לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

המדריך הפשוט להלוואות חוץ בנקאיות

פורסם בתאריך 12/10/2021      /      נכתב ע"י Marina

מהי הלוואה חוץ בנקאית?

הלוואה חוץ בנקאית כשמה כן היא – הלוואה שנלקחת ממקור שאינו הבנק, לטווח קצר עד בינוני. אבל לא כל מקור שאינו הבנק הוא מקור אמין.

למה זה טוב?

להלוואה חוץ בנקאית יש מספר יתרונות:

תיעוד. מכיוון שהיא לא עוברת דרך הבנק שלכם, ההלוואה לא תתועד ולא תשפיע על מסגרת האשראי שלכם או על דירוג האשראי שלכם. חשוב שאתם כן תתעדו אצלכם את ההלוואה כדי לוודא שאתם מחזירים אותה בזמן.
מהירות. הגורמים שמספקים הלוואות אלו לרוב דורשים פחות ניירת מאשר הבנקים, ומאשרים הלוואות באופן הרבה יותר מהיר. אם העסק שלכם זקוק לתזרים מזומנים באופן דחוף – זו אפשרות מעולה. אבל אל תתנו לזריזות לגרום לכם לעשות טעויות – בדקו טוב שאתם מכירים את כל התנאים.
רקע. הבנק שלכם מכיר אתכם ואת הרקע שלכם לפרטי פרטים. עבר בעייתי גם אם ארע לפני שנים רבות עלול להמשיך לרדוף אתכם. הגורמים שמספקים הלוואה חוץ בנקאית נותנים לכם את ההלוואה על סמך יכולתכם להחזיר אותה בהווה.

 

בחירת מקור אמין ללקיחת הלוואה

ישנם מקורות רבים ללקיחת הלוואה חוץ בנקאית – חברות כרטיסי אשראי, חברות ביטוח, חברות מימון ועוד. הגופים שנותנים הלוואה חוץ בנקאית מורשים לכך ומפוקחים על ידי משרד האוצר.

גופים אחרים שנותנים הלוואות ואינם מפוקחים – היזהרו!

לפני שאתם נוטלים הלוואה מגוף כלשהו, ודאו שהוא אכן נמצא תחת פיקוח. אם הם מתחמקים ולא רוצים להראות לכם את האישור – חשדו שמדובר בגוף שאינו מפוקח ופנו למקום אחר. עוד דרכים לבדוק האם המקור אמין – המלצות, בירור מי עומד מאחורי החברה, פעילות דיגיטלית כגון אתר אינטרנט רציני כולל רשימת סניפים ופרטי יצירת קשר.

 

ריבית

הריבית בהלוואה חוץ בנקאית נוטה להיות גבוהה יותר מכיוון שלמי שנותן לכם את ההלוואה יש פחות יכולת להיות בטוח שתצליחו להחזיר אותה. אבל חשוב לדעת – גובה הריבית המקסימלית בהלוואה חוץ בנקאית זהה לגובה הריבית המקסימלית בבנק – ריבית בנק ישראל ועוד 15%. ריבית פיגורים תהיה הריבית שנקבעה בחוזה ועוד 3%. כך המחוקק מגן על האזרחים מהלוואות דרקוניות באמת.

גם כאן – מי שמציע לכם הלוואה בריבית גבוהה יותר או מאיים בריבית פיגורים גבוהה יותר חשוד כלא אמין.

ועל הריבית שמציעים לכם אפשר לדבר – גופים שונים יציעו לכם תנאים שונים וחשוב לערוך סקר שוק ולהשוות בין המציעים, כדי לבחור את התנאים הטובים ביותר עבורכם. ישנם חברות שמסייעות לכם להשוות בין הלוואות שונות.

חוזה

גם אחרי שהחלטתם, חשוב לוודא שהחוזה עליו אתם חותמים מתאים לכל מה שסוכם ושהתנאים בו הגיוניים ומתאימים לכם. אל תדלגו על שלב קריאת החוזה בעיון ואפילו היעזרו באדם נוסף. חשוב שכל הפרטים שסוכמו – מי לווה ומי מלווה, מה הריבית, מה תנאי ההחזר – כולם יהיו מצוינים במפורש בחוזה.

334 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת Marina
הכלב או החתול שלכם חסרי מנוחה? במאמר זה תלמדו כיצד כיצד ה-CBD יכול לסייע ולהקל על כלבים וחתולים בצורה יעילה.
פורסם בקטגוריית חיות בית, לפני 1 שנים 11 חודשים
מה היצרנים לא רוצים שתדעו על חומרי הניקוי שלכם אז אולי כבר הכנתם רשימת קניות, והוספתם אליה מגוון חומרי ניקוי שיעשו לכם את העבודה בקלות וביעילות? שוק חומרי הניקוי כיום מגוון ועשיר. תוכלו למצוא לכל רהיט ולכל מכשיר בבית מוצר ספציפי שיענה על הדרישות ויביא לתוצאות מדהימות.
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 1 שנים 9 חודשים
מהם השימושים של סיבידי? סיבידי הוא אחד משני הקנאביניואידים העיקריים שנמצאים בצמח הקאנביס ובניגוד לחומר השני – THC – הוא חומר שתכונותיו שונות לגמרי ואינן גורמות לתופעות המוכרות מהחומר THC. כלומר, לא זו בלבד שהוא אינו פסיכואקטיבי ואינו גורם לערפול החושים והתודעה שאנחנו מכירים ממנו ובגללם הוא הוצא אל מחוץ לחוק כבר ב-1939, אלא הוא גם נלחם בחלק מהן ומבטיח שההשפעה שלו תהיה ללא ערפול וללא שינוי תודעה.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 7 חודשים
איזה פתרונות תקשורת לעסקים קיימים היום? פתרונות תקשורת לעסקים הן כלים חיוניים, כלים שבלעדיהם אף עסק לא יוכל לתפקד. פתרונות התקשורת כוללים תקשורת חיצונית עם הלקוחות, תקשורת פנימית בין העובדים ובין העובדים להנהלה, גלישה באינטרנט, העברה של קבצים ומסמכים, ביצוע עסקאות אלקטרוניות, חומת אש, אבטחת מידע ועוד.
פורסם בקטגוריית מחשבים וטכנולוגיה, לפני 1 שנים 9 חודשים
הפריטים שאתם חייבים לחופשה שלכם באנו להזכיר לכם מהם הפריטים שאתם חייבים לקחת לחופשה, שלא תיהרס בגלל פריט אחד שאתם מצטערים שאין לכם.
פורסם בקטגוריית נופש ותיירות, לפני 1 שנים 9 חודשים