לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

שלבים חיוניים שצריך לעבור בתהליך עיצוב סופרמרקט

פורסם בתאריך 24/11/2021      /      נכתב ע"י ronydeisgn

כיצד אנחנו ניגשים לכל פרוייקט ומה יש להביא בחשבון לאורך כל הדרך עד ל"גזירת הסרט" ופתיחת הדלתות לקונים.

מצוידים ברשימת קניות, הלקוחות שלך מבקשים לקבל מענה לעגלת הקניות שלהם, להיכנס ולצאת במהירות האפשרית. האם יש בידכם את כל המידע באשר לדרך הנכונה לעצב את הסופרמרקט שלכם?

עיצוב סופרמרקט הפך בעשור האחרון לאומנות של ממש. תרבות השפע הגדילה את סל המוצרים שמוצע ללקוח ובעלי סופרמרקטים מתחבטים בסוגיות שונות בעת עיצוב העסק: איך מחליטים מה יהיה גודל המחלקות השונות? כמה מרחב נדרש לספק לעמדות הקופות? כיצד להבטיח ללקוח חוויית קנייה שתגרום לו לרצות לטייל ברחבי הסופר עוד קצת ואיך בוחרים את גודל, מיקום וסדר המדפים?

הנה כמה נקודות ושלבים חיוניים שצריך להביא בחשבון בפרויקט עיצוב סופרמרקט:

מתחילים בתוכנית העמדה.

תכנית ההעמדה היא החלק החשוב ביותר בעיצוב סופרמרקט, שכן היא תקבע מהי המסגרת בה מסודרים כל האלמנטים ומפרטי העיצוב השונים. בתוכנית ההעמדה משורטטים עמדות המכירה, המעדנייה, המקררים, המדפים השונים וכן מדפי התצוגה. על ידי פריסה חד- ממדית ניתן להגדיר את המחלקות השונות ולקבל תמונה של מבנה הסופרמרקט ומסלול הקנייה של הלקוח.

ממשיכים לנקודת מבט תלת- ממדית

השלב השני בעיצוב סופרמרקט בוחן את המרחב בצורה תלת ממדית. מה יהיה גובה המדפים, אילו עמדות מוצרים ימוקמו מעל הקופות ושיקולים נוספים נגזרים מפרמטרים שונים, ביניהם גובה המבנה, עיצוב החלל, סוג המחלקה וכדו'. אך הפרמטרים החשובים מכולם הם הפונקציונליות והמכירתיות . בהתאם לסוג המוצר וליכולת של הלקוח להגיע אליו, יעוצבו המדפים, עומקם וגובהם.

תכנון המדפים של הסופרמרקט צריך להוביל לתנועה חלקה במרחב ולדאוג בצורה מיטבית לנראות המוצר. מדפים שחוסמים את נתיב המעבר יגרמו לחוויית קנייה לא טובה, ומדפים מבולגנים או סידור לא ברור יגרמו ללקוחות לנטוש את הסופרמרקט ולא לשוב. מסיבה זו המדפים חייבים להיות מחולקים למקטעים לפי מחלקות שונות, ולאפשר מעברים נוחים בין מחלקה אחת לאחרת.

תכנון המוצר, התצוגה ועמדות המכירה

משנבחרה תוכנית הקומה ומוקמו המדפים בחנות, יש לקבל החלטה באשר למיקום כל מוצר, תצוגה ומכשיר. בשלב זה חשוב לשים את הדגש על צורכי הלקוחות וסגנון הקנייה שרוצים לעודד בסופרמרקט ולשלב בחוכמה את צורכי העסק.

להלן טיפים שיסייעו לכם בשלב זה:

  • מקמו מוצרים חיוניים כמו לחמים ומוצרי חלב בחלקו הפנימי של הסופרמרקט, כך שהלקוחות יעברו דרך המחלקות השונות, לפני שהם מגיעים למחלקות הכי חיוניות להם. כך תחשפו את הלקוחות למוצרים חדשים ותעודדו רכישה של מוצרים נוספים.
  • מקמו פריטים עונתיים בפתח הסופרמרקט, ולצידם מקמו מוצרים מעניינים וייחודיים.
  • מוצרים קטנים כמו סוללות, גומי לעיסה וחטיפי שוקולד אישיים מקמו בסמוך לקופות. בזמן שהלקוח ממתין לתורו, הוא יגרוף כמה מהם לעגלת הקניות, ובכך תגדילו את כמות המכירות וממוצע הקנייה של הלקוח.
  • עיצוב, מיתוג ואווירה

השלב האחרון הוא השלב המהנה בתהליך עיצוב סופרמרקט. בחירת תאורה וגופי תאורה, שילוב ערכי המותג בקירות העסק, עיצוב עמדות המכירה והמחלקות השונות, בחירת הדקורציות וכו'. כל אלו אמורים ליצור את האווירה ולהתאים את הסופרמרקט למותג והשפה העיצובית שלו.

לסיכום

באמצעות ארבעה צעדים ניתן לחלק את שלבי העבודה ולהגיע לתוצאות מרהיבות ומיטביות בעיצוב סופרמרקט, הן עבור בעל העסק והן עבור קהל הלקוחות:

בחירת תוכנית קומה
תכנון מדפים
תכנון וחלוקת מוצרים
עיצוב אווירה ונראות העסק

אף על פי שזה תהליך מורכב, עם מעצבי חנויות מיומנים ובעלי ראייה מרחבית, יצירתיות, מעוף והבנה נרחבת לצורכי העסק וקהל היעד שלו תוכלו לעצב חלל ייחודי שמעודד רכישה וגם מעניק חוויית קנייה חיובית ונעימה.

15 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת ronydeisgn