לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3707 מאמרים 1103 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

האם בניית חנות וירטואלית מומלצת לעסק שלך

פורסם בתאריך 26/12/2021      /      נכתב ע"י מיזם גרופ

האם בכל תחום שווה להשקיע בבניית חנות וירטואלית?

לא פעם בעלי עסקים בתחומים שונים, מתלבטים האם להשתלב בעולם האינטרנט או להישאר  בגבולות "העולם הישן". זה נכון לגבי פרסום ברשת וזה בוודאי נכון לגבי כל מה שקשור לתחום של מכירות דרך האינטרנט.

הדוגמא של בניית חנות וירטואלית לעסק היא טובה בשביל להמחיש עד כמה בעלי עסקים בתחומים מסוימים, לא בהכרח מבינים את כוחה של הרשת ועד כמה חשוב ומשמעותי שהם יהיו נוכחים בה, לא רק בפרסום כזה או אחר, אלא הרבה מעבר לכך. כלומר, בכל מה שקשור למכירות דרך האינטרנט, הן לצרכנים ישראליים והן לצרכנים בחו"ל.

ניקח למשל חנות תכשיטים. על פניו, היינו יכולים לחשוב שמדובר בעסק אשר מחייב חנות פיזית. לקוחות יעדיפו לראות את התכשיט בעיניים, למדוד אותו ואז להחליט האם לקנות או לא. זה נכון גם לגבי חנויות בשמים נניח או אפילו חנויות שמוכרות מוצרים מורכבים יותר, החל מחנויות רהיטים או פריטים אחרים שיש להם משמעות רחבה עבור הצרכן ולכן ייתכן מאוד שהוא יעדיף לעשות את הרכישה באופן פרונטאלי ולא וירטואלי.

4 נקודות שיעזרו להחליט האם להקים חנות וירטואלית

נקודה ראשונה – אנחנו צריכים לבדוק מקרים דומים מעולמות תוכן אחרים ולראות האם ישנן חנויות וירטואליות שמוכרות מוצרים שלהם. למשל, אם מדובר על תכשיטים, אז אפשר להשוות את זה לבגדים. בדיוק כמו שיש אנשים אשר רוכשים בגד דרך האינטרנט, סביר להניח שיש מי שירצה לקנות תכשיט דרך האינטרנט. כנ"ל בשמים אל מול פריטים אחרים שמחייבים לריח אותם, ובכל זאת נמכרים ברשת.

נקודה שנייה – צריך לתת לצרכן את זכות הבחירה. אסור להחליט בשבילו האם הוא ירצה לקנות דרך האינטרנט או לא. אנחנו צריכים לתת לו את זכות הבחירה ואז הוא יחליט האם זה מתאים לו או לא.

נקודה שלישית – עלות מול תועלת. בסוף השאלה היא כלכלית, כמה זה יכול לעלות לנו ומה התועלת שנשיג מזה. אם מדובר על תהליך שיכול לעלות לנו הרבה מאוד כסף, ייתכן שזה לא משתלם, אך אם התועלת היא גבוהה, אז ייתכן שלאורך זמן זה כן ישתלם לנו.

נקודה רביעית – מה עושים המתחרים שלנו. אחד הכללים בעסקים זה לראות מה המתחרים עושים ואז לחשוב, איך אנחנו יכולים להתמודד איתם בצורה טובה, לנצל את היתרונות שלנו. אם המתחרים לא נמצאים באינטרנט, יכול להיות שזה יתרון עבורנו אם נהיה הראשונים, בהנחה וזה משתלם כלכלית כמובן. אם המתחרים כן נמצאים באינטרנט, אז עלינו לשאול את עצמנו כיצד זה ישפיע עלינו אם אנחנו לא נהיה שם.

מה אנחנו יכולים להשיג אם נבנה חנות וירטואלית

חשוב לציין, היום אפשר למצוא חנויות וירטואליות באינטרנט כמעט בכל תחום. כך או אחרת, אפשר למצוא מגוון רחב של חנויות וירטואליות שמוכרות אינספור מוצרים ושירותים בתחומים שונים. לכן קל יותר להחליט האם להיות נוכח ברשת או לא. בכל מקרה, חשוב לדעת מה אנחנו יכולים להשיג דרך כך.

באופן טבעי הדבר הראשון והחשוב מכל, זו היכולת ליהנות מיצירת קהל חדש. אנחנו יכולים להרחיב באופן דרמטי את כמות הלקוחות שלנו. בין אם זה דרך גולשים בישראל ובין אם זה דרך גולשים בחו"ל. זה אחד היתרונות הבולטים של עולם האינטרנט בכלל וחנויות וירטואליות בפרט. אנחנו יכולים להגיע אל קהלים מכל מקום.

הדבר השני הוא, שהגולשים לא מושפעים מהאופן בו העסק מתנהל בהיבטים מסוימים. הכוונה לא רק למיקום בו העסק ממוקם אלא גם בהיבטים אחרים. למשל, הם יכולים לבצע הזמנה של מוצרים ושירותים בכל שעה, בכל יום. גם אם העסק סגור, גם אם מדובר בסופי שבוע וחגים. הגולשים יכולים לבצע הזמנות. בית העסק נהנה מזה, מאחר והוא למעשה ממשיך לקבל הזמנות, גם כשהוא לא עובד.

הדבר השלישי, חנות וירטואלית מאפשרת לנו, מחד גיסא, לחסוך בעלויות שונות, מאידך גיסא, לא רק לייצר קהל לקוחות חדש ולקבל הזמנות בשעות שהעסק לא בהכרח פעיל, אלא גם לייצר לעצמו מקדם פרסום ושיווק נוסף, רחב יותר. החנות עצמה יכולה לספק כלים לשיווק וקידום מוצרים ושירותים, באופן ישיר, דרך מפרט טכני או בדרכים אחרות שיכולות להביא למכירה במספרים גבוהים יותר של כל מה שהעסק משווק.

17 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת מיזם גרופ
כל מה שכדאי לדעת על מנוף סולם גדול מתכננים לעבוד דירה או משרד בקרוב? אם אתם עובדים למקום גבוה ויש לכם ציוד להעביר, סביר שתזדקקו לשירותי הרמה של מנוף סולם גדול. הכנו את המאמר הזה בשבילכם.
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 1 שבועות 2 ימים
ככה תבחרו מנוף הרמה לקומה גבוהה כיצד שוכרים חברה מקצועית להשכרת מנוף הרמה לקומה גבוהה? הכנו את המאמר הזה שיעשה עבורכם סדר.
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 2 חודשים 4 שבועות