לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4179 מאמרים 1265 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

האם העירייה תומכת בפרויקטי תמ"א 38?

פורסם בתאריך 18/07/2022      /      נכתב ע"י rsseowebz

למה ברמת גן יש יותר פרויקטים של תמ"א 38? 

העיר רמת גן היא עיר מרכזית וגדולה. עוד בתחילת ימיה, נבנו בה בניינים רבים שכיום נחשבים לישנים ולא עומדים בתקנים. העיר צפופה מבחינת בניינים ולכן גם יש בה מעט מאוד מקום לבנייה חדשה. בשנות ה-90 הפרדס האחרון בעיר נמכר ועליו קמה שכונת מרום נווה. כיום, כאשר יזם וקבלן מחפשים להקים בניינים בעיר, עליהם למצוא הזדמנויות כמו תמ"א 38 ברמת גן והעירייה שמעוניינת בחידוש העיר תומכת ומאפשרת פרויקטים אלו. זאת הסיבה שברמת גן יש המון פרויקטים של תמ"א 38.

איך תדעו האם הבניין שלכם מיועד לתמ"א 38? 

כל שעליכם לעשות כדי לדעת זאת, לבדוק את תכנית המתאר של העיר ולראות האם על החלקה שבה נמצא הבניין, יש תכנון לתמ"א 38. במידה וכן, יש לבדוק מתי זה עתיד להתרחש. לפעמים לוקח זמן רב עד שפרויקט תמ"א 38 ברמת גן  יוצא לפועל.

בינתיים אפשר להתחיל ולבצע את כל ההכנות הכוללות חתימות של הדיירים. ללא חתימות של 66 אחוזים מהדיירים, לא סביר שיהיה אישור לתמ"א.

אילו הכנות יש לבצע בתמ"א 38?

ההכנות הרלוונטיות הן החתמת 66 אחוזים מדיירי הבניין הישן. לאחר החתמת הדיירים יש למצוא יזם שירצה להשקיע כסף בפרויקט וקבלן שירצה להקים את הפרויקט. כמו כן, כבר בהתחלה יש למצוא עורך דין העוסק בנדל"ן שידאג לאינטרסים של הדיירים הקיימים. הדיירים הקיימים ירצו להרוויח מעסקה כזו כמה שיותר, הרי הם נותנים את הדירה שלהם כהשקעה ויכולים להפסיד אותה אם היזם חלילה יפשוט רגל. לכן קיימת חשיבות רבה לבצע את העסקה מול עורך דין העוסק במקרקעין. 

לאחר ההכנות, תוגש בקשה להיתר בעירייה ולאחר דין ודברים ובדיקה מקיפה, יכול להיות שיאשרו את הפרויקט. חשוב להבין, מדובר כאן על שני היתרים. ההיתר הראשון הוא הריסת בניין קיים וההיתר השני הוא בניית בניין חדש במקומו. 

 

102 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת rsseowebz
קולטים לדוד שמש – כל מה שחשוב לדעת מעוניינים להתקין דוד שמש בבית שלכם? אם התשובה היא כן, אנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר שלפניכם על מנת שתוכלו להבין מהם קולטים לדוד שמש ומה חשוב שתדעו לפני בחירת קולטים.
פורסם בקטגוריית דודי שמש, לפני 2 שנים 1 חודשים
מה התסמינים של קנדידה במעיים? קנדידה במעיים היא פטריה שנמצאת אצל כל אחד ואחת מאיתנו. כשהיא בצמיחה, היא גורמת להמון בעיות לא נעימות. במאמר הבא נסביר על הפטרייה, ממה היא נגרמת ומה ניתן ומומלץ לעשות כדי להיפטר ממנה.
פורסם בקטגוריית בריאות, לפני 2 שבועות 6 שעות
מתי יש להחליף מצבר לרכב? אחד הרכיבים החשובים ברכב הוא המצבר שלו. ללא מצבר לא תוכלו להתניע את הרכב. מצברים בדרך כלל תקינים לתקופה מסוימת, לרוב ארבע שנים, כאשר מדובר במצבר מקורי ויש מספר סימנים שמראים שאתם חייבים להחליף אותו ויפה שעה אחת קודם. במאמר הבא נסביר מתי כדאי להחליף את המצבר של הרכב.
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 2 שבועות 1 ימים
איך מוסך מורשה יכול לסייע לכם בשמירה על הרכב? כל בעל רכב מחפש את המוסך שיסייע לשמור על הרכב שלו בעזרת טיפולים. למצוא מוסך טוב ואמין זו לא משימה פשוטה. רוב בעלי הרכבים לא בטוחים למי לפנות ומתלבטים האם לפנות למוסך פרטי או מוסך מורשה. במאמר הבא נסביר איך מוסך מורשה יכול לסייע לכם בשמירה על הרכב.
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 2 שבועות 5 ימים
איך עושים הכנה לטסט לרכב? כל נהג רכב מגיע לרגע בשנה שמגיע המכתב שאומר שיש לבצע טסט לרכב. עוד משימה שאף אחד לא רוצה לעשות, אך אין מה לעשות, מדובר במשימה שחייבים לבצע אותה. אז מה בודקים בטסט ואיך עושים הכנה לטסט? על כל אלו נדבר במאמר הבא.
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 3 שבועות 5 שעות