לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3529 מאמרים 1015 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

פרוייקט כחול לבן: אופניים חשמליים מבמבוק

פורסם בתאריך 23/05/2016      /      נכתב ע"י dudish

אומרים שהמוח היהודי לא מפסיק להמציא פטנטים. אומרים וצודקים. הנה רק כמה מן ההמצאות הישראליות ששינו את העולם כולו: דיסק און קי, עגבניות שרי, טפטפות, פענוח מבנה הריבוזום, כיפת ברזל, עוזי, בבילון, WAZE, רמי קוב או טאקי ולאחרונה אפשר לרשום הישג נוסף - פרויקט כחול לבן: אופניים חשמליים מבמבוק, הידועים גם בשם "במבובייק" – "BambooBike".

על פרויקט הבמבובייק מנצח בכשרון רב הממציא וההוגה אופיר פרום, בוגר הטכניון  שבחיפה ויזם מיוחד במינו בנוף ארצנו. פרום פיתח והוביל מספר סטאר-אפים חלקם בתחום ה-IT (Web2P) וחלקם בתחום הסביבה והאנרגיה (Green Angle, Green Cache), וכיום הבייבי שלו - אופניים חשמליים מבמבוק.

פרום לא נח לרגע על זרי הדפנה, במקביל להיותו מנהל IT בחברת המ-לט, הוא מקדם את פרויקט הבמבובייק כאשר לנגד עיניו עומדות מטרות נעלות ונדירות במחוזותינו. אהבתו לאדם ולסביבה ניכרת בכל הפרויקטים שפיתח והגה, והיא נר לרגליו גם בפיתוח הבמבובייק. הוא חתר כבר למן היום הראשון להביא אלינו אופניים חשמליים קלים יותר ולכן בטיחותיים יותר, אופניים חשמליים זולים יותר, אופניים בעבודת יד כך שתהליך ייצורם לא ישאיר את חותמו על הסביבה ופרוייקט שיציע הזדמנויות תעסוקתיות לאוכלוסיית שעבורנו הן "שקופות" בדרך כלל, ביניהן: נוער בסיכון, פנסיונרים, בעלי מוגבלויות פיזיות או מנטאליות ואוכלוסיות מוחלשות. ממש מפעל קהילתי סביבתי תוצרת כחול לבן.

במבוק – לא מה שחשבתם!!!

מי שלא מכיר את עולם האופניים ושומע לראשונה על אופניים חשמליים בעלי שלדת במבוק מרים גבה במקרה הטוב או פורץ בצחוק, במקרה הרע. ואכן, ברגע הראשון אי אפשר שלא לתהות איך נרשה לעצמנו, ובוודאי לילדינו, לרכב על אופניים ששלדתם עשויה במבוק??!!
אבל מחקר אינטרנטי קצר מגלה שפרום לוקח כמה צעדים קדימה המצאה שהתשתית שלה כבר קיימת. כבר בשנת 1895 הוצגו לראשונה אופני במבוק בממלכה הבריטית על ידי צמד הממציאים אוגוסט אוברג ואנדרו גוסטפסון.

לא זאת בלבד שכבר 120 שנה מדברים על אופני במבוק בפרט ועל במבוק כחומר גלם איתן, בכלל, יש גם מחקרים שיחזירו את הגבה המורמת למקומה וישאירו אתכם פעורי פה.
הבמבוק נחקר על ידי חוקרים רבים ברחבי העולם ונבחן בהשוואה לחומרים חזקים אחרים כגון: אלומניום, טיטניום, קרבון ופלדה והתוצאות לא פחות ממפתיעות.

הבמבוק, כך מסתבר, מקבל ציונים גבוהים בכל המבחנים שהציבו לו: במבחן המשקל, עמידות במכות, עמידה בכוח הפיתול, ספיגת רטט, עמידות ברטיבות, אלסטיות בכיפוף,  עמידות בפני שבירה וכן עמידות בפני מפגעי הזמן.

הבמבוק גובר על הפלדה בכל מה שנוגע למשקל, עמידות ברטיבות ומבחני השבירה. הבמבוק מנצח אלומניום במבחני עמידות במכות, ספיגת רעידות, עמידות בנזקי הזמן ועמידות בשבירה. הוא גם גובר על טיטניום בכל מה שקשור למבחני איכות הסביבה ואף מציג יתרון ברור על קרבון במבחני עמידות בשבירה ועמידות בנזקי הזמן.

נראה, אפוא, שפנתיאון ההמצאות הישראליות לא מפסיק להתמלא בהישגים תוצרת כחול לבן. פרויקט הבמבובייק הוא הוכחה לכך ששילוב בין מודעות חברתית לבין קדמה טכנולוגית הוא שילוב מנצח!.

1437 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת dudish
Volcano וופורייזר מבית Storz & Bickel - חווית אידוי ברמה אחרת! אם אתם חובבי וופורייזרים ומעוניינים ליהנות ממכשיר אידוי ברמה הגבוהה ביותר אז אתם חייבים להכיר את הוולקנו, באנגלית: Volcano
פורסם בקטגוריית גמילה מעישון, לפני 3 שנים 3 חודשים
איזה מזון מתאים לכלבים מבוגרים? איזה מזון מתאים לכלבים מבוגרים? שואלים בעלי הכלבים המזדקנים ובצדק רב, שהרי כלב קשיש לא אוכל אותו מזון שאוכל כלב צעיר.
פורסם בקטגוריית חיות בית, לפני 5 שנים 1 חודשים
אוכל לכלבים: גור לך! בכתבה הזו נתרכז בנושא חשוב אחד: אוכל לכלבים גורים. היום יש לנו הרבה יותר בחירה ויש יותר אפשרויות לאוכל איכותי לגורי כלבים, אז איך נדע איזה אוכל לתת לגור שאימצנו? על כך נרחיב בהמשך.
פורסם בקטגוריית בעלי חיים, לפני 4 שנים 1 חודשים
מזון לכלבים בררניים זה יכול לקרות במשפחות הכי טובות. רוב הילדים אוכלים מה שנותנים להם אבל יש ילד אחד שאכילה עבורו היא פעילות מומלצת בלבד, אופציונלית, לא משהו הכרחי לקיומו.
פורסם בקטגוריית חיות בית, לפני 3 שנים 3 חודשים
סקר שוק: מחירים של ציורי קיר צריך להבין ממה מורכבת הצעת מחיר לציור קיר כדי לדעת איך לדבר בשפה הנכונה עם אמן ציורי הקיר שמעוניינים לשכור את שירותיו
פורסם בקטגוריית אמנות, לפני 5 שנים 2 חודשים