לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3600 מאמרים 1058 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

המדריך הפשוט להלוואות חוץ בנקאיות

פורסם בתאריך 12/10/2021      /      נכתב ע"י Marina

מהי הלוואה חוץ בנקאית?

הלוואה חוץ בנקאית כשמה כן היא – הלוואה שנלקחת ממקור שאינו הבנק, לטווח קצר עד בינוני. אבל לא כל מקור שאינו הבנק הוא מקור אמין.

למה זה טוב?

להלוואה חוץ בנקאית יש מספר יתרונות:

תיעוד. מכיוון שהיא לא עוברת דרך הבנק שלכם, ההלוואה לא תתועד ולא תשפיע על מסגרת האשראי שלכם או על דירוג האשראי שלכם. חשוב שאתם כן תתעדו אצלכם את ההלוואה כדי לוודא שאתם מחזירים אותה בזמן.
מהירות. הגורמים שמספקים הלוואות אלו לרוב דורשים פחות ניירת מאשר הבנקים, ומאשרים הלוואות באופן הרבה יותר מהיר. אם העסק שלכם זקוק לתזרים מזומנים באופן דחוף – זו אפשרות מעולה. אבל אל תתנו לזריזות לגרום לכם לעשות טעויות – בדקו טוב שאתם מכירים את כל התנאים.
רקע. הבנק שלכם מכיר אתכם ואת הרקע שלכם לפרטי פרטים. עבר בעייתי גם אם ארע לפני שנים רבות עלול להמשיך לרדוף אתכם. הגורמים שמספקים הלוואה חוץ בנקאית נותנים לכם את ההלוואה על סמך יכולתכם להחזיר אותה בהווה.

 

בחירת מקור אמין ללקיחת הלוואה

ישנם מקורות רבים ללקיחת הלוואה חוץ בנקאית – חברות כרטיסי אשראי, חברות ביטוח, חברות מימון ועוד. הגופים שנותנים הלוואה חוץ בנקאית מורשים לכך ומפוקחים על ידי משרד האוצר.

גופים אחרים שנותנים הלוואות ואינם מפוקחים – היזהרו!

לפני שאתם נוטלים הלוואה מגוף כלשהו, ודאו שהוא אכן נמצא תחת פיקוח. אם הם מתחמקים ולא רוצים להראות לכם את האישור – חשדו שמדובר בגוף שאינו מפוקח ופנו למקום אחר. עוד דרכים לבדוק האם המקור אמין – המלצות, בירור מי עומד מאחורי החברה, פעילות דיגיטלית כגון אתר אינטרנט רציני כולל רשימת סניפים ופרטי יצירת קשר.

 

ריבית

הריבית בהלוואה חוץ בנקאית נוטה להיות גבוהה יותר מכיוון שלמי שנותן לכם את ההלוואה יש פחות יכולת להיות בטוח שתצליחו להחזיר אותה. אבל חשוב לדעת – גובה הריבית המקסימלית בהלוואה חוץ בנקאית זהה לגובה הריבית המקסימלית בבנק – ריבית בנק ישראל ועוד 15%. ריבית פיגורים תהיה הריבית שנקבעה בחוזה ועוד 3%. כך המחוקק מגן על האזרחים מהלוואות דרקוניות באמת.

גם כאן – מי שמציע לכם הלוואה בריבית גבוהה יותר או מאיים בריבית פיגורים גבוהה יותר חשוד כלא אמין.

ועל הריבית שמציעים לכם אפשר לדבר – גופים שונים יציעו לכם תנאים שונים וחשוב לערוך סקר שוק ולהשוות בין המציעים, כדי לבחור את התנאים הטובים ביותר עבורכם. ישנם חברות שמסייעות לכם להשוות בין הלוואות שונות.

חוזה

גם אחרי שהחלטתם, חשוב לוודא שהחוזה עליו אתם חותמים מתאים לכל מה שסוכם ושהתנאים בו הגיוניים ומתאימים לכם. אל תדלגו על שלב קריאת החוזה בעיון ואפילו היעזרו באדם נוסף. חשוב שכל הפרטים שסוכמו – מי לווה ומי מלווה, מה הריבית, מה תנאי ההחזר – כולם יהיו מצוינים במפורש בחוזה.

12 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת Marina
כל מה שרציתם לדעת על מחזור משכנתא (והתביישתם לשאול) במאמר זה נציג עובדות מידע חשוב על מחזור משכנתא. ונענה על השאלות - מהו מחזור משכנתאות? למי הוא מתאים?
פורסם בקטגוריית משכנתא, לפני 1 שבועות 20 שעות
הצצה לטרנדים החמים בתחום עיצוב הבית 2021 במאמר זה נגלה לכם את טרנדים החמים בתחום עיצוב הבית 2021.
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 2 שבועות 17 שעות