לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4179 מאמרים 1265 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

כל סוגי מתקני ההרמה הקיימים - מדריך

פורסם בתאריך 19/04/2022      /      נכתב ע"י tziud-harama

מהם מתקני הרמה

מיתקני הרמה נחשבים כל המוצרים הבאים: מלגזות, במות ומנופים. כל אלה הם רק חלק מהמתקנים הנחשבים כציוד הרמה ובהם אפשר להשתמש על מנת להרים בצורה בטיחותית ונוחה את כל סוגי המשאות והמשקלים. במאמר הבא נסביר מה משותף למתקנים ומה ההבדל בין הדגמים

המטרה של מתקני הרמה

מתקני הרמה מייעלים את השרשרת הלוגיסטית ואת ניהול המלאי. באמצעות מתקנים מן הסוג הזה ניתן לפרוק חומרי גלם, סחורה וציוד במקומות הפצה שונים ברחבי הארץ ואף להרים אותם לגובה ישירות במפעלים, רשתות, חנויות ומקורות אחסון. כמו כן, מתקני הרמה עוזרים לייעל את עבודות הפריקה וההעמסה של הציוד ולכן הם משולבים בנמלי תעופה וים, באולמות תצוגה, במפעלי ייצור, בסדנאות עבודה ועוד.

הדבר החשוב ביותר הוא להתאים את הדגמים השונים של מתקני הרמה למטרות שאותן מנסים להשיג. בשלב הראשון, צריך למשל לאפיין את הפרויקט מבחינת המשקל המשוער של הציוד והמלאי שאותם מתכננים להרים. בשלב השני, בודקים איזה מתקנים מתאימים לעבודה בכל מקום – כמו למשל כאלה שמתאימים לעבודה במקומות סגורים לעומת מתקנים שמתאימים למקומות פתוחים.

מהם הסוגים השונים של מיתקני הרמה?

היכרות עם הקטלוג של מתקני הרמה מאפשרת לבחור אותם בצורה מושכלת ומבוססת יותר. נכון שכל המתקנים מתאפיינים בזה שהם מייעלים את השרשרת הלוגיסטית ומנטרלים את התלות בכוח אדם, אבל יש ביניהם גם הבדלים מסוימים:

א. מלגזות – מלגזה היא כלי הרמה יעיל שמתאים בעיקר לשינוע של מטענים למרחקים קצרים. באמצעות המלגזה ניתן להזיז בקלות מכולות שלמות, חביות ועוד. המלגזה מתאימה לעבודה בחלל סגור עם מנוע חשמלי, או יכולה להיות מצוידת במנוע דיזל לעבודה אינטנסיבית ורצופה במקומות פתוחים.

ב. במות הרמה – במת הרמה היא מתקן שמטרתו לסייע גם בהרמת הציוד וגם בהרמת כוח האדם. אם משתמשים בבמת הרמה מתאימה עם גידור ואביזרי בטיחות, ניתן להיעזר בה כדי לבצע עבודות בגובה בתוך או מחוץ למבנה.

ג. מנופים – מנוף הוא ככל הנראה מתקן ההרמה המוכר ביותר בעולם. עם זאת, יש הבדלים בין סוגים שונים של מנופים ובהם עגורן צריח, עגורן חוליות, משאית מנוף, מנופים ניידים, מנופי שרשרת ועוד.

איך עובדים מתקני הרמה?

מלגזות, במות הרמה ומנופים הם רק חלק מרשימה ארוכה יותר של כלים וציוד שבהם אפשר להשתמש על מנת לבצע את המשימה הלוגיסטית. כך לדוגמא כדאי להכיר גם את המאפיינים של מתקני הרמה בוואקום לעומת מנוף קרן רגיל או חשמלי. מעבר לכך, יש הבדל בין מתקני שינוע והרמת חביות על ידי מלגזה עם או בלי צבתות.

לשם השוואה, סוגים אחרים של מתקני שינוע מאפשרים גם להזיז את המטען ממקום למקום בגובה הקרקע וגם להרים אותו מעל פני האדמה. את זה ניתן לראות לדוגמא עם רמפה ניידת לפריקת מכולה, או עם שולחנות הרמה ומשטחי הרמה הידראוליים.

איך בוחרים את המתקן המתאים?

חישוב של היקף העבודה, משקל המוצרים וחומרי הגלם מאפשר לבחור בצורה מבוססת וטובה יותר בין סוגים שונים של מתקני הרמה. בנוסף, כדאי להביא בחשבון את סביבת העבודה ואת ההבדל בין תנאים נוחים לבין תנאים מאתגרים מבחינת הנגישות.

גם בתוך הקטגוריה הספציפית של מתקני הרמה לגובה, יש הבדל בין המלגזות והמלקטות שמאפשרות שינוע והרמה מהירה בתוך מתחם או אזור תפעולי סגור – לבין מתקנים שבנויים להרמת ציוד לגובה רב ולמקומות אחסון גבוהים במיוחד. בכל מקרה של התלבטות בין דגמים ספציפיים, ניתן להתרשם מהמפרט המתואר על ידי היצרן וללמוד מתוכו לגבי גובה הרמה מותר מקסימאלי, סוג המנוע, הצורך ברישיון, סוג ההפעלה וכמובן גם דרישות התחזוקה.

185 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת tziud-harama
סוגי כננות הרמה חשמליות הקיימות בשוק השוואה בין סוגים שונים של כננות הרמה מחייבת התייחסות לשורה ארוכה של פרמטרים. במאמר הבא נסביר מה אפשר לעשות עם כננת, לאיזה משימות היא מתאימה ואיך בוחרים את מנגנון ההפעלה שלה
פורסם בקטגוריית תעשיה, לפני 10 חודשים 2 שבועות