לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4025 מאמרים 1212 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

כל מה שכדאי לדעת על מכירת כסף

פורסם בתאריך 28/07/2022      /      נכתב ע"י אריאל מני

מתכת הכסף אינה מחלידה ולכן כלי כסף רבים משמשים למגוון רחב של מטרות. בנוסף, אצל המון כלי כסף שונים ניתן לראות תופעה של עליית ערך: עם השנים, הערך שלהם עולה ולא יורד. על הרקע הזה, אפשר להבין מדוע עוד ועוד אנשים פרטיים מבינים כיום את הרלוונטיות של מכירת כסף לחיים האישיים שלהם.

החדשות הטובות הן שניתן לבצע פעולות שונות של מכירת כסף גם מול חברות, עסקים וארגונים וגם מול אנשים פרטיים. מערכת המסחר כיום משוכללת מאי פעם, כי היא נשענת בחלקה על שימוש באתרי אינטרנט זמינים ובחלקה על מידע מבוסס ואמין. יתרה על כך, כמעט לכל אחד ואחת מאיתנו יש בבית המון סוגים שונים של כלי כסף שאותם ניתן למכור, לרבות:

תכשיטי כסף
מדליות כסף
חפצי יודאיקה
כלי מטבח מכסף

מה מקבלים תמורת הכסף?

המטרה של מכירת כסף היא לקבל תגמול במזומן. מלבד מזומן, יש חברות מתחום התכשיטים שגם מציעות את התגמול באופן מיידי בהעברה בנקאית או בצ'ק. התוצאה היא שכאשר אנשים מוכרים את כלי הכסף שברשותם, הם מקבלים את התגמול באופן שעולה בקנה אחד עם האינטרסים שלהם. יתרה על כך, מכירת הכסף היא לעיתים קרובות הדרך הכי טובה להפיק ממנו תועלת ורווח כספי.

מבחינה פרקטית, כדאי לדעת שפרמטרים שונים משפיעים על הערך של הכסף. רגע לפני מכירת כסף כדאי להכיר את הגורמים הללו ולהשתמש בהם לטובת תמחור של העסקה עבור כל הצדדים המעורבים בה:

א. גיל הפריט – ככל שפריטי הכסף חדשים יותר מבחינת המצב שלהם, כך המחיר שלהם עולה. מנגד, כדאי להישאר עם אצבע על הדופק ולבחון כל מקרה לגופו. הסיבה לכך היא שלעיתים קרובות, דווקא פריטי כסף ישנים מקבלים תמחור גבוה.

ב. נדירות הפריט – מה שהכי משפיע על המחיר של הכסף הוא מידת הנדירות שלו. פריטי כסף נדירים נמכרים במחירים גבוהים משמעותית בהשוואה לפריטי כסף אחרים, גם אם המפרט שלהם דומה או אפילו זהה.

ג. משקל הפריט וטוהר הכסף – מבחינת המפרט עצמו, המחיר של הכסף נקבע לפי המשקל והטוהר. מכירת כסף מחייבת בדיקה מעמיקה ויסודית מטעם בעלי מקצוע, כדי לקבל נתונים מדויקים.

ד. שער הכסף העולמי – כמובן שגם שער הכסף העולמי משפיע על האופן שבו מתבצעת העסקה. בשביל להשלים את העסקה, צריך לבצע אותה בתקופה שבה שער הכסף גבוה.

לסיכום, מכירת כסף היא פעולה שרלוונטית להמון אנשים. כדאי לדעת איך לעשות אותה, כיצד לתמחר ובעיקר מתי.

45 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת אריאל מני
בחירת שולחן עבודה המתאים לכם שולחן עבודה צריך להתאים לכם מבחינה ארגונומית, במידות שלו וכמובן גם במחיר. בנוסף, חשוב להכיר את האפשרויות השונות שעל הפרק מבחינת ההבדל בין שולחן חדש לבין שולחן משומש. אז מאיפה מתחילים? הנה המדריך המלא
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 1 חודשים 1 שבועות
כמה עולה שער חשמלי לחניה? הרכב של כל אחד מאיתנו מהווה את אחד מפרטי הרכוש היקרים והחשובים לנו ביותר, ולכן, אנו נדאג לעשות כל שביכולתנו בכדי לשמור עליו בצורה המיטבית. כיום, ניתן למצוא לא מעט פתרונות שונים אשר מאפשרים שמירה על הרכב שעה שהוא נמצא בחניה ושער חשמלי לחניה, מהווה את אחד מהמרכזיים והנפוצים שבהם.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 1 חודשים 4 שבועות
חוג קרמיקה הכנת קרמיקה מחייבת שילוב בין ידע תאורטי, ניסיון מעשי ושימוש בתנורים מיוחדים שמגיעים לטמפרטורות גבוהות. בשביל לקבל את הכלים הללו, אפשר לעבור חוג ייעודי שמתאים לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים
פורסם בקטגוריית חוגים, לפני 2 חודשים 4 שבועות
לימודי הנדסה אזרחית היכרות עם המאפיינים השונים של לימודי הנדסה אזרחית יכולה לסייע למי שרוצים להשתלב בתחום. במאמר הבא נציג את אופי התפקיד, נסביר מה תנאי הקבלה ונבין איך בוחרים מסלול לימודים רלוונטי שמקצר את הדרך לקריירה מתגמלת
פורסם בקטגוריית לימודים, לפני 5 חודשים 4 שבועות
פרחים לאירועים פרחים שונים יכולים וצריכים לשדרג כל אירוע. בעזרת הפרחים אפשר לרענן את העיצוב הסטנדרטי של האירוע ולהפוך אותו לחוויה בלתי נשכחת, כמו גם לחסוך בהוצאות על שאר האלמנטים הדקורטיביים
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 3 חודשים 2 שבועות