לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4255 מאמרים 1289 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

אני ואתה נשנה את העולם

פורסם בתאריך 01/05/2016      /      נכתב ע"י beni baruch

עבדים לרצון
הרצון להינות הוא טבעי, ומי שאין בו רצון כזה מאבד את החיוניות ודועך. אך התהליך גורם לנו לרצות כל הזמן דברים יותר גדולים כדי לחפש תענוג יותר גדול, ובסופו של דבר אנחנו נשארים עם תסכול שרק הולך וגדל, והעובדה שאנחנו רוצים גורמת לנו לסבל.

ברגע שאנחנו רוצים  משהו אנחנו הופכים לעבדים של הרצון הזה ועושים כל מה שצריך, במגבלות החינוך שקיבלנו, כדי להשיג אותו. וברגע שהשגנו אותו – אנחנו נהנים! לרגע אחד קצר.

כמה שעבדנו יותר קשה ולאורך יותר זמן כדי להשיג את הדבר שחשקנו בו, כך התענוג והסיפוק נמשכים יותר זמן, אך בסופו שלדבר  הם נעלמים די מהר, ואנחנו מתחילים לרוץ אחרי הדבר הבא שנראה לנו שייתן לנו את הכי הרבה הנאה.

הרצון הטבעי שלנו להינות, שהוא רצון מולד, מעמיד אותנו במצב בלתי אפשרי בו מצד אחד הרצונות שלנו הולכים וגדלים ומצד שני מילוי הרצונות האלה ממלא אותנו בהנאה לזמן קצר בלבד, וכשהוא נעלם אנחנו נשארים עם צורך להתמלא שוב, בהנאה יותר גדולה. עבדים היינו, ועודנו.

חיים במרדף תמידי
כיוון שכך, אנו מצויים כל החיים במרדף אחר התענוג הבא שנשיג. המרדף עצמו ממלא אותנו בריגוש וציפייה, וכביכול נותן לנו בעצמו איזושהי הנאה, כך שאנו לא שמים לב לחוסר התוחלת של חיינו. אבל חכמת הקבלה אומרת לנו שאפשר אחרת, שלא חייבים להישאר משועבדים לרצונות המתחדשים ללא הרף, ועמותת בני ברוך הוקמה כדי להסביר לנו כיצד לעשות זאת בצורה נכונה.

זמנים טובים
מאז שחר ימי האנושות חיכינו לעתיד הטוב שיגיע. התפתחות המדע, הטכנולוגיה, התרבות והחינוך הרי אמורים לגרום לנו אושר ולהפוך את חיינו לטובים יותר. אך איכשהו זה מעולם לא קרה, ואפילו התרחש תהליך הפוך. האנשים החיים היום, בעולם המודרני שיש בו הכל – מכוניות ומחשבים, חשמל וחלליות, רפואה מתקדמת ומטוסים, חיים חיים לחוצים יותר, פחות נהנים ואין להם הרבה זמן פנוי כפי שהובטח שיקרה כשהקדמה תגיע.

נדמה שהבועה הזו מתנפצת ממש בימים אלה, ולדור הצעיר כבר ברור שאין מה לחכות למחר, ואין דבר שיכול לקרות כדי להבטיח להם עתיד טוב יותר, ולכן שיעור ההתאבדות עולה, וכן שיעור הבריחה לאלכוהול וסמים או לאלימות שמוצאה מתסכול. 

הם צודקים. כמעט.

יש רק דבר אחד שיכול לשנות את העתיד שלנו והוא חכמת הקבלה. עמותת בני ברוך שמה לה למטרה לשנות את העולם ולהפוך אותו לעולם האוטופי שכולנו חולמים עליו – עולם של הרמוניה וערבות הדדית. זה לא חלום, זה אפשרי, כך מבטיחים לנו כל המקובלים מכל הדורות מכל כתבי הקבלה. כל מה שעלינו לעשות זה לצעוד בעקבותיהם וללמוד כיצד לקבל את כל ההנאה שיש בעולם, בבת אחת ולנצח. 

1927 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת beni baruch
מערכת ההפעלה של האנושות העולם מאשים את היהודים בכל הרע שמתרחש בעולם. על פניו זה נראה הזוי וההקשרים שנעשים בין הדברים מוזרים במיוחד, אך, למעשה, הם צודקים, אם כי בדרך אחרת לגמרי ממה שהם חושבים, כיוון שהכעס שלהם על היהודים הוא פנימי ותת מודע.
פורסם בקטגוריית קבלה, לפני 7 שנים 2 חודשים