לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3600 מאמרים 1058 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

כל מה שרציתם לדעת על מחזור משכנתא (והתביישתם לשאול)

פורסם בתאריך 12/10/2021      /      נכתב ע"י Marina

העולם, וכתוצאה מכך, גם המציאות שלנו, משתנה לעיתים תכופות למדי. באופן טבעי, גם המושגים שאנחנו מכירים ומשתמשים בהם משתנים ומתעדכנים, בהתאם לאותה מציאות. כך שאם אתם שייכים לאותם מאות אלפי אנשים הקשורים בקשר בל-ינתק עם הבנק שלכם "בזכות" המשכנתא, סביר להניח, כי, גם אתם בשנים האחרונות התוודעתם למושג חדש - מחזור המשכנתא. מעבר לכך שהשימוש במילה "מחזור" די הולם מתאים לעידן החדש, הירוק והסביבתי שלנו, מחזור משכנתאות פותח בפני לא מעט מהלווים אופציה חדשה, שעשויה, במקרים מסוימים, לחסוך להם לא מעט כסף.

אם כן, מהו אותו מחזור משכנתאות? למי הוא מתאים?

 

מחזור משכנתא - סוף לחתונה הקתולית עם הבנק

מחזור משכנתא הינו פעולה שאותה אתם מבצעים מול הבנק למשכנתאות, ומהותה קבלת הלוואת משכנתא חדשה שמטרתה להחליף את המשכנתא הקודמת והישנה שלכם.

מדוע העניין יכול להיות משתלם עבורכם?

כאשר אנשים לוקחים הלוואה ומדובר על כל סוג של הלוואה, שכן גם משכנתא היא, בסופו של דבר, הלוואה מהבנק, רק עם יחסי ציבור מעט טובים יותר הם יבחנו, יבדקו וישוו את תנאי ההלוואות השונות המוצעות להם, ויבחרו בהלוואה המתאימה ביותר לתנאים הפרטיים שלהם ואף תנאי ההלוואה שמתאימים ביותר לאותה נקודה בזמן. משכנתא היא הלוואה ארוכת-טווח, ולכן, במהלך השנים שחולפות מרגע קבלתה ועד לסיום תשלום ההחזרים החודשיים שלה, משתנים לא מעט נתונים - אישיים / משפחתיים שלכם וגם פיננסיים (כדוגמת הריביות, למשל). לכן, סביר מאד להניח, שגם אם קיבלתם לפני עשור את המשכנתא בתנאים הטובים היותר שהיה מסוגל להציע לכם שוק המשכנתאות דאז, כיום, התנאים שיוצעו לכם עשויים להיות טובים בהרבה יותר.

 

מתי עוד כדאי לחשוב על מחזור המשכנתא הקיימת?

מחזור משכנתא הופך לכדאי עבורכם גם במקרים שהשינויים שהתחוללו הם שינויים ברמה האישית והמשפחתית שלכם. המשפחה התרחבה, ההכנסות עלו, יכולת ההחזר החודשי שלכם השתנתה, זכיתם בלוטו או בירושה מפתיעה? כל אחד מאירועים הללו ועוד רבים אחרים יכולים להוות סיבה טובה לרצות במשכנתא חדשה שתנאיה העדכניים מתאימים יותר למצבכם הפיננסי כיום.

הזדמנות נוספת המעלה את מחזור המשכנתא כאופציה רלוונטית היא רכישת דירה חדשה, בעת שאתם עדיין משלמים את המשכנתא על הדירה הקודמת, שאותה אתם מתכוונים למכור. במצב כזה, אין אפשרות להעביר את המשכנתא מדירה אחת לשנייה, ולכן, תצטרכו להשתמש במשכנתא חדשה כתחליף למשכנתא הישנה כדי לסגור ולכסות לגמרי את חוב הלוואת המשכנתא הקודמת.

 

בסיכומו של דבר,

מחזור המשכנתא הישנה שלכם, בחלק גדול מהמקרים, מסוגל לחסוך לא מעט כסף. בנוסף, במקרים אחרים, מומלץ לכם לבחון את האופציה הזו מול יועץ משכנתאות עצמאי ובלתי תלוי, וזאת - במטרה להתאים את תנאי תשלום ההחזרים החודשיים למציאות העדכנית שלכם.

12 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת Marina
המדריך הפשוט להלוואות חוץ בנקאיות במאמר זה נסביר מהי הלוואה חוץ בנקאית ולמה זה טוב.
פורסם בקטגוריית הלוואות, לפני 1 שבועות 20 שעות
הצצה לטרנדים החמים בתחום עיצוב הבית 2021 במאמר זה נגלה לכם את טרנדים החמים בתחום עיצוב הבית 2021.
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 2 שבועות 17 שעות