לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4427 מאמרים 1315 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
פיטורין גיהנום

פיטורין-אף אחד לא הכין אותי

פורסם בתאריך 09/07/2022      /      נכתב ע"י יעקב רוב

אף אחד לא הכין אותי ערב. בין עצי היער לאורך שדרת עצים אינסופית, ארוכה וקודרת, אפוף מחשבות התהלך לו אדם, עייף וחלש, שדוף למדי, נאלץ להסתגל לשינוי קיצוני במעמדו החברתי ובאורח חייו. ברכיו כשלו, ליבו הלם ומחשבות עצובות במוחו עלו. "זה זמן רב לא קיבלתי טלפונים, אפילו לא שיחה אחת, יש לי עודף זמן ,דממת טלפונים". מדוע זה כך ?! למה אסבול מתקופת חפיפה לאחר פיטורין ?! זה רצח קדקוד מלמל לעצמו. זובור. עינוי אמתי. "ביום האחרון צעדתי לכיוון דלת היציאה, מנופף יד לשלום , כמו בהלוויה. נכנסתי לרכב והתפרקתי לרסיסים". הוא לא שכח את מודעת האבל שבה נכתב "השארת מורשת". אף אחד לא הכין אותו למצב של הצלחה ועזיבה כפויה של מקום העבודה בגיל 50 .לפתע, בחשכה הבחין בדמות בעלת עיניים בוהקות. ''למה זה, אם מותר לשאול, נפולות פניך ? שאלה אותו הדמות. חשת פעם מתאייד מרגע שבגיל מבוגר אינך נחוץ יותר ? ענה. ''גורשתי מגן עדן'', אמר. ''ספר לי על גן העדן הזה שלך'', אמרה הדמות. הוא סיפר על קנאה וטיפשות, צרות מוחית, מניפולציות גסות ורמזים עבים ולילות טרוטי שינה. אז מי אתה שאל האיש ? "אני לא אתה " אבל "אתה חושב שאני הוא אתה" . לא הבנתי, אתה מכוון למשהו שאני לא מודע לו ? אני היצר שאתה מתכחש לו ומכחיש מאחרים. טוב בסדר, אז מה אתה מבלבל לי את המוח עכשיו ?ממש לא מבלבל את המוח. בסך הכל מבקש שלא תתכחש ותכיר גם בקיומי. מה זה יתרום לי ? שתכיר את עצמך ותלמד להתמודד איתי. לימדו אותך להיות טוב והיית כנוע. ריצית אחרים כי היית פחדן. חשבת שאתה כמעט מושלם אבל מישהו אחר גם חי בתוכך כל הזמן. לא התייחסת אליי. אם היה חוסר בטחון אמרת שזו ביישנות,אם התחנפת לאנשים בשבילך זה היה עזרה, את היצרים והתאוות שלך פירשת כחוזקה. יש סיבה שאאמין לך אמרה הדמות? האיש נכנס לביתו שנמצא בקצה היער ובביתו חלף אל מול המראה. הדליק את האור והדמות התקרבה אליו. עמד במקום. הביט במראה, פני הדמות השתקפו. אלה היו הפנים שלו. הן היו מעוותות. אבל יש ודאי גם דמות טובה אמר האיש. נכון אמרה הדמות הטובה. אני גרה באותה שכונה בגופך. באיזו שכונה שאל ? באונה השמאלית במוחך. האמת שאינני מסתדרת כל כך עם החלק הרע שבאונה. "טעות גדולה" שמעתי. "טעות גדולה שאתה נמשך לתוך הייאוש. הגעת להישגים אדירים ועוצמתיים בחיים שאתה מתעלם מהם. אתה ידען, תותח, תומך עד כלות במשפחתך, באנשים ,והיכן שאפשר בכל הסובב אותך". אבל אולי הייתי אגואיסט ולא אלטרואיסט ? אם לא היית אגואיסט לא הייתה מקבל שכר על חסד. אם לא היו לך צדדים רעים לא היית לומד להתגבר כדי להיות טוב יותר. ועוד תתגבר. תן לעצמך קרדיט. תחשוב היטיב על מה שאמרתי. עכשיו אני הולך אמרה הדמות. בטוח שנתראה בקרוב. "רוצה לראות אותך לפני שאני הולך". הוא התקרב למראה שוב. פניו השתקפו, זרחו כל כך. הוא התעורר. קרני השמש ריצדו מבעד לחלון. במחשבותיו הופיע זיכרון מעורפל על שני אנשים שהתווכחו ביניהם כי הם הוא עצמו. בבהירות מחשבתו הבין כי הוא נמצא בין שני האנשים, וכי האופק חיובי. אדם כל אדם הינו עולמו לעצמו. אדם כל אדם הוא כל אחד לעצמו, יחיד ומיוחד. ואין כל אדם ככל אדם.

