לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3955 מאמרים 1188 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

לימודי הנדסה אזרחית

פורסם בתאריך 03/04/2022      /      נכתב ע"י אריאל מני

הנדסה אזרחית היא תחום רחב שמגלם בתוכו פחות או יותר את כל התחומים המשפיעים על הסביבה האישית שלנו. בין היתר, מהנדס אזרחי אחראי למשל על הנדסת מבנים מבחינת תכנון הקונסטרוקציה ועל הנדסה גיאוטכנית בנוגע להנדסת קרקע וביסוס. חוץ מזה, הנדסה אזרחית מאפשרת לשלב תחומי  משנה רלוונטיים ובהם ניהול הבנייה, הנדסת תחבורה וכמובן הנדסת משאבי מים וסביבה לרבות תשתיות, מים וחקלאות.

בגלל תחומי האחריות הרבים שמרכיבים את הענף של הנדסה אזרחית, מי שרוצים לעסוק בו חייבים להשלים תהליך הסמכה ולימודים. את הלימודים ניתן להשלים במוסדות בכל רחבי הארץ ואפשר לבחור בין אוניברסיטאות למכללות.

מהם תנאי הקבלה עבור לימודי הנדסה אזרחית?

שקלול ציוני הבגרות והפסיכומטרי משמש בתור כלי הסינון העיקרי בין מועמדים למסלולים של לימודי הנדסה אזרחית. עם זאת, יש לקחת בחשבון שמדובר על מקצוע ריאלי שמשלב בין היבט כמותי, הנדסי וטכני ולכן תנאי הקבלה נשענים יותר על הציון הכמותי בפסיכומטרי מאשר על ציוני הבגרות במקצועות הריאליים. בנוסף, ישנם מוסדות אקדמיים שבהם תנאי הקבלה תלויים בחישוב נוסחה פנימית.

החדשות הטובות הן שניתן להגדיל את הסיכוי להתקבל למסלול של לימודי הנדסה אזרחית. אפשרות אחת למשל היא לבחור מסלול שבו לא צריך ציון פסיכומטרי, אלא רק הצגת הישגים בתעודת הבגרות ושקלול שלהם לממוצע גבוה במיוחד. אפשרות אחרת היא לבחור מסלול שבו ניתן להסתפק בציונים נמוכים יותר, אבל יש צורך לעמוד בפני ועדת קבלה.

מה היתרונות של לימודי הנדסה אזרחית ומה עושים כשמקבלים תעודה?

לימודי הנדסה אזרחית מבטיחים השתלבות מהירה בתחום. הביקוש למהנדסים גבוה והם יכולים להציע את עצמם כעובדים שכירים לחברות בנייה, או כעצמאיים וכנותני שירותים לקבלנים ובעלי מקצוע. כמו כן, יש המון יתרונות למסלול לימודים כזה:

א. שילוב בין ידע תאורטי ופרקטי - לימודי הנדסה אזרחית מאפשרים לשלב בין ידע עיוני על בסיס הרצאות בכיתות, לבין התנסות מעשית בסדנאות וביציאה לשטח. בזכות המאפיינים הללו, בוגרי המסלול יוצאים מוכנים לשוק העבודה.

ב. שכר לימוד אוניברסיטאי - לימודי הנדסה אזרחית באוניברסיטה כפופים לסבסוד. המשמעות היא שכר לימוד נמוך שהופך את המסלול למשתלם.

ג. דיפלומת הנדסאי – לא חייבים לעבוד בתחום גם אחרי לימודי הנדסה אזרחית. בין היתר, ניתן להשתמש בדיפלומת הנדסאי כדי להמשיך ללימודים מתקדמים או להשתלב בתחומים מקבילים.

לסיכום, כדאי להכיר את המאפיינים השונים של לימודי הנדסה אזרחית ולנצל את יתרונות המסלול. כמו כן, המוסדות השונים מציעים מגוון מסלולים שמאפשרים שילוב של הנדסה אזרחית עם עוד תחומים.

88 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת אריאל מני
כמה עולה שער חשמלי לחניה? הרכב של כל אחד מאיתנו מהווה את אחד מפרטי הרכוש היקרים והחשובים לנו ביותר, ולכן, אנו נדאג לעשות כל שביכולתנו בכדי לשמור עליו בצורה המיטבית. כיום, ניתן למצוא לא מעט פתרונות שונים אשר מאפשרים שמירה על הרכב שעה שהוא נמצא בחניה ושער חשמלי לחניה, מהווה את אחד מהמרכזיים והנפוצים שבהם.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 1 שבועות 4 ימים
כל מה שכדאי לדעת על מכירת כסף כלי כסף ישנים יכולים להיות פריטים בעלי ערך גבוה. במאמר הבא נסביר כיצד מוכרים אותם, מי קונה את כלי הכסף, מה התגמול שאפשר לדרוש עבורם ולמה זה משתלם לכל הצדדים המעורבים
פורסם בקטגוריית צרכנות וקניות, לפני 2 שבועות 3 ימים
חוג קרמיקה הכנת קרמיקה מחייבת שילוב בין ידע תאורטי, ניסיון מעשי ושימוש בתנורים מיוחדים שמגיעים לטמפרטורות גבוהות. בשביל לקבל את הכלים הללו, אפשר לעבור חוג ייעודי שמתאים לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים
פורסם בקטגוריית חוגים, לפני 1 חודשים 1 שבועות
פרחים לאירועים פרחים שונים יכולים וצריכים לשדרג כל אירוע. בעזרת הפרחים אפשר לרענן את העיצוב הסטנדרטי של האירוע ולהפוך אותו לחוויה בלתי נשכחת, כמו גם לחסוך בהוצאות על שאר האלמנטים הדקורטיביים
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 2 חודשים 1 ימים
דלקנים לעסקים דלקן יכול להתאים לכל סוגי העסקים ובהם בעלי עסקים קטנים, בינוניים וגדולים או כמובן בעלי מקצוע עצמאיים. עם זאת, חשוב לבחור את הדלקן המתאים ולזהות את היתרונות שלו כמה שיותר מוקדם
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 חודשים 3 שבועות