לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3955 מאמרים 1188 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

בעיות פוריות אצל נשים - כל הסיבות

פורסם בתאריך 12/01/2022      /      נכתב ע"י PaulaN

ככל שעוברות השנים, בעיות פוריות אצל נשים הופכות להיות נפוצות יותר ויותר

פריון האישה הוא בין הברכות הראשונות בהיסטוריה של האנושות ומצוי בכל הדתות והמגזרים. הכמיהה ליצירת חיים משותפים בין בני זוג היא כמיהה טבעית וראשונית, מה שיוצר לחץ גדול, תסכול וחששות כאשר הכניסה להיריון אינה קורית באופן טבעי על פי המצופה, וכאשר עולות בעיות פריון.

 

ישנן הרבה סיבות שיכולות למנוע את כניסת האישה להריון

חשוב לדעת כי לא בכל מקרה שהניסיונות בדרך להיריון אינם מתממשים במהירות מעידה בהכרח על בעיות פריון, אולם דווקא הציפייה והלחץ עשויים להשפיע על נינוחות הגוף והכניסה להיריון טבעי, וליצור מעגל מיותר של לחצים וכישלונות. במקרים רבים העיכוב בהיריון נובע מתהליכים רגשיים ונפשיים שחווה האישה, בכמעט מחצית מן המקרים בשל בעיה הניתנת לאבחון אצל האישה, בכשליש מן המקרים בבעיית פריון הנוגעת לבן הזוג, וביתרת המקרים בשילוב בין המקרים. על מנת לברר האם באמת יש בעיות פוריות או שהקושי להיכנס להריון נובע ככל הנראה מסיבות אחרות, הרבה נשים פונות אל רופאת נשים מומחית לפריון על מנת לקבל תשובות.

 

הבעיות הנפוצות שמעכבות ופוגעות בפוריות האישה:

  • שיבושים בתהליך הביוץ- הביוץ הוא התהליך במסגרתו מבשילה הביצית בזקיקי השחלה, ומשתחררת אל הרחם בהמתנה להפרייתה. מועד הביוץ מושפע מן המחזור החודשי ונקבע באמצעות עזרים שונים בניהם מדידת שינויים בחום הגוף, רמת ההורמונים, ותחשיב וספירת ימים. שיבושים בכל שלב של תהליך הביוץ ימנעו את האפשרות לכניסה להיריון. הסיבות לשיבוש הביוץ הן רבות, החל מהפרשות יתר הורמונליות וכלה בבעיות מבניות של השחלה ושחרור מושהה ו/או מועט של ביציות. ירידה בתפוד השחלות עשויה לנבוע כתוצאה מגיל מבוגר או ממצב רפואי קיים בהווה, או בעבר.
  • נזק לחצוצרות- תפקיד החצוצרות הוא להוביל ולהעביר את הביציות הבשלות מן השחלות אל הרחם, שם יופרו באמצעות הזרע, ויתפתחו לכדי עובר והיריון. תהליך של קשירת חצוצרות מוכר כתהליך אשר מיועד למנוע הריון באמצעות סגירת המעבר של הביציות בין השחלות לרחם. אלא שתהליך כזה עשוי להתרחש גם באופן טבעי, כאשר ליקוי במבנה החצוצרות או במיקומן מונע את המעבר הנדרש. ליקוי כזה יכול להיגרם כתוצאה משימוש ממושך בתרופות, שימוש בסמים, טיפול כימותרפי, ניתוח באגן הירכיים, ניתוח בצוואר הרחם ואירועים אחרים.
  • נזק לרחם- כאשר החצוצרות הן תקינות ומאפשרות את המעבר האמור, אולם הרחם פגוע וניזוק, עשויה להתקבל תוצאה זהה של חוסר קליטה של ההיריון בגוף. במקרים מסוימים עשוי הרחם לפתח מיומות- הן גידולים שפירים המתפתחים מתחת לדופן הרירית של הרחם, מעכבים ומונעים כניסה להיריון ולעיתים גורמים להפלות לא רצויות לאחר קליטה של היריון ברחם.

בעיות אלה מתארות ליקוי בכל אחד משלבי הכניסה להיריון ובהקשר לחלק אחר במערכת הרביה האחראים על יצירת הריון, כאשר כל אחד מן הליקויים הללו עשוי להביא לעקרות, זמנית או קבועה.

 

הרפואה המודרנית יודעת לתת פתרונות רבים

הבשורה הטובה היא שבזכות טכנולוגיות מתקדמות ורפואה מודרנית, ניתן כיום לספק מענה לרוב המוחלט של בעיות פריון, ובמקרים רבים אף לספק מענה ביטוחי מוקדם- דוגמת שאיבת ביציות בטרם תחילת טיפולי כימותרפיה או ניתוחים רפואיים ברי סיכון לפוריות.

פניה אל רופאת נשים מומחית לפריון מסייעת לזוגות רבים בתכנון, במציאת פתרון ובמענה רפואי מתאים לבעיה. בשונה מרפואת משפחה ורפואה בקהילה בה מרבית המטופלים פונים אל הרופאים המקומיים במסגרת קופות החולים, תחום הפריון הוא תחום רב משמעות בו המטופלים נותנים דגש למקצועיות ולניסיון, פונים לרופאים מומחים מובילים במסגרת רפואה פרטית, ללא תלות במיקום ותוך נכונות להשקיע זמן ומאמץ, בדרך אל הייעוץ והטיפול הטובים ביותר שניתן לקבל נשים רבות בוחרות ברופאות פוריות פרטיות ומוכנות לשלם כסף עבור זה וכן לנסוע מרחקים כמו לדוגמא מתל אביב לנתניה על מנת לקבל את היחס האישי והליווי הצמוד על ידי רופאת נשים מומחית או מומחה לפריון.

 

היתרונות בפניה אל מומחה או מומחית פוריות

ייעוץ פרטי של רופאה מומחית לפריון יחסוך את זמן ההמתנה והבירוקרטיה הנדרשים בקופות החולים, ובמקרים רבים מסייע בהפחתת הלחץ, תכנון נכון של ההיריון, איתור ודיוק ימי הביוץ, ומתן מענה מדויק לצורך של בני הזוג בדרך המאתגרת אך המרגש אל ההורות.

79 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת PaulaN
הריון בגיל מאוחר זה כבר לא מדע בדיוני הרבה נשים בימינו מעדיפות לכבוש את הפסגה מבחינת הקריירה ולשים בצד את הרצון שלהן להפוך לאימהות, ולדחותו כאשר יגיעו לגיל מאוחר יותר. זאת בזכות הקידמה והאפשרות להקפאת ביציות ותמרון השעון הביולוגי. פעם הדבר הזה לא היה אפשרי ונשים היו נכנסות להריון בגיל צעיר. כיום, בזכות האופציות הרבות הניתנות בידינו. הריון בגיל מאוחר זה ממזמן כבר לא מדע בדיוני.
פורסם בקטגוריית טיפולי פוריות, לפני 5 חודשים 1 ימים
הפריה חוץ גופית שאלות ותשובות תהליך הפריה חוץ גופית - מה יכולות להיות הסיבות לאי פוריות, מתי פונים למומחה פוריות, כיצד מתבצע תהליך הפריה חוץ גופית, מהם אחוזי ההצלחה ועוד - כל השאלות לכל התשובות בנושא הפריה חוץ גופית
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 2 חודשים