לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

בעיות בעליה במדרגות לגיל השלישי

פורסם בתאריך 23/11/2021      /      נכתב ע"י אמבר פרו

מעליות ביתיות לגיל השלישי

מעלית ביתית היא אמצעי שינוע המיועד לדירות ובתי מגורים בהם קיים יותר ממפלס מגורים אחד. מעליות אלו מותקנות בין היתר בבתים פרטיים בהם מתגוררים בני ובנות הגיל השלישי המתקשים בניידות ובבתים פרטיים בהם מתגוררים בעלי מוגבלויות כאמצעי נגישות לנכים.

התקנת מעליות בסביבת המגורים הפרטית

התקנתן של מעליות ביתיות בסביבת המגורים חייבת להיעשות בהתאם לתקנות המפורטות בצו הפיקוח להתקנת מעליות ביתיות, כאשר כושר הנשיאה של המעלית הביתית חייב לנוע בין 300 ל-450 ק"ג. אף על פי שהתקנת המעלית הביתית אינה מחייבת הקמת חדר מכונות ייעודי, עצם הימצאותה של המעלית הביתית בתוך שטח הבית הפרטי, מחייבת אישור בכתב מטעם נציג מכון התקנים הישראלי לפני הפעלתה הראשונית. מעבר לכך, עבודת התקנה של מעלית ביתית כרוכה ביצירת פיר דרכו המעלית נעה כלפי מעלה ומטה, הקמת תשתיות קו חשמל נפרדת, התקנת ארון תפעול המשמש כמעין חדר מכונות לתפעול המעלית הביתית והיבטי תכנון נוספים הנקבעים על פי גודל המעלית הרצוי לכם, מספר המפלסים בשטח הבית וכדומה.

מעלית ביתית כאמצעי נגישות לבני ובנות הגיל השלישי

מעלית ביתית על אף היותה אמצעי שינוע לכל דיירי הבית הפרטי בן מספר המפלסים, מיועדת בעיקר לצרכי שינוע של בעלי מוגבלויות, נכים ובני ובנות הגיל השלישי המתמודדים עם קשיים בניידות.מעלון לגיל השלישי הפכו בשנים האחרונות לאמצעי שינוע נפוץ ופופולארי במספר הולך וגדל של בתים פרטיים בהם מתגוררת אוכלוסייה מבוגרת וזאת לנוכח העלייה המתמדת בתוחלת החיים בישראל במהלך העשורים האחרונים.

עיצוב מעליות ביתיות

הביקושים ההולכים וגוברים להתקנת מעליות ביתיות בבתים פרטיים מרובי מפלסים, הובילו למגוון רחב של פתרונות גם בהיבט העיצובי של המעליות, כאשר התקנת מעלית ביתית מודרנית מאפשרת לכם ליהנות בין היתר מדגמי מעלית שקופה המיוצרת מזכוכית מחסומת, מעלית ביתית בחיפוי דקורטיבי ועוד.

התקנת מעליות חיצוניות

במבני מגורים משותפים בהם מתגוררים בני ובנות הגיל השלישי המתקשים בניידות ו/או בעלי מוגבלויות, ניתן להתקין מעלית חיצונית המובילה מקומת הכניסה אל הקומה בה מתגורר הדייר המתקשה בניידות. גם במקרים אלו התקנת המעלית חייבת להיעשות בהתאם לצו הפיקוח המחייב להתקנת מעליות ביתיות וגם במקרים אלו נדרש אישור בכתב מטעם נציג של מכון התקנים הישראלי לפני הפעלת המעלית בפעם הראשונה. ברוב המקרים, התקנת המעלית נעשית על גבי דופן אחד מהקירות החיצוניים של המבנה וזאת בהתאם לצרכי הנגישות מהמעלית אל פתח כניסה ייעודי לדירת המגורים.

לסיכום, התקנת מעלית מצריכה תכנון מקדים רחב היקף של אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים בהליכי הקמה והתקנה של מעליות ביתיות על פי נתוני השטח וצרכי הניידות של הדיירים. היוועצות מוקדמת עם אנשי המקצוע המנוסים ביותר בתחום תסייע לכם ליהנות מפתרונות השינוע הטובים ביותר ותבטיח לכם מעלית נוסעים תקנית ופונקציונאלית בכל רגע נתון.

 

 

15 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת אמבר פרו