לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4418 מאמרים 1313 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

לימודי הנדסה אזרחית

פורסם בתאריך 03/04/2022      /      נכתב ע"י אריאל מני

הנדסה אזרחית היא תחום רחב שמגלם בתוכו פחות או יותר את כל התחומים המשפיעים על הסביבה האישית שלנו. בין היתר, מהנדס אזרחי אחראי למשל על הנדסת מבנים מבחינת תכנון הקונסטרוקציה ועל הנדסה גיאוטכנית בנוגע להנדסת קרקע וביסוס. חוץ מזה, הנדסה אזרחית מאפשרת לשלב תחומי  משנה רלוונטיים ובהם ניהול הבנייה, הנדסת תחבורה וכמובן הנדסת משאבי מים וסביבה לרבות תשתיות, מים וחקלאות.

בגלל תחומי האחריות הרבים שמרכיבים את הענף של הנדסה אזרחית, מי שרוצים לעסוק בו חייבים להשלים תהליך הסמכה ולימודים. את הלימודים ניתן להשלים במוסדות בכל רחבי הארץ ואפשר לבחור בין אוניברסיטאות למכללות.

מהם תנאי הקבלה עבור לימודי הנדסה אזרחית?

שקלול ציוני הבגרות והפסיכומטרי משמש בתור כלי הסינון העיקרי בין מועמדים למסלולים של לימודי הנדסה אזרחית. עם זאת, יש לקחת בחשבון שמדובר על מקצוע ריאלי שמשלב בין היבט כמותי, הנדסי וטכני ולכן תנאי הקבלה נשענים יותר על הציון הכמותי בפסיכומטרי מאשר על ציוני הבגרות במקצועות הריאליים. בנוסף, ישנם מוסדות אקדמיים שבהם תנאי הקבלה תלויים בחישוב נוסחה פנימית.

החדשות הטובות הן שניתן להגדיל את הסיכוי להתקבל למסלול של לימודי הנדסה אזרחית. אפשרות אחת למשל היא לבחור מסלול שבו לא צריך ציון פסיכומטרי, אלא רק הצגת הישגים בתעודת הבגרות ושקלול שלהם לממוצע גבוה במיוחד. אפשרות אחרת היא לבחור מסלול שבו ניתן להסתפק בציונים נמוכים יותר, אבל יש צורך לעמוד בפני ועדת קבלה.

מה היתרונות של לימודי הנדסה אזרחית ומה עושים כשמקבלים תעודה?

לימודי הנדסה אזרחית מבטיחים השתלבות מהירה בתחום. הביקוש למהנדסים גבוה והם יכולים להציע את עצמם כעובדים שכירים לחברות בנייה, או כעצמאיים וכנותני שירותים לקבלנים ובעלי מקצוע. כמו כן, יש המון יתרונות למסלול לימודים כזה:

א. שילוב בין ידע תאורטי ופרקטי - לימודי הנדסה אזרחית מאפשרים לשלב בין ידע עיוני על בסיס הרצאות בכיתות, לבין התנסות מעשית בסדנאות וביציאה לשטח. בזכות המאפיינים הללו, בוגרי המסלול יוצאים מוכנים לשוק העבודה.

ב. שכר לימוד אוניברסיטאי - לימודי הנדסה אזרחית באוניברסיטה כפופים לסבסוד. המשמעות היא שכר לימוד נמוך שהופך את המסלול למשתלם.

ג. דיפלומת הנדסאי – לא חייבים לעבוד בתחום גם אחרי לימודי הנדסה אזרחית. בין היתר, ניתן להשתמש בדיפלומת הנדסאי כדי להמשיך ללימודים מתקדמים או להשתלב בתחומים מקבילים.

לסיכום, כדאי להכיר את המאפיינים השונים של לימודי הנדסה אזרחית ולנצל את יתרונות המסלול. כמו כן, המוסדות השונים מציעים מגוון מסלולים שמאפשרים שילוב של הנדסה אזרחית עם עוד תחומים.

193 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת אריאל מני
הסכם משמורת משותפת הסכם משמורת משותפת נחתם בין בני זוג שמתגרשים ולהם יש ילדים. מהו ההסכם, ולמה חשוב לפנות לעו"ד גירושין דווקא?
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 15 שעות 42 דקות
מעקות זכוכית למעקות זכוכית יש יתרונות משמעותיים מבחינת נראות, עמידות, תחזוקה, התאמה אישית ובטיחות. עם זאת, התנאי לניצול היתרונות הוא להתקין אותם בצורה מקצועית ולהתייעץ עם חברה שמגיעה מהתחום ומכירה אותו.
פורסם בקטגוריית אדריכלות, לפני 5 ימים 18 שעות
למה כדאי להגיע לנתב"ג עם חברת הסעות? חברת הסעות מרכזת מגוון רחב של שירותים תחת קורת גג אחת ויכולה להציע אותם גם לאנשים פרטיים. בין היתר, אחד השירותים העיקריים הניתנים על ידי החברה הוא למשל הסעות לנתב"ג. אז למה להשתמש בשירות הזה ולא ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית? הנה כמה סיבות שאולי לא חשבת עליהן.
פורסם בקטגוריית תיירות וטיולים, לפני 3 שבועות 5 ימים
כאבים נפוצים בכפות הרגליים והאם מדרסים מותאמים יכולים לסייע? הרגישות הגבוהה של כף הרגל עלולה לגרום לסוגים שונים של כאבים. במאמר הבא נציג את המאפיינים הבולטים של הכאבים השכיחים ונסביר איזה פתרונות ניתן להשיג באמצעות מדרסים מותאמים אישית.
פורסם בקטגוריית בריאות, לפני 4 שבועות 18 שעות
עבודות נפוצות אצל מנעולנים היכרות עם אופי העבודה של מנעולנים יכולה לעזור לנו לבחור אותם בצורה מבוססת ומושכלת יותר. אז מה עושה כל מנעולן ולפי מה משווים בין שירותי הפריצה הרלוונטיים? הנה כל הפרטים
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 1 חודשים 1 שבועות