לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4259 מאמרים 1291 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

רוצה להתחיל להתאמן מאיפה להתחיל?

פורסם בתאריך 01/03/2023      /      נכתב ע"י רון יפרח

האמת שזאת שאלה שאני משער שענו עליה לפחות עשרות אלפיי פעמים בעבר לראייה: (About 189,000 results (0.27 seconds) ) Google. זה לא אומר שאין להתייחס אליה אחרי הכל אם נצליח לגעת בעוד מתלבט או לעזור לעוד מתאמן נוסף אנחנו את שלנו עשינו. אך הסיבה שאני עונה עליה היא כי מרגיש לי שלפעמיים דווקא המתאמנים הוותיקים יותר הם אלה הצריכים תזכורת לחלק מהנקודות שבחרתי לגעת בהם.

לכן אשלב בין טיפים למתחילים (רגיל) לבין טיפים לוותיקים יותר (במודגש).

התחלת שגרת אימון יכולה להיות צעד גדול עבור אנשים רבים, אבל זה לא חייב להיות מאיים. אחרי הכל זהו צעד משמעותי עבור בריאות טובה.

כמתאמנים וותיקים עלינו לגלות סובלנות ונכונות עבור מתאמנים אשר רק מתחילים את דרכם, כולנו עשינו טעויות בהתחלה ללא ספק

 חשוב לדבר עם הרופא שלך כדי לוודא שאתה בריא מספיק כדי להתחיל שגרת פעילות גופנית וכדי למנוע סיכונים פוטנציאליים.

כמתאמנים וותיקים חשוב שנערוך בדיקות תקופתיות אצל הרופא משפחה על מנת לראות היכן אנו עומדים.

גדר יעד ספציפי ומציאותי לכושר שלך, כגון ירידה של 0.5-1% בשבוע משקל גוף, רצוי לשלב מטרות יכולת כגון ביצוע X שכיבות סמיכה/עליות מתח.

כמתאמנים וותיקים גם אם השגנו חלק מהמטרות הראשונות שהצבנו חשוב להמשיך ולשאוף ליעדיים חדשים זה הדלק שלנו.

קבו ומדדו את ההתקדמות שלכם, בחלק גדול מהמקרים זה מה שיניע אתכם להמשיך.

workout log זה רעיון לא רע.

יש לשקול לשכור מאמן מקצועי לפחות למספר מפגשים. מאמן טוב יתן לך את הכלים הדרושים להתחיל ולהמשיך את מסע הכושר שלך ולהבטיח שאתה מתאמן בצורה בטוחה ויעילה. זוג עיניים נוסף על תוכנית האימונים יכולה לעשות הבדל נפלא! כמאמן בעצמי "מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי".

תוכנית אימונים מלאה תכלול גם עבודה סיבולתית וגם עבודת כח. אירובי יעזור לשפר את הכושר הקרדיווסקולרי שלך, בעוד שאימוני כוח יעזרו לנו להתחזק ולבנות את שרירים. כמתאמנים וותיקים אל לנו לזנוח עבודה סיבולתית כמו שלעיתים קורה אם המטרה שלנו היא להיות בריאים יותר.

לסיכום, כניסה לשגרת אימונים יכולה להיות חוויה חיובית ומתגמלת עם הדרכה והכנה נכונה. שוחחו עם הרופא שלכם, הגדירו מטרה ריאלית, שכרו מאמן במידת הצורך, התחילו בקטן והתמקדו בעקביות, זכרו לנהוג בנימוס עבור החדשים בין אם בפארק או בחדר הכושר. והכי חשוב היו סבלניים לתוצאות, שכן הן לוקחות זמן ועקביות.

26 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת רון יפרח
האם אני צריך לגוון את האימון שלי כדי לראות תוצאות? הרבה מתאמנים נוטים לשאול אותי זאת אני מניח שרובנו כבני אדם מאוד נהנים מגיוון ולכן צריך לגשת לשאלה המוצגת בצורה נכונה אני אתייחס לשאלה משני הבטים שונים כאשר ההיבט הראשון הוא ההיבט של גיוון וזאת על מנת ליצור התמדה וכתוצאה מההתמדה יהיה ניתן לראות תוצאות.
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 3 חודשים 3 שבועות
הפסקה מאימונים "איך לא לאבד את מסת השריר שצברנו"!! שמירה על מסת השריר מהווה אתגר במיוחד בתקופות מסוימות (כמו בחולי) לצערנו הספרות המדעית שיש לנו בנושא מראה שאפשר לאבד מסת שריר גדולה ובמהירות אם נתעלם מההמלצות הבאות לדוגמא: מחקר מ- 2016 שנערך על אוכלוסיה לא מאומנת, הדגים שבמנוחה מוחלטת למשך שבוע במיטה (אומנם קיצוני אבל לצורך אפקט השוק!) נראה איבוד משמעותי של עשרות אחוזים ממסת השריר.
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 5 חודשים 4 ימים
המכניזם מאחורי ירידה/ עליה במשקל. קלוריות כיחידת אנרגיה מספיק עם הבדיות! קלוריוותתת! כתבתי מאמר קטן ומסוכם בנושא קלוריות ירידה או עלייה במשקל. מאמר בעל אמיתות מדעיות שיסכם בקצרה ויתן לך את הכלים להצליח פעם אחת ולתמיד וגם להבין את המכניזם מאחורי ירידה/ עליה במשקל. דיסקלימר: אין פה מיתוסים ובדיות, אך ורק אמיתות מדעיות הקריאה לרצינים בלבד!
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 7 חודשים 1 שבועות
לא לכולם מתאים מאמן כושר אישי! היי חברים אז חלקכם כבר ראה את הפרסום שלי וחלק מכם פנו אלי אני רוצה לעשות סדר בפורום (לאחר פניות ותהיות בנושא) אם בחרתם להעזר בשירותיו של מאמן/ת או שאתם שוקלים את זה תנו לי להסביר למי זה מתאים ולמי זה לא יתאים (מה מקבלים ומה לא).
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 8 חודשים 2 שבועות
ירידה במשקל הדרגתית VS ירידה מהירה במשקל מה עדיף?! ירידה במשקל הדרגתית VS ירידה מהירה במשקל סקירה שיטתית ומטא אנליזה (ממוצע משוקלל של תוצאות המחקרים) מיוני 2020 עושה לנו סדר בנושא לאחר מספר מחקרים אשר לא סיפקו תוצאות אחידות
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 8 חודשים 4 שבועות