לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3953 מאמרים 1187 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

דלקנים לעסקים

פורסם בתאריך 18/04/2022      /      נכתב ע"י אריאל מני

התקן תדלוק אוטומטי, שמכונה בקצרה דלקן, הוא למעשה מערכת שכוללת רכיב שאותו מתקינים ברכב כדי לאפשר תדלוק ללא צורך בתשלום במעמד הרכישה. במקביל, הדלקן משדר מידע נחוץ לבעל הרכב וכך מאפשר מעקב ואיסוף של הנתונים. המטרה של התקנת דלקן היא להקל על תהליך התדלוק, לחסוך בהוצאות ובעיקר לסייע לבעלי עסקים.

בעלי עסקים מכל התחומים יכולים כיום לשלב דלקנים בצי כלי הרכב שלהם. אם בעבר האפשרות הזו הייתה רלוונטית רק לחברות גדולות או מוסדות ציבוריים, הרי שכיום היא קורצת גם לבעלי עסקים קטנים או בינוניים ואפילו לבעלי מקצוע ונותני שירות עצמאיים.

איך בוחרים דלקנים לעסקים?

הדבר החשוב ביותר הוא להשוות בין סוגים שונים של דלקנים על פי פרמטרים שרלוונטיים לבעלי עסקים. הנה למשל כמה שיקולים שאליהם אפשר להתייחס כדי לקבל החלטה מושכלת ומבוססת יותר בסוגיה הזו:

א. אופן החיוב – המטרה של התקנת דלקנים ברכבים של העסק היא כאמור להקל על הפיקוח ועל החיוב. לכן, בודקים מראש מה בעצם אופן החיוב בכל סוג של דלקן. ברוב המקרים, בעלי עסקים לדוגמא מעדיפים שהחיוב יתבצע לפי הסכם בין חברת הדלק לבין העסק שלהם.

ב. היקף המידע – לבעלי עסקים מאוד חשוב לבחור דלקנים שמספקים להם כמה שיותר מידע אמין, רלוונטי וזמין. בין היתר, צריך למשל לבדוק מראש האם המידע כולל התייחסות לצריכת הדלק של כל רכב ולמועד או מיקום התדלוק. בעסקים עם הרבה עובדים, זה יכול לתרום משמעותית לפיקוח והבקרה.

ג. סוג תחנת הדלק – דלקן יכול להיות ייעודי לחברת דלק אחת או אוניברסלי לכל חברות הדלק. בשביל לבחור דלקנים לעסקים, כדאי לבדוק באיזה סוג של דלקן מדובר. אצל בעלי עסקים לדוגמא, העדיפות היא לחופש בחירה של העובדים ולדלקן שיכול לשמש אותם בפריסה ארצית רחבה – בעיקר אם הם תלויים ברכב כדי לבצע את העבודה שלהם.

ד. סליקה וחשבונית – בניגוד לאנשים פרטיים שבוחרים דלקן רק לפי סוגיית המחיר או הזמינות, בעלי עסקים צריכים להביא בחשבון שיקולים של הנהלת חשבונות. במילים אחרות, כדאי לבעלי עסקים מכל הסוגים לבחור את הדלקן המתאים להם לפי אפשרויות הסליקה והחשבונית. ההמלצה כאן היא להעדיף דלקן שמאפשר לתדלק בכמה שיותר תחנות דלק, בסליקה אחת ועם חשבונית מס אחת לקיזוז חבות המס כל חודש או שנה.

לסיכום, בעלי עסקים מזהים כיום את היתרונות של דלקנים והם צריכים לדעת כיצד ליישם אותם גם בפעילות העובדים שלהם. בשביל לנצל את היתרונות של הדלקן, אפשר להשוות בין חברות הדלק ולהכניס שיקולים קונקרטיים שרלוונטיים רק לעסק.

148 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת אריאל מני
כמה עולה שער חשמלי לחניה? הרכב של כל אחד מאיתנו מהווה את אחד מפרטי הרכוש היקרים והחשובים לנו ביותר, ולכן, אנו נדאג לעשות כל שביכולתנו בכדי לשמור עליו בצורה המיטבית. כיום, ניתן למצוא לא מעט פתרונות שונים אשר מאפשרים שמירה על הרכב שעה שהוא נמצא בחניה ושער חשמלי לחניה, מהווה את אחד מהמרכזיים והנפוצים שבהם.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 1 שבועות 3 ימים
כל מה שכדאי לדעת על מכירת כסף כלי כסף ישנים יכולים להיות פריטים בעלי ערך גבוה. במאמר הבא נסביר כיצד מוכרים אותם, מי קונה את כלי הכסף, מה התגמול שאפשר לדרוש עבורם ולמה זה משתלם לכל הצדדים המעורבים
פורסם בקטגוריית צרכנות וקניות, לפני 2 שבועות 2 ימים
חוג קרמיקה הכנת קרמיקה מחייבת שילוב בין ידע תאורטי, ניסיון מעשי ושימוש בתנורים מיוחדים שמגיעים לטמפרטורות גבוהות. בשביל לקבל את הכלים הללו, אפשר לעבור חוג ייעודי שמתאים לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים
פורסם בקטגוריית חוגים, לפני 1 חודשים 1 שבועות
לימודי הנדסה אזרחית היכרות עם המאפיינים השונים של לימודי הנדסה אזרחית יכולה לסייע למי שרוצים להשתלב בתחום. במאמר הבא נציג את אופי התפקיד, נסביר מה תנאי הקבלה ונבין איך בוחרים מסלול לימודים רלוונטי שמקצר את הדרך לקריירה מתגמלת
פורסם בקטגוריית לימודים, לפני 4 חודשים 1 שבועות
פרחים לאירועים פרחים שונים יכולים וצריכים לשדרג כל אירוע. בעזרת הפרחים אפשר לרענן את העיצוב הסטנדרטי של האירוע ולהפוך אותו לחוויה בלתי נשכחת, כמו גם לחסוך בהוצאות על שאר האלמנטים הדקורטיביים
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 2 חודשים 23 שעות