לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4258 מאמרים 1290 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מדבקות קיר לבתי ספר כעיצוב סביבה לימודית מטפחת

פורסם בתאריך 25/05/2022      /      נכתב ע"י שילוט לעסקים

האם יש קשר בין מראה סביבת הלימודים להצלחה?

השינויים בתחום החינוך מתייחסים לא רק לתוכניות הלימודים אלא גם לסביבה שבה מלמדים. בתי ספר וגני ילדים נראים היום שונים ממוסדות החינוך של פעם לפחות בעיצוב ובגישה לאסתטיקה של הכיתות והמרחב המשותף. היצירתיות מובילה רבים להשתמש באמצעים שונים מאשר צבע ומברשת וצוותים רבים מנסים להוסיף נוי ועיצוב חזותי בכל דרך אפשרית. להלן מידע שיעודד להשתמש יותר באמצעים מגוונים לעיצוב בתי הספר על ידי מדבקות קיר לבית הספר וכמובן גם לגן הילדים, על מנת לעודד ילדים מעורבים וסקרניים כדי ליהנות מיום הלימודים שלהם יותר.

למה חשוב לעצב אחרת את בית הספר וגן הילדים?

מוסד חינוכי אינו משמש רק להקניית מידע אלא גם לערכים, לחשיבה עצמאית, ליצירתיות של הילדים עצמם, לתעוזה אמנותית, ליוזמה שמובילה אותם ללמוד בעצמם כיצד לעצב את עולמם ולכן החשיבות של העיצוב הוא בהשראה ובאווירה יצירתית שהוא מקנה להם. כשלומדים בסביבה שמתוכננת לגרות עניין אינטלקטואלי התוצאה היא ילדים מעורבים יותר בתכנים הנלמדים ואכפתיים יותר כלפי הסביבה שלהם.

כיצד ילדים מגיבים לסביבה מעוצבת ומושקעת?

  • ילדים אוהבים לראות את הסביבה שלהם משתנה ומתפתחת, מעוצבת ומתוכננת שונה מאשר הכיתות הקונבנציונליות המשעממות, והם נהנים יותר לבוא לבית הספר ולגן הילדים.
  • הם מקבלים עידוד להיות מעורבים יותר, לשאול שאלות, לבקש בקשות לגבי תכנים שהם רוצים לראות. זה בניגוד למצבים שבהם הם פוחדים לשאול בגלל תגובות מרתיעות ואדישות. אדישות היא אויב הלמידה וההתפתחות ולכן חשוב לעודד אותם להתעניין ולהיות סקרנים.
  • הם מתעניינים בשאלות מדעיות, בסיפורים היסטוריים ותנ"כיים, והניסיון מלמד שדרך עיצובים כאלה שמעוררים תגובה רגשית נוסף לקוגניטיבית הם גם זוכרים טוב יותר את המידע החדש וגם מטמיעים אותו טוב יותר לשנים רבות.
  • הם רוכשים אוצר מילים ומקבלים עידוד להשתמש בהן, להבדיל ממילים שנתקלים בהן בספרים ובטקסטים ולא מקבלים הזדמנות להטמיע אותן באוצר המילים היומי שלהם. כאן הם מקבלים המחשה כיצד זה משתלב ביום יום.
  • הם מקבלים הזדמנות ליצור בעצמם ויוזמים הצעות לעיצוב שיכול לעניין אותם.

חינוך בשיטות אמנותיות הוא המפתח ללמידה משמעותית

עיצוב מוסד החינוך מאפשר למורים להעביר תכנים לימודיים כמו ערכים, היסטוריה, טבע ומדעים בשיטות אחרות. אמצעים אמנותיים כמו קירות שמספרים סיפור, פסלים, מתקני יצירה ועוד מזמינים את הילדים להתבונן, לקרוא, לחפש מידע, לקשר בין ציורים, ללמוד מספרים ואותיות, נוסחאות ופתגמים, להטמיע ידע חדש ולשנן אותו, לעשות בו שימוש ולשלב את הידע בשגרה. זוהי הדרך הטובה ביותר לעודד למידה משמעותית במובן הזה שהם אכן מוכיחים שהמידע נקלט ואינו משונן רק לצורך הכנת שיעורים והשגת ציונים טובים.

יתרונות השימוש במדבקות קיר בבתי ספר וגני ילדים

אחת השיטות לעצב במהירות וביעילות יצירתית את מוסדות החינוך היא להשתמש במדבקות קיר ייחודיות גם בבתי ספר וגם בגני ילדים. המדבקות והתכנים שלהן מותאמים לגיל הילדים ולמוסד החינוך, כך שיוכלו לקשט ולעצב מחדש את הקירות והסביבה אבל גם כדי לנצל את השטח הגדול שעליו הן מתפרסות כדי להעביר תכנים לימודיים בדרך נעימה יותר, מעוררת השראה, מטפחת את הילדים ומעודדת אותם להגיב וליצור בעצמם. האווירה שנוצרת כתוצאה מהמחשבה שמושקעת בעיצוב סביבת הלימודים מעניינת ומרתקת ילדים שמחפשים במדבקות אלה את התכנים שהם אוהבים בעצמם ורוצים לשלב ביום יום שלהם. זה כולל מילים ומספרים, דמויות וסמלים שמעניינים אותם וכל דרך אחרת שבה מחליטים לעצב את סביבת בית הספר ומעודדת אותם להיות מעורבים ויצירתיים בעצמם. עיצוב חדש כזה יוצר אווירה נעימה ודינמית יותר שהיא המפתח לפונקציונליות שמשולבת גם באסתטיקה וביצירתיות אינטראקטיבית.

123 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת שילוט לעסקים
למה אתם צריכים שילוט הכוונה לעסק מה זה שילוט הכוונה לעסק ומדוע כל בעל עסק פשוט חייב שיהיה לו שילוט הכוונה לעסק. כל ההסברים במאמר זה>>
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 10 חודשים 4 שבועות