לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

כיצד בוחרים עו"ד לליווי קניית דירה להשקעה?

פורסם בתאריך 13/11/2021      /      נכתב ע"י oferA

קנייתה של דירה להשקעה טומנת בחובה התרגשות רבה. מדובר בצעד כלכלי המעיד על שינוי סטטוס ושמביא עמו ציפיות רבות באשר לתשואה שהנכס יניב לאחר מספר שנים בודדות. יש מי שרוכשים דירה להשקעה כדי להשכירה לדיירים וכך ליהנות מהכנסה שוטפת ללא תלות במקור עבודה ופרנסה. ישנם מי שקונים דירה להשקעה כדי לתחזקה, להשביחה ולאחר מכן למכור אותה בתשואה נאה.

אולם חשוב שלצד הפרפרים בבטן, נשמור על שתי רגליים על הקרקע, ונבחן את הנושא בקפידה רבה. כל עסקת נדל"ן ולו הפשוטה ביותר, עודנה טומנת בחובה הוצאה בלתי מבוטלת של מאות אלפי שקלים ולרוב יהיה מדובר במיליון שקלים וצפונה. חשוב לציין ולהדגיש: אין כל חוק בישראל המחייב את ליוויו של עורך דין בעסקת נדל"ן. למעט מעמד החתימה על חוזה המכר בין הרוכשים למוכרים ובו נדרשת נוכחותו של איש מקצוע משפטי, כל יתר התהליך אפשרי בהחלט באופן עצמאי.

אם כך הדבר, מדוע בכל זאת ממליצים רבים על שכירת עורך דין מומחה לקניית דירה להשקעה?

בנדל"ן - אין מקום לטעויות

נדגיש את העובדה שבעסקאות נדל"ן, מוטב שלא נותיר ולו מקום קטנטן לפרשנות.

עלינו להכיר את הנכס הנרכש לעומקו, ולתרגם את כל הממצאים שעלו במהלך המשא ומתן עם המוכרים אל תוך סעיפים ותתי-סעיפים בחוזה מכר מפורט.

כל טעות וכל אי-שימת לב ולו הקטנות ביותר, עלולות להיתרגם לכדי מפח נפש רב והפסדים כספיים בלתי מבוטלים. במקרי קיצון, אי-הסכמות שיעלו בהמשך אף עלולות להפוך למחלוקות משפטיות סבוכות וממושכות בין הצדדים.

אם כך, כיצד עלינו לבחור בעו"ד לקניית נכס להשקעה?

עורך דין מקומי

אחת מן ההמלצות הראשונות והחשובות ביותר היא לבחור בעורך דין נדל"ן לקניית דירה המכיר את האזור המדובר.

בכל עסקת נדל"ן וכל שכן בעסקת קניית דירה להשקעה, הרי שהיכרותו של עורך דינכם עם העיר או היישוב המדוברים, היא בגדר יתרון עצום להגנה על האינטרס הכלכלי שלכם.

עורך דין מקומי יכול לספק מידע חשוב על טיב השכונה בה מתבצעת הרכישה, האם ישנן אי אילו תכניות פיתוח עתידיות מטעם העירייה, מצבה האקונומי של האוכלוסיה, טיב המוסדות הציבוריים, הגנים והפארקים, תשתיות וכל שכן תפקודן בחורף ועוד.

התמחות בדירות להשקעה

וודאי שנקודת המבט שלנו תשתנה באופן מהותי כאשר ניגש לקנות דירה למגורים לעומת דירה להשקעה.

בדירה להשקעה הרי שאנו יכולים לחפש אחר נכס במחיר זול יותר, וזאת כיוון שנתכנן הוצאה נוספת להשבחתו עם שיפוץ, שינויים מבניים, הוספת מרפסות המתוכננות על-ידי יתר הדיירים, פרויקט תמ"א 38 הצפוי בהמשך הדרך ועוד.

כל אלו הינם היבטים חשובים ומשמעותיים אותם יש לקחת בחשבון, ועורך דין המתמחה בתחום זה, יוכל לספק לכם הכוונה ועצות חשובות.

 

20 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת oferA
האם חייבים לשכור עו"ד לרכישת דירה? נמצאים לפני קניית דירה ותוהים על מידת חשיבותו של עורך דין בליווי העסקה? להלן מספר דגשים שמומלץ להכיר בנושא.
פורסם בקטגוריית מקרקעין, לפני 3 שבועות 4 ימים
מה צפוי לנו במסגרת הדרכה הורית? יש מן האבסורד במחשבה הזו שכהורים איננו זקוקים לשום הכשרה קודמת, ואילו למקומות עבודה ולימודים, יעשו הכל כדי שנציג תעודות רלוונטיות.
פורסם בקטגוריית הדרכת הורים, לפני 11 חודשים 2 שבועות
כך תבחרו את הספא המושלם מתכננים יום כיף זוגי בספא? וודאי אתם מוצאים את עצמכם מרפרפים ברשת ובודקים מתחם אחר מתחם, חבילה אחר חבילה. כך תעשו את זה ביעילות ותגיעו לתוצאה הנכונה.
פורסם בקטגוריית ספא, לפני 2 שנים 3 חודשים
כיצד לבחור מסעדה לאירועים קטנים? לא כל אירוע חגיגי שאנו רוצים לציין, מחייב בדיקה וסריקה מקיפה אחר אולם אירועים רחב ידיים. לפעמים מספיק שנסגור מסעדה, כדי שכל המוזמנים ייהנו מחגיגיות ושפע של טעמים.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 2 שנים 3 חודשים
מתלבטים מאיפה להזמין סושי? גם לזה יש מדריך! לפעמים גם הפעולות שעל פניו הן הבסיסיות ביותר, יכולות להיות די מאתגרות. כך למשל, הבחירה במסעדת הסושי הנכונה, יכולה להיות מבלבלת למדי עם המבחר העצום.
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 2 שנים 3 חודשים