לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

צביעת בטון מוחלק

פורסם בתאריך 03/11/2021      /      נכתב ע"י בטון מוחלק

איך נבחר בצבע המתאים?

בחירה נכונה של צבע מתייחסת בין היתר לסוג המשטח שעליו מתכוונים ליישם אותו. ספציפית בבטון מוחלק, צבע רגיל עלול שלא להספיק או להיצמד אל המשטח. לכן, מה שעושים זה להתמקד מלכתחילה בסוגים שונים של צבע לבטון מוחלק.

בטון מוחלק דורש מינימום של תחזוקה והוא משולב בבתי מגורים, מבנים מסחריים, משרדים, חנויות ועוד. לשם השוואה, האלטרנטיבה המסורתית הייתה עד לפני מספר שנים רק אבן, שיש, גרניט, לינוליאום או עץ. אבל באמצעות בטון מוחלק, אפשר להרוויח ריצוף איכותי ועמיד – שאותו גם ניתן לצבוע אחת לתקופה מסוימת כדי לרענן את המראה בלי להיכנס לשיפוץ יקר ומסורבל.

מאפיינים של צביעת בטון מוחלק

הנה כמה מאפיינים מיוחדים שאותם ניתן לזהות פחות או יותר רק עם התהליך של צביעת בטון מוחלק:

א. הכנת פני השטח – את הבטון המוחלק צובעים רק אחרי שמכינים את המשטח. בשביל להכין את המשטח לצביעה, מסירים איטום וציפוי וחושפים את הבטון הבסיסי. לאחר מכן מנקים את הכתמים בצורה יסודית.

ב. יישום הצבע – צבע לבטון מוחלק אפשר ליישם על גבי המשטח רק אחרי שצורבים אותו. בעזרת הצריבה אפשר לחספס את פני השטח, כדי שהצבע יחדור פנימה וייתפס על הבטון המוחלק יחד עם גימור מרשים.

ג. ייבוש המשטח – צביעה של כל סוגי המשטחים מחייבת המתנה לייבוש. עם צבע לבטון מוחלק, צריך להקפיד על הנחיות היצרן המופיעות על גבי האריזה. במקרים אחרים, אפשר להתייעץ עם בעלי מקצוע.

כל כמה זמן צובעים את הבטון המוחלק?

צבע לבטון מוחלק צריך להיות אטום אך במראה טבעי כדי להעתיק את המרקם של הבטון ואת האפקטים שלו. אם בוחרים בצבע שמותאם לסוג הבטון ולמאפיינים של המשטח, יש סיכוי יותר גבוה לכך שהוא יחזיק מעמד זמן רב. 

ברוב המקרים, צביעה של הבטון המוחלק מתבצעת אחת ל-10-15 שנים. אבל אם רוצים לרענן את מראה חלל הפנים, אפשר לעשות את זה בתדירות גבוהה יותר. בנוסף, ניתן ליישם חלק מהסוגים של צבע לבטון מוחלק גם על גבי אבן טבעית וחלוקי נחל. 

שימושים של בטון מוחלק צבוע

כיום ניתן לצבוע בטון מוחלק לצבעים שונים ואף לתת לו טקסטורות. הבטון המוחלק משמש לא רק במפעלים או חניות אלא היום יותר ויותר, נכנס הבטון מוחלק אל תוך הבתים שלנו. בעזרת בטון מוחלק ניתן לייצר חיפויים ורצפה מיוחדת המעוצבת בהתאם לחלל בו נשים אותו. חלל זה יכול להיות מפעל אך גם בניין משרדים ואף בית פרטי או דירה בבניין. היום יותר מתמיד ניתן לייצר עם בטון מוחלק צבוע עיצובים מרהיבים ולתת לחללים מראה מושלם, אותו לא היינו יכולים לייצר פעם.

40 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת בטון מוחלק
בטון מוחלק - דברים שלא ידעתם שאפשר לעשות איתו בטון מוחלק זה ממש לא מה שחשבתם. כיום השימוש בבטון מוחלק הפך להיות מאוד פופלארי בתחום עיצוב הפנים. לא רק חניות וכבישים. אז מה ניתן לעשות עם בטון מוחלק? הכל בכתבה הזו
פורסם בקטגוריית עיצוב, לפני 5 חודשים 1 שבועות