לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4179 מאמרים 1265 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

קבוצת גבאי – המנוע האמיתי של עולם הנדל"ן

פורסם בתאריך 04/11/2022      /      נכתב ע"י נדלן ניוז

לאחרונה זכתה קבוצת גבאי בהתמחרות לרכישת נכסי חברת הבניה 'יעקב אלעזר' שהיתה בקשיים כלכליים מורכבים. הרכישה תומחרה בסך של 41 מיליון שקלים, על פי עדכון של שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, איריס לושי עבודי.

זוהי למעשה חברת ביצוע נוספת שקבוצת גבאי רוכשת בשנים האחרונות. לפני שלוש שנים רכשה קבוצת גבאי את חברת הביצוע צ.לנדאו. וזאת תמורה 45 מיליון שקלים, ובמסלול דומה לחלוטין.

חברת 'יעקב אלעזר היא למעשה חברה משפחתית בתחום הבניה שהוקמה על ידי יוסף אלעזר, ומנוהלת על ידי בנו יעקב אלעזר.

החברה היתה בהקפאת הליכים, ואף מונו לה נאמנים (עוד אמיר פלמר, ועו"ד שי בר-ניר). לחברה נכסים אטרקטיביים שעברו אל קבוצת גבאי ולהם 250 יחידות דיור. הנכסים כוללים גם מגרש בשכונת אחוזת הנשיא ברחובות העתידי להקמת 68 יחידות דיור. פרויקט פינוי בינוי ברחוב קהילת ורשה בהדר יוסף בתל אביב בו תהיינה 32 יחידות דיור מפונות. במקומן יוקמו 2 בנייני מגורים עם 120 יחידות דיור. פרויקט תמ"א של הריסה ובניה נוסף ברחוב רד"ק ברמת גן, לו 60 דירות עתידיות ובפרויקט זה הקבוצה שותפה בחמישים אחוזים עם בעלת הזכויות הפרטיות.

כמו כן, במסגרת הרכישה לידי קבוצת גבאי תועבר גם הדירה הפרטית של משפחת אלעזר. דופלקס-פנטהאוז ברחוב הורקנוס בתל אביב. משפחת אלעזר במסגרת עסקה זו תמשיך להתגורר בשכירות בבית למשך מספר חודשים. לאחרי כן, תקבל דירה חלופית על ידי קבוצת גבאי למספר שנים על פי הסכום מראש.

נכס  נוסף לרשימת העסקה הזו הוא שטח קרקע של 27 דונם על שפת הכנרת. הנכס שייך באופן מוניציפלי למועצה המקומית מגדל ומיועד להקמת פארק נופש איכותי. הקרקע תוחזק על ידי קבוצת גבאי הרוכזת בחמישים אחוזים. וביחד בשותפות עם חברת אמפא בחמישים אחוזים. חברת אמפא היא החברה שהתחברה לאחרונה עם רשת ההוסטלים 'סלינה'. ואף צופיה לפתח את המתחם בתור פארק פנאי ותיירות מבטיח.

עסקאות משמעותיות שביצעה קבוצת גבאי

במהלך השנים ביצעה הקבוצה עסקאות משמעותיות שהרחיבו את פעילותה, כגון: רכישת פעילות חברת צ. לנדאו ב-2015 ,הפיכה לבעלת גרעין השליטה בחברת הנדל"ן אנגל משאבים (כיום 'גבאי מניבים ופיתוח בע"מ') ב־2016, רכישת פעילות חברת 'יעקב אלעזר' ב־2018, רכישת השליטה בחברת "העיר החדשה" ורכישת עיקר הפעילות של חברת הנדל"ן 'פריזט חסון' ב־2019.

63 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת נדלן ניוז