לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3832 מאמרים 1167 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מהם פתרונות האחסון לעסקים?

פורסם בתאריך 12/06/2022      /      נכתב ע"י centurystorage

 חסר לכם מקום אחסון? לא משתלם להרחיב את המקום הקיים? אכן, נדל"ן מסחרי הוא הוצאה כבדה וגרוע מכך - לרוב, הוא לא גמיש. כלומר, נפח האחסון שעומד לרשותכם לא יתאים בדיוק להיקפי האחסון הדרושים. תמיד יהיה מקום פנוי מבוזבז, שעליו אתם אולי משלמים שכירות לחינם או להיפך - חוסר במקום. גם דרישות האחסון שלכם בוודאי משתנות לא פעם. מה עושים? יש פתרונות אחסון לעסקים, אשר עונים לכל האתגרים האלה ונוספים! 

ביחד או לחוד?

שירותי אחסון לעסקים מגיעים במגוון אפשרויות. ניתן לסווג אותם באופנים שונים, כגון אחסון משותף או נפרד. אחסון בחלל משותף מאפשר לשכור נפח רצוי ולרוב גם לשנות אותו בהמשך בקלות. למשל במסגרת שטחי אחסון לציוד כבד. אך ייתכן שהחפצים שאתם מעוניינים לאחסן רגישים מסיבה כזו או אחרת. ייתכן שאתם חוששים שהם ייפגעו באחסון משותף, למשל עקב עובש או חרקים בחפצים של עסקים אחרים שמאחסנים שם. יחידת אחסון תפתור זאת. היחידות מושכרות לרוב עבור לקוח אחד ומגיעות בכמה גדלים. אחסנה במכולות (קונטיינרים) היא וריאציה נפוצה על רעיון יחידות האחסון. למכולות גדלים סטנדרטיים. הרוחב יהיה לרוב 2.44 מטר והגובה 2.59 מטר. האורך הוא בדרך כלל 6.10 מטר או 12.20 מטר. 

טווח האחסון

פתרונות האחסון עשויים להיות שונים זה מזה, גם בהיבט טווח האחסון שעבורו הם מתוכננים. כעקרון, פתרונות אחסון לעסקים זמינים לכל פרק זמן מבוקש. אחסון ייעודי לטווח ארוך יתבטא למשל עבור ארכיב מסמכים, ציוד משרדי, מכונות תעשייתיות, ציוד מכני עדין ואפילו רכבים. מכולות הן בין הפתרונות הנפוצים לאחסון לטווח ארוך, בין השאר תודות להיותן פתרון אחסון זול במיוחד.

מטרת האחסון ואופיו

כמובן, משמעותית מאוד מטרת האחסון. בהתאם לה, יש פעמים רבות אופי מסוים לשימוש באחסון. אם אלה למשל מוצרים שאסור להם להיחשף לטמפרטורות גבוהות מדי, יידרש אחסון בחלל ממוזג. כמו כן, אופי פעילותכם ביחס לחפצים המאוחסנים עשוי להשפיע. באיזו תדירות אתם זקוקים לגישה אליהם? האם איתור ושליפה מהירים של פריט מאוחסן חשובים לכם? או שמדובר על אחסון לטווח ארוך, של מספר פריטים קטן? כך שעשויות להיות דרישות שונות למדי מהאחסון, אם אתם יבואנים, יצואנים, יצרנים, מפיצים וכן הלאה.

עוד כמה נקודות חשובות

שיקולים רבים נכנסים לבחירת פתרון האחסון המתאים ביותר לעסק. בכל מקרה, אלה כמה נקודות שיסייעו לכם להחליט: 

  • לחשוב בתלת ממד - חשוב לקחת בחשבון את ממדי יחידת האחסון ופשוט לזכור, שהם תלויים זה בזה. נפח X שאתם שוכרים הוא מכפלת הרוחב בגובה ובעומק. אבל שלושת אלה עשויים להיות מצירופים שונים. לדוגמא: שכרתם יחידת אחסון בעלת נפח מסוים וליחידה גובה נמוך יחסית. מחד, זה אומר שאולי לא יתאים לאחסן שם חפצים גבוהים במיוחד, כגון סולם גבוה מאוד שלא מתקפל. מאידך, הנפח יתבטא בשטח רצפה גדול יחסית.

 

  • במקום לדאוג, לבדוק - באופן טבעי, כאשר מאחסנים חפצים יקרים של העסק מחוץ לשליטתכם הישירה, נכנסות לתמונה שאלות חשובות לגבי השמירה על המוצרים המאוחסנים. מה לגבי נזקי חרקים? סיכוני שריפות? גניבה? תוכלו ומומלץ לבדוק נקודות אלה עם חברת האחסון. חברה מקצועית, תפתור זאת עם אמצעים איכותיים ונהלי עבודה שמשלימים אותם. למשל מערכות גילוי וכיבוי אש, שמירה במקום, מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה וחיבור למוקד אבטחה. כמו כן, תוכלו לעשות ביטוח לתכולה, בכל חברת ביטוח שתבחרו.

 

  • נוחות ההגעה למקום - עשויה להיות חשובה מאוד. זאת, במיוחד אם היא תידרש בתדירות גבוהה ובהתאם לאופי פעילותכם. מחסני סנטורי למשל, נמצאים כעשרים דקות ממרכז ירושלים.

 

  • סידור האחסון בעצמכם - עוד אפשרות אשר עשויה להיות חשובה לכם. בכל מקרה, בחברת האחסון יוכלו לסייע לכם בפעילות האחסון, עם ציוד מתאים כמלגזות וכמובן עם הניסיון הדרוש.
29 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת centurystorage