לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3600 מאמרים 1058 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

טכנאי שיניים - כל המידע במקום אחד

פורסם בתאריך 13/10/2021      /      נכתב ע"י barz111

טכנאי שיניים בדרך כלל מסיימים את לימודי התעודה שלהם בתחום במשך שנתיים פחות או יותר – בין עשרים לעשרים וארבעה חודשים. לאחר סיום הלימודים הם נדרשים להתכונן לבחינות הרישוי בתקופה שנמשכת כמה חודשים נוספים. ישנם דרגות שונות של טכנאי שיניים. על מנת לעבור לדרגה הבאה יש צורך בכמה שנות וותק וניסיון. כמו כן, על מנת לעבור בין דרגה לדרגה יש צורך לעבור מבחן רישוי. הדרגות של טכנאי שיניים הם: טכנאי שיניים מוסמך, טכנאי שיניים מומחה וטכנאי שיניים אומן שזוהי הדרגה המקצועית הגבוהה ביותר שטכנאי שיניים יכולים להגיע אליה.

עבודתם של טכנאי שיניים בהשתלת שיניים הינה מעשית מאוד. עם זאת, כמו במקצועות אחרים על מנת לסיים את לימודי התעודה טכנאי שיניים צריכים לעבור הן מבחן עיוני והן מבחן מעשי. למעשה, המקצוע של טכנאי שיניים דומה מאוד למקצוע של אסיסטנטיות, סייעות שיניים ולמקצוע של שינניות. כל שלושת בעלי המקצועות האלה עובדים בתחום של רפואת שיניים. כמו כן, בשביל להיות מוסמכים למקצועות האלה אין צורך בתואר אקדמי אלא להיות בוגרים של לימודי תעודה. עם זאת, יש גם שוני בין המקצועות. טכנאי שיניים אינם עובדים מול המטופלים במרפאת שיניים אלא עובדים בתוך מעבדה. רוב עבודתם של טכנאי שיניים נוגעת לצד המעשי והטכני והם אינם מבצעים את עבודתם בתוך פיהם של המטופלים.

טכנאי שיניים מתאימים למשל סטים של שיניים תותבות באופן מדויק לתוך פיהם של מטופלים, מתאימים שתלים לשיניים, בונים מערכות שיניים וכן הלאה. על אף שמרבית עבודתם של טכנאי שיניים הינה מעשית יש גם צדדים עיוניים ללמידתם. במסגרת למידתם טכנאי שיניים לומדים מבוא לרפואת שיניים, כימיה, אנטומיה ונושאים נוספים שמשמשים אותם במסגרת עבודתם. על אף שלא תמיד מודעים לכך יש למטופלים שונים ורבים צורך רב בעבודתם של טכנאי שיניים.
 

7 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת barz111
מהי הדרך הנכונה לבחירת תלבושות לחינה? אירוע חינה הוא קדם חתונה אישי ומרגש. תשמרו עליו כזה ואל תשכחו שיש לכם עוד חתונה גדולה בקרוב. פנו עוד היום ללה סוזנה ותתרשמו ממגון תלבושות החינה שלנו.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 4 שבועות 20 שעות
כל מה שרציתם לדעת על הפקת בת מצווה במועדון חגיגה של מסיבת בת מצווה היא מלאכה לא פשוטה עבור ההורים, מצד אחד עומד הרצון לתת לילדה המתבגרת את האירוע הכי מושקע שיעמוד בציפיות שלה ויוסיף לה כבוד בתחרת הסמויה בין החברים 'מי חוגג את האירוע הכי מוצלח
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 2 חודשים 2 שבועות
מה חשוב לבדוק כשבוחרים מערכות ישיבה יוקרתיות אם אתם עומדים לפני רכישת סלון חדש בוודאי אתם חשים צורך לבחון את ההיצע בשוק להבין בתחום ולערוך סקר שוק איכותי כדי לבחור את המוצר האופטימלי עבורכם במחיר האופטימלי.
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 2 חודשים 2 שבועות
טיפים לבחירת עורך דין חברות היצע עורכי-הדין בישראל עולה משנה לשנה, נכון להיום רשומים בתחום למעלה מעשרים ואחת אלף עורכי דין, הבחירה הפכה לקשה ולכן אספנו לכם כמה טיפים
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 2 חודשים 3 שבועות
איך בוחרים ריהוט רחוב? ריהוט רחוב שימשוך את עיניהם של עוברי האורח עמידות, בטיחות, ססגוניות ומה שביניהם כל מה שצריך לדעת בבחירת ריהוט רחוב
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 3 חודשים 13 שעות