לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4576 מאמרים 1385 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

אפשר להפסיק לסבול

פורסם בתאריך 01/06/2016      /      נכתב ע"י בפנימי

הבריחה מהייסורים היא חסרת תכלית, בעצם, כי הם נשלחים אלינו למטרה מסוימת, ואם נצליח להבין מהי מטרת הסבל נדע גם כיצד לנטרל אותו. מרצי ארגון בני ברוך מסבירים על מטרת הבריאה.

בשביל מה אני חי?
כל נשמה שמתגלגלת בגוף אנושי שוכחת, מייד עם היוולדה, את קורותיה הקודמים ואת הסיבה שהביאה אותה להיוולד. החומר האנושי המולד הוא רצון להינות, ומרגע הלידה ועד יום מותנו אנו מצויים במרדף אחר ההנאה או בבריחה מכל מה שאין בו הנאה, כלומר גורם לי סבל.

בדרך כלל, השאלות צפות להכרה בילדות, ואנו מתחילים לבדוק מהיכן באנו ולמה, ומהי מטרת החיים. בדרך כלל הילדים לא מקבלים תשובות מניחות את הדעת לשאלות אלה, פשוט מפני שהמבוגרים שסובבים אותם אינם יודעים זאת בעצמם, ובורחים מהשאלה הזאת כל חייהם. לבסוף, גם הילדים לומדים להדחיק את השאלות הללו ולהרדים אותן.

מהי מטרת הבריאה?
ברי המזל שהשאלה שבה ועולה בהם בבגרותם ימצאו את הדרך, במוקדם או במאוחר, לחכמת הקבלה, אם רק ימשיכו בחיפוש אחר התשובות ולא יתייאשו. חכמת הקבלה מכילה בתוכה את כל התשובות לכל השאלות ובראשן את התשובה לשאלה למה אנחנו חיים ומהי מטרת הבריאה:
מטרת הבריאה היא להביא אותנו לידי השתוות הכוונות שלנו לכוונותיו של הבורא, וכל מהלך חיינו, מרגע הלידה ועד רגע מותנו, מוכתב מראש על ידי הכוח העליון, כדי שנוכל להגיע אליו, כולל הייסורים.

למה אנחנו סובלים?
הבורא הוא טוב ומיטיב, כך נאמר, אם כך מדוע אנחנו סובלים? למה הוא שולח לנו חוויות רעות, כאבים, מחלות וצער? אנחנו סובלים, אומרים מרצי בני ברוך, משום שאנחנו עדיין לא נמצאים באותה השתוות כוונות עם הבורא, וכל עוד לא נשיג אותה, נמשיך לחוות חוסר הנאה וסבל.

זוכרים שאמרנו שנולדנו עם הרצון להינות? ובכן, אם לא נסבול ורק נהנה, יתמלא הרצון שלנו עד גדותיו ולא נטרח לחפש כלל את הקשר עם הבורא, את השתוות התכונות שלנו לתכונות הכוח העליון. מטרתו של הסבל, אם כך, היא לדחוף אותנו קדימה, למטרת הבריאה.

מה אני יכול לעשות?
נקודת הבחירה חופשית היחידה שיש לנו בחיים היא הפסקת הסבל. כל מה שאנחנו צריכים לעשות כדי להפסיק לסבול הוא לאמץ את נקודת המבט של הכוח העליון, ואת זה ניתן לעשות רק בעזרת לימוד חכמת הקבלה. תהליך ההתקדמות שלנו למטרת הבריאה יתקיים בכל מקרה, אם נרצה בכך ואם לא, אבל הוא לא חייב להיות מלווה בייסורים ויכול להיעשות בצורה נעימה ומהירה, מיוזמתנו, בבחירה חופשית.

כדי לזרז את מהלך הפסקת הסבל אתם מוזמנים להצטרף לעמותת בני ברוך, ולהתחיל לבקש את נוכחותו של הכוח העליון לצדכם בכל רגע ורגע בחיים. כל עוד נצליח לזכור שכל מה שקורה במציאות נשלח אלינו מהבורא כדי שנתקדם אליו, לא נצטרך לסבול. 

1353 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת בפנימי
האם אגואיסטים יכולים לאהוב? האהבה חשובה לכל אחד מאיתנו, ובעצם אין לנו קיום ללא אהבה, אבל אהבה בצורה הנוכחית שלה אינה ממלאת אותנו, והיא אקראית, רנדומלית וברת חלוף.
פורסם בקטגוריית רוחניות, לפני 7 שנים 5 חודשים