לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4572 מאמרים 1384 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

איך לבחור נכון שירותי סליקת כרטיסי אשראי?

פורסם בתאריך 17/08/2022      /      נכתב ע"י מיכל

סליקה מאפשרת לבעלי עסקים לגבות תשלום מהלקוחות. תאורטית, סליקה היא פעולה שמתבצעת בכל סוג של חיוב: מזומן, המחאה, אשראי ועוד. אבל בפועל, סליקת כרטיסי אשראי היא הפעולה הנפוצה ביותר. יתרה על כך, שירותי סליקה חשובים כיום יותר מאי פעם כי הם מאפשרים לבעלי עסקים למכור את המוצרים והשירותים שלהם אונליין. 


למה לעבוד ישירות מול חברת סליקה?


בעלי עסקים קטנים בוחרים לעיתים להתאגד על מנת לקבל הטבות קבוצתיות מול חברות האשראי. היתרון הוא שניתן לקבל את הכסף מהר ואין צורך בהקמת מסוף מול חברת השב"א, אבל החיסרון הוא שמוגבלים למחזור של עד 50 אלף ש"ח בשנה. לכן ברוב המקרים עדיף לעבוד ישירות מול חברות הסליקה ולקבל שירות מותאם אישית: גם דילים מול חברות האשראי וגם עמלות מופחתות. בשביל לעשות את זה, צריך לבחור נכון את השירות. 


החשיבות של סליקת אשראי מקצועית


לעיתים קרובות סליקת אשראי אונליין היא הכלי העיקרי שעומד לרשות בעלי עסקים קטנים, בינוניים וגדולים. אם בעלי עסקים כבר מצליחים להביא את הלקוחות שלהם אל האתר ולהציע להם את המוצר או השירות, עליהם לאפשר חיוב מאובטח באשראי. כאן בדיוק נכנסים לתמונה שירותי סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט ולכן גם חשוב לדעת איך לבחור אותם.
בחירת שירותי סליקה לפי סל השירותים

הדבר הראשון שחשוב לבדוק לגבי מערכת סליקת אשראי היא איזה שירותים היא כוללת. לצד מערכת בסיסית שכוללת רק את הסליקה, יש גם מערכות מתקדמות עם מוצרים נוספים ובהם סליקה מאתרי מסחר, מערכת ניהול חשבונות, הפקת חשבוניות דיגיטליות בצורה אוטומטית, הקצאת טוקנים ועוד. ככל שיש יותר שירותים במערכת, כך המחיר החודשי שלה יעלה.


בחירת מערכת לפי המחיר


בשלב הבא ניתן להשוות בין סוגים שונים של פתרונות סליקה לעסקים קטנים או גדולים לפי המחיר שלהם. השאיפה היא להגיע למצב שבו לא מדובר על הוצאה רגילה אלא בהשקעה משתלמת, כדי שהעסק יוכל להמשיך לצמוח ולגדול. אבל בפועל, המחיר של הסליקה אינו אחיד. שירותי סליקה בסיסיים עולים כ-19-25 ש"ח בחודש, בעוד שירותים מתקדמים מגיעים למחירים של 100-300 ש"ח. 


איזו אפשרות סליקה הכי מתאימה לכל בית עסק?


עוד טיפ שיכול לסייע לבעלי עסקים לבחור את השירות הוא להתאים אותו לאופי הפעילות. אם העסק גם מפעיל סניף פיזי או חנות וגם אתר אינטרנט, כדאי להשתמש בשירות שמאפשר מצד אחד סליקת אשראי בנייד או במסופון ומצד שני סליקה אונליין, בטלפון או מרחוק. אמצעי הסליקה הקיימים עוזרים להתאים את הפתרון לצרכים של כל עסק בנפרד, אבל זה גם דורש הכנת שיעורי בית מראש. 


בחירת חברת סליקה לפי שיקולי אבטחה


הסיבה העיקרית לכך שמלכתחילה קיימת חברת סליקה היא אבטחת מידע. לחברות כרטיסי האשראי יש תקן אבטחת מידע שהן מחויבות לעמוד בו, כאשר בין היתר תפקידו להגן על פרטי הכרטיס ובעליו גם באחסון, גם בעיבוד וגם בתשלום פעיל. לתקן הזה גם יש שורה ארוכה של דרישות מחמירות והמטרה היא למנוע חשיפה של המידע על הכרטיס לגורמים עוינים. בשביל ליצור סביבה מאובטחת בין חברת האשראי לבין השב"א (שירותי בנק אוטומטיים), משתמשים בשירות של חברת סליקה.

 

145 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת מיכל
כיצד ניכיון שיקים יכול לעזור לשפר את ציון האשראי העסקי שלך? אפשר גם לשנות ולהשפיע לטובה על דירוג האשראי – כמו למשל באמצעות שירות בשירותי ניכיון שיקים לעסקים. אז מה כולל השירות ומה היתרונות? הנה כל התשובות
פורסם בקטגוריית עסקים, מימון וכספים, לפני 7 חודשים 3 שבועות
מי נותן הלוואות למוגבלים? הגבלה בחשבון הבנק עלולה לפגוע ביכולת להתנהל כלכלית בצורה חופשית. עם זאת, גם בעלי חשבונות בנק מוגבלים יכולים כיום לקבל הלוואה, לכסות חובות ולצאת לדרך חדשה. אז איך עושים את זה נכון ואל מי פונים על מנת להשיג פתרון מינוף במחיר משתלם? הנה כל התשובות
פורסם בקטגוריית עסקים, מימון וכספים, לפני 10 חודשים 1 שבועות
ניכיון שיקים בצפון אחד הדברים שכדאי לבדוק לפני שבוחרים שירותי ניכיון לשיקים מסוגים שונים הוא איפה נמצאת החברה שמספקת את השירות. במאמר הבא נסביר איך עושים את זה באזור הצפון, אבל גם מה היתרונות של שירות דומה בשאר רחבי הארץ
פורסם בקטגוריית עסקים, מימון וכספים, לפני 11 חודשים 3 שבועות