לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4599 מאמרים 1367 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
שיווק בפייסבוק

בניית אתרים בפייסבוק שתעזור עם שיווק בפייסבוק

פורסם בתאריך 26/10/2021      /      נכתב ע"י kiryatech

יש לכם כבר דף אוהדים מעוצב? אתר ססטי בפייסבוק? קחו בחשבון שמהיום ניתן לעדכן את התכנים באמצעות מערכת ניהול תוכן מלאה המאפשרת עדכון תכנים, תמונות, סרטונים ועוד – בלעדי לדרונט!

אז…למה אני מספר לכם את זה? כי אני רוצה להמחיש עד כמה עולם האינטרנט שינה אותנו ובמיוחד העולם החברתי המקוון אשר תרם רבות לתהליכי שיווק באינטרנט. קרי פייסבוק ושאר פלטפורמות חברתיות אחרות. קדימה, נצא לדרך:

הקדמה

המושג "רשת חברתית" לא היה שגור בפינו, מאמיני גוגל האדוקים, מרבית החיפושים היו נעשים, מטבע הדברים, על ידי מנוע חיפוש מסויים כאשר הפופולארי ביותר בישראל הוא: גוגל. רצינו המלצה על מסעדה בתל אביב, שאילתה כגון: "מסעדת בשרים בתל אביב" הייתה פותרת את כל הבעיה בהינד עפעף על ידי חיפוש. אבל, במרוצת השנים משהו השתנה; משהו טוב כמובן – שלא תבינו אותי לא נכון. לאנשים \ גולשים היה חסר (ועדיין חסר..) המידע שמעבר. התמצית של התמצית. מכרה הזהב, אם תרצו, של הרלוונטיות המושלמת.

מסעדה בתל אביב היה מניב עשרות תוצאות של מסעדות בשריות פוטנציאליות בתל אביב ללא שום מידע קונקרטי מה טיב המסעדה, המלצות, חוויות וכן הלאה; שימו לב, אני לא מדבר על המלצות מפוברקות שבעל האתר שותל באתר שלו להראות כאילו המסעדה איכותית, אלא על המלצות אמיתיות. של החברים שלנו שביקרו שם, הסובבים הקרובים שלנו. המכרים של המכרים, הדודים של הדודים. אלו שבאמת יאמרו את האמת. ופה התחילה ההצלחה המסחררת של פייסבוק בעולם השיווק באינטרנט. זה לא שלא היו בעבר רשתות חברתיות. היו. אבל לאף אחת מהן לא היה הקסם והתגלמות העולם ומלואו בפיצ'ר אחד קטן ומוקטן. כפתור ה"LIKE". או אם תרצו, "אהבתי".

כפתור 'אהבתי' כמנוף שיווקי באינטרנט


הוא נמצא בכל זירת פרסום אפשרית: און ליין ואוף ליין. הוא מופיע ברדיו, בטלוויזיה, בעיתונים ובמגזינים, בשלטי החוצות ובפרסומות כאשר מטרת היותו ברורה וידועה ומשמשת לצורך אחד ספציפי: להודיע לעולם שגם פלוני אלמוני ישנו, קיים, והוא אוהב את זה. אם כן מדוע כוחו של כפתור הלייק כה גדול? הרי בינינו, את מי זה מעניין אם דוד מהמכולת אוהב את האתר של שולה הספרית ולהיפך. האמת שזה נכון לחלוטין, כאשר מסתכלים על המצב בצורה חד גונית, ברובד בסיסי ביותר, יש מקום לתהיות והרהורים. אבל כשמסתכלים על התמונה בצורה דו מימדית, רב גונית או יותר נכון מזירת שיווק טהורה באינטרט, ניתן להבין כמה הפיצ'ר הקטנטן הזה יכול להפוך עולמות. הרי לכולנו יש את הדחף הפנימי הזה להראות ולהיראות, להודיע לעולם שאני קיים, שיאהבו אותי שיסתכלו עליי, שיפרגנו לי – שיתייחסו אלי. התלות שלנו כבני אדם לאהדה ציבורית מתורגמת על ידי לחיצה בכפתור הלייק. פשוטו כמשמעו, להודיע שאני אהבתי ולכן רצוי שכל חבריי ידעו זאת.

