לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

חיתוך לייזר

פורסם בתאריך 16/11/2021      /      נכתב ע"י tomer1977

חיתוך בלייזר: עיקרון וטכניקה.

תהליך חיתוך בלייזר מורכב מחיתוך חומרים באמצעות לייזר חזק ומדויק מאוד המתמקד בשטח קטן של המכונה. מיקוד קרן הלייזר על השטח הספיציפי מאפשר להעלות את טמפרטורת החומר עד שהוא נמס או מתאדה. מכיוון שהאזור המושפע תרמית מקרן הלייזר קטן יחסית (בסביבות 0.5 מ"מ), החלקים החתוכים מתקבלים ללא עיוותים. בדרך כלל משתמשים במחשב כדי לכוון את הלייזר ולעקוב אחר נתיב החיתוך.

מה ההבדלים בין חותכי CO2, סיבים ו-YAG?

חותכי הלייזר הקיימים בשוק שונים במקור הלייזר שהם משתמשים בהם. כיום, ישנם שלושה סוגים עיקריים של מכונות חיתוך בלייזר בעלות יעילות וכוח פלט המתאימים לביצוע טרנספורמציה של חומר בקנה מידה תעשייתי:

לייזר CO2  : הגז האטום בתוך הלייזר משמש כמדיום הגברה. הוא נשאב אופטית על ידי פריקה חשמלית שתפלוט אנרגיה. לייזרים מסוג CO2  משמשים בדרך כלל לחיתוך, קידוח, ריתוך  וחריטה .

לייזר YAG (נופך אלומיניום yttrium)  : מדיום ההגברה הוא חומר גבישי אשר נשאב אופטית באמצעות שימוש במנורות הבזק או דיודות על מנת לפלוט אנרגיה. לייזר מסוג זה משמש בדרך כלל לחיתוך, ריתוך וסימון על מתכת וקרמיקה.

לייזר סיבים  : מדיום ההגברה הוא סיב אופטי. אנרגיה מסופקת באמצעות דיודות משאבה.

ההבדל העיקרי בין שלושת סוגי הלייזר הוא אורך הגל של הקרן שהם מייצרים. לייזרים CO2  פולטים בדרך כלל אורך גל של 10.6 מיקרומטר, המתאים לעבודה על כל סוגי החומרים, בין אם עץ, נייר, אקריליק, טקסטיל, מתכת וכו'. לייזרים YAG ו-Fiber פולטים בדרך כלל אורכי גל של 1.06 מיקרון. הם מתאימים בעיקר לעיבוד מתכת, לסימון, חריטה וכו'.

השימושים והיתרונות של חיתוך לייזר

חיתוך בלייזר יעיל במיוחד במספר תעשיות בהן קצב הייצור והמהירות הם בעלי חשיבות עליונה. החיתוך הוא קל בכל סוגי החומרים שבהם שיטות החיתוך המסורתיות מתגלות כלא יעילות. כאשר תהליכי חיתוך מסורתיים אחרים מטילים מגבלות, חיתוך לייזר מאפשר חופש גדול יותר בעיצוב ובכמויות.

בסך הכל, חיתוך לייזר מאפשר: 

רמה גבוהה של דיוק.

מהירות ייצור גבוהה.

קצוות חדים ונקיים.

תוצאה סופית ללא עיוותים של החומר.

אבטחה לגבי ההליך.

מחיר אטרקטיבי. 

מעוניינים בחיתוך לייזר מדויק ואיכותי? פנו עוד היום לצוות המומחים של פיקסלים ותקבלו הצעה משתלמת במיוחד!

 

18 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת tomer1977
הדפסת תמונה על קשיחים מהי אותה מתנה אשר תגרום לקרובים שלנו התרגשות רבה בעת קבלתה? הדפסת תמונה על עץ. אמנם אנו חיים בזמנים מתקדמים אבל רבים כיום מבינים את החשיבות של תמונה המאפשרת להנציח רגעים חשובים בחיים. באמצעות טכניקות הדפסה מתקדמות ניתן להעניק את המתנה המשמעותית ביותר.
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 1 חודשים 3 שבועות
הדפסת תמונות על זכוכית אקרילית (פרספקס) התמונות והתצלומים האהובים עליך על פרספקס (זכוכית אקרילית) בהתאמה אישית. הדפס יוצא דופן בגב הזכוכית האקרילית. הזמינו עכשיו בפיקסלים!
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 2 חודשים 2 ימים