוקים. קירות ירוקים הם קירות שעליהם גדלים צמחים שסופגים את דו תחמוצת הפחמן ומתמירים אותם לחמצן.  מחקרים רבים מראים שצמחייה תורמת לחמצן עשיר יותר. מאחר והבנייה בערים היא יחסית צפופה, הדרך להוספת הצמחייה היא על ידי שימוש בקירות ירוקים. תקופת הסגרים של הקורונה הראתה עד כמה חשוב להוסיף צמחייה במקום בו אנו מתגוררים, וגם למי שאין הרבה מקום, קיר ירוק במרפסת הוא הפתרון. בתקופת הסגר רבים התגעגעו למרחבים בהם יש צמחייה מרובה, ומכאן המקום של קירות ירוקים נהיה חשוב יותר. הטרנד של קירות ירוקים היה קיים עוד לפני הקורונה, עם בתים רבים ברחבי העולם המתגאים בקירות הירוקים שלהם, ובתוספת הצמחייה על גגותיהם. הטרנד הזה רק פורח ומתפשט בתקופה הזו שבה כל כך ברור עד כמה צמחייה רעננה חשובה לבריאות של כולנו.

 

קירות ירוקים = ריאות ירוקות

.

תוספת של צמחייה על גבי קירות המרפסת כמו תלייה של  עציצים התלויים מוסיפה שכבת נוספת של בידוד לקירות הבית וכך הצמחייה סופגת את הרעשים חיצוניים, וגם מורידה את הטמפרטורה של פנים הדירה ואפילו סופגת קור ורטיבות. בנוסף, צמחים ידועים כמבודדים מפני חום ובעלי יכולת לויסות הטמפרטורה. במקומות בהם יש צמחיה עשירה הסופגת את הפחמן, הטמפרטורה של הסביבה יורדת. קירות ירוקים על גבי קירות המרפסת מווסתים את החום, ויכולים להפחית את הצורך בשימוש במזגנים. כך שכל השקעה בקיר ירוק משתלמת במיוחד ועזורת לחסוך בעלויות המיזוג. בנוסף, איכות האוויר משתפרת, והאוויר מקבל לחות בריאה במקום יובש המזגן.

 

גינה במרפסת

 

גם מי שגר בדירה בעיר יכול לגדל גינה שיש בה הכל: תבלינים, פרחים עונתיים, שרכים ואפילו ירקות. גם בעלי מרפסות קטנות יחסית יכולים להוסיף קיר ירוק למרפסת שלהם ולהתחיל להנות מחוויית גינון אישית. צמחייה ביתית עוזרת לשיפור הריכוז, ויותר מזה, מחברת את המשפחה אל עולם הטבע, עם חשיפה לצמחייה מגוונת. קירות ירוקים מוסיפים צבע למרפסת, ואף מהווים אלמנט עיצובי  שמוסיף יופי, אווירה ולבלוב למקום בו הם נמצאים. תוספת של קיר ירוק למרפסת  יכולה להעלות את ערך הדירה, שמקבלת מראה יותר נעים, מושקע ומעוצב. כיום, ישנם קירות ירוקים פשוטים וקלים להתקנה שלא דורשים מערכת השקייה,  ומאפשרים לכל מרפסת לקבל  שדרוג משתלם ולהחזיר את ההשקעה בצורה מהירה ומיידית.

 

31 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת קיר ירוק