מכאן, הדרך למנוף עצום של שיווק באינטרנט קצרה מאד. מכירים את המושג "כדור שלג", או "מפה לאוזן"? זה מה שכפתור הלייק בעצם עושה. כאשר דוד מהמכולת עושה לייק לשולה הספרית, הוא בעצם מודיע לכל חבריו שישנה ספרית, ושמה שולה, והיא כנראה משתלמת במיוחד אחרת דוד לא היה אוהב אותה (תירגום סימולטני של "לייק"). מאחר ודוד אוהב אותה, כדאי לרכוש ממנה את השירותים הרלוונטיים ביום גשום. עכשיו אתם מבינים את הכוח השיווקי של הכפתור הזה? לא בכדי חברות רבות הדואגות למיתוג שלהם בזירות שונות (אינטרנט, רדיו, שלטי חוצות, טלוויזיה וכו) לא פוסחות על הסיסמה: "חפשו אותנו בפייסבוק" כחלק ממסע השיווק שלהם באינטרנט.

כפתור הלייק אינו הפיצ'ר היחידי הפופולארי בפייסבוק. טרנד חדש שנכנס היום לתודעת הציבור הוא: "בניית אתרים בפייסבוק". מדובר על הטמעה של אפליקציית FBML בדף האוהדים של החברה (רלוונטי אך ורק לדף אוהדים ולא לפרופיל האישי) לטובת בנייה ועיצוב של אפליקציות, לרוב, מדובר על בניית אתרים או הקמת דפים מעוצבים. כל חברה רוצה את זה, כל חברה צריכה את זה, וכל חברה צריכה אף ממשק ניהול לזה. למה? זו מטרת הפוסט. להסביר לכם, מנקודת המבט שלנו – אנשי שיווק ותיקים – מהן התועלות והיתרונות של אתר בפייסבוק ובמיוחד אתר + מערכת ניהול תוכן לצורך שדרוג מסעות השיווק באינטרנט.

לפני שאני מציג בפניכם את היתרונות של בניית אתרים מעוצבים בפייסבוק, הייתי מאד מעוניין להציג בפניכם מה זה בכלל אתר בפייסבוק לאלו שלא מכירים. 

למה אתם חייבים אתר בפייסבוק?

קודם כל צריך, כי לכולם יש. שנית, זוהי הצעקה האחרונה היום בתחום. אבל עכשיו באמת, לפניכם מספר יתרונות שיווקיים לאתר מעוצב בפייסבוק אשר ליקטנו עבורכם:

יצירתיות, חדשנות ומיצוב העסק כחדשני וצעיר – עסק יצירתי וחדשני מושך לקוחות יותר פוטנציאליים, מדוע? כי היצירתיות והחדשניות של העסק מוכיחה כי העסק באמת "בעניינים" ומסוגל לספק שירותים חדשניים ומוצרים יצירתיים ללקוחותיו בין אם מדובר בזירה אינטרנטית או מחוצה לה; שיווק באינטרנט בצורה הטהורה שיש.
בידול – אתר מעוצב בפייסבוק מהווה בידול מהמתחרים, מעין צעד אחד לפני כולם. אם אתם רוצים לעקוף את מתחריכם בזירה האינטרנטית, כדאי לכם לבנות אתר בפייסבוק באותה מידה שכדאי לכם להשקיע בשירותי קידום אתרים לאתר על מנת להופיע בתוצאות החיפוש של גוגל לפני המתחרים.
זירת פרסום וחשיפה נוספת- בניית אתר בפייסבוק משמעו עשיית שימוש בזירת פרסום נוספת – חבריכם ולקוחות פוטנציאלים שלכם לא יצטרכו לעזוב את פייסבוק בשביל לראות את האתר שלכם, נהפוך הוא, אתם מביאים את האתר אליהם!
קידום האתר במנועי החיפוש – פלטפורמת פייסבוק כה פופולארית עד כי היא מקבלת יחס מועדף ממנועי החיפוש. לכן, ניתן לקדם את האתר בפייסבוק – לראש תוצאות החיפוש בגוגל! ובכך לחשוף את הגולשים הן לאתר אינטרנט הראשי והן לאתר בפייסבוק. קחו לדוגמא את הביטוי "שיווק בפייסבוק", אם תקישו אותו בגוגל תקבלו את האתר של קרית טק בפייסבוק בתוצאה השלישית בעמוד הראשון בגוגל. הוכחה ניצחת שגוגל נותן חשיבות לאתרי פייסבוק, קורא את התכנים, ומדרג בהתאם.
לידים, לידים ועוד לידים – מאחר ומדובר באתר אינטרנט מלא בתוך פייסבוק, ניתן גם להטמיע בו טפסי צור קשר לצורך איסוף לידים. כך ניתן למנף את שיטות השיווק שלכם ברשת האינטרנט ובפייסבוק. באותה מידה שחבריכם לוחצים לייק או קוראים סטטוס עדכני לגביכם, הם יוכלו להשאיר פרטים באמצעות הטופס שבאתר הפייסבוק.
פלטפורמה לקמפיינים פרסומיים – אתר בפייסבוק יכול להוות פלטפורמה מצויינת לקמפיינים שלכם בפייסבוק או בגוגל, או בכל פעולה שיווקית אחרת באינטרנט. תחשבו על זה, דף נחיתה אופטימלי הוא דף מעוצב, בעל תוכן רלוונטי ובעל טופס צור קשר ייחודי לאיסוף הלידים. את כל הפרמטרים הנ"ל ניתן ליישם באתר פייסבוק מעוצב ולהפנות את מודעות הקמפיין ישירות לאתר אשר כבר יושב בפייסבוק.
כולם בפייסבוק – מאחר וכולם מבלים זמן רב בפייסבוק (שעה בממוצע ביום!), רצוי מאד שלעסק תהיה נוכחות חזקה בפלטפורמה הזאת, אשר תספק להם ריגושים, חידושים ועדכונים שוטפים. כך תוכלו להיכנס לתודעה של הסובבים אתכם בצורה יותר יעילה ואיכותית.
חסכון בעלויות והשקעה שמחזירה את עצמה – יכולת עדכון התוכן באתר באופן עצמאי, באמצעות ממשק הניהול, מאפשרת לחסכון בעלויות גבוהות של עדכונים ושינויים שידרשו בעתיד. כמו כן כמות המשתמשים וזמן השהות שלהם ברשת החברתית של פייסבוק ערבים לכך שההשקעה תחזיר את עצמה תוך זמן קצר ביותר; פרמטר חשוב מאד בתהליכי שיווק באינטרנט.