222 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת יעקב רוב
כוחה של תפילה תפילות סוחפות אנשים למערבולת של ניתוק מהמציאות אבל, איש באמונתו יחיה, ולמי שזה עושה טוב, מה טוב.
פורסם בקטגוריית פילוסופיה, לפני 8 חודשים 1 שבועות
קיומם של יותר ממיליארד בני אדם בעולם נמצא בסכנה תחת 10 קבוצות טרור בלבד תקציר הטרור מהווה מטרד גדול לממשלות זמן רב כמו ההיסטוריה שלו עוד מתקופת התנ"ך. עליית היטלר לשלטון בשנת 1932 עסקה בתכניות לרצח עם. אין בנמצא הגדרה טובה לטרור. למעשה, ייתכן שלא ניתן להגדיר זאת משום שהיא תהיה בלתי מוחשית והיא משתנה בהתאם להקשרים ההיסטוריים והגיאוגרפיים. נמצא כי הטרוריזם האתני הוא הסיבה העיקרית לטרנדים העולמיים של סכסוכים ומגמות טרור. כמו כן נמצא כי ארגונים שמטפלים באידיאולוגיה דמוקרטית נוטים פחות להיות מעורבים בטרור, וארגונים בעלי המאפיינים הבאים נוטים יותר לעסוק בטרור: הפרדה, רטוריקה המצדיקה אלימות, תמיכה זרה, דיכוי המדינה. כמו כן נמצא כי ארגונים שאין להם אידיאולוגיה דמוקרטית ויש להם את כל הגורמים הנ"ל הינם בעלי סבירות של 89% לעיסוק בטרור. העובדה כי 71% מהמצביעים האמריקאים בשנת 2014 היו מודאגים מהתקפת טרור על ארה"ב, מעידה על כך שארגונים אלימים כמו אל-קאעידה, המדינה האסלאמית ואל-קעידה בחצי האי ערב, עדיין מרחפים במוחם של אמריקאים רבים. אם תרצו או לא, הטרור ימשיך להיות בעיה עבור ארצות הברית, בנות בריתה ושאר הקהילה הבינלאומית. אי אפשר לבטל את הטרור - אפשר רק להשפיל אותו ולהגיע לנקודה שתאפשר לכל אחד לחיות את חייו בשלום יחסי. שתי דוגמאות לקבוצות טרור קטלניות פועלות כיום: מדינת עיראק האסלאמית וארגון "בוקו חראם " המהווה את הקבוצה הג'יהאדית בצפון מזרח ניגריה. אבל בוקו חראם מאיים כבר שנים על הקהילות הצפוניות של ניגריה. קיימים 10 ארגוני טרור שלבדם מאיימים על קיומם של יותר ממיליארד בני אדם בעולם . מושגי קרימינולוגיה, תיאוריה ושיטות יכולים לסייע להתחיל ולהבין את הטרור, שהוא בעיה גדולה שזקוקה לרעיונות מאנשים רבים עם פרספקטיבות שונות.
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 8 חודשים 2 שבועות
ארה"ב עלולה להיות משענת קנה רצוץ ולכן על ישראל לסמוך יותר על אירופה? על ישראל לקחת בחשבון "שייתכן כי עוד מעט לא תהיה לנו אמריקה להישען עליה".
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 9 חודשים 2 שבועות
ליקויים ברשויות המקומיות כלבנת היסוד של העורף הישראלי בעתות חרום ההיערכות למתן סיוע לאוכלוסייהבתחומים שונים אמורה להיעשות באמצעות המחלקות והאגפים של כל רשות ורשות שיפעלו במסגרת מכלול הטיפול באוכלוסייה. למרות קיומם של נהלים והנחיות באשר לטיפול באוכלוסייה.
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 9 חודשים 2 שבועות
החטאת רובץ ואלינו תשוקתו וימשול בנו : על הרוע שאף פעם לא נטש אותנו הרוע היה כאן מאז הפיכתו של האדם ממלקט פירות צמחוני לטורף. מאז היא טמונה בזיכרון האנושי ההיסטורי, תהליך המכונה "מאדם לזאב." ואיך להתמודד? השתדלו להיות ישרים ותורמים לחברה ולמדינה , אולם זכרו כי עדיף לחיות מכוער ולנצל את הרוע למען עשות טוב - מאשר למות יפה !
פורסם בקטגוריית פסיכולוגיה, לפני 9 חודשים 2 שבועות