לסיכום, מטרת הפוסט היא להציג בפניכם את הפוטנציאל הגלום בפייסבוק לטובת צורכי שיווק באינטרנט ומינוף העסק בצורה חכמה ויעילה יותר. אין ספק שבניית אתרים בפייסבוק זהו תהליך חם היום בעולם השיווק באינטרנט ומשרת חברות רבות וגדולות. כמו כן, מערכת ניהול תוכן לתכני האתר הינה בגדר חובה מאחר ואין צורך לפרט את יעילותה בעדכון תכנים בצורה נוחה יותר. מערכת ניהול תוכן מלאה לדפי האתר בפייסבוק ובכך מאפשרת לכם, בעלי העסקים, גמישות רבה יותר באינטראקציה מול פייסבוק.

יש לכם רעיונות נוספים או יתרונות לבניית אתרים בפייסבוק? כתבו בתגובות

384 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת kiryatech
תזונה נכונה לתינוקות הנושא המרכזי המעסיק הורים הוא תזונת תינוקות. ישנה חשיבות רבה לתזונה מזינה
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 2 חודשים 1 שבועות
5 טכניקות עיסוי סינוס להקלת לחץ ולקידום ניקוז מגע עדין בכל המקומות הנכונים עשוי לעזור לנקז את הסינוסים שלך
פורסם בקטגוריית תזונה ובריאות טבעית, לפני 2 חודשים 3 שבועות
4 היתרונות של קזאין שחובה להכיר הגן ובנה שריר תוך קבלת חומצות אמינו חיוניות וסידן עם חלבון זה
פורסם בקטגוריית בריאות, לפני 2 חודשים 3 שבועות
פלטפורמת מסחר אלקטרוני לעסקים בשנת 2023 אם אתה רוצה לפתוח חנות מקוונת בשנת 2023, יוצגו בפניך אפשרויות רבות. המשך לקרוא כדי להכיר את פלטפורמות המסחר האלקטרוני הטובות ביותר להזניק את העסק שלך.
פורסם בקטגוריית תרבות דיגיטלית, לפני 3 חודשים 2 שבועות
5 מיתוסים נפוצים על דיני מקרקעין ישנם מספר מיתוסים נפוצים לגבי דיני מקרקעין שאנשים מאמינים בהם, אך למעשה אינם נכונים. הנה 5 מיתוסים נפוצים על דיני מקרקעין
פורסם בקטגוריית מקרקעין, לפני 3 חודשים 2 שבועות