לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4259 מאמרים 1291 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
הרחקת יונים

הרחקת יונים מקצועית

פורסם בתאריך 12/03/2023      /      נכתב ע"י apigeoncontrol

הרחקת יונים מקצועית

הרחקת יונים זו משימה מורכבת אשר מצריכה הכרת התנהגות של היונה, תחכום והרבה סבלנות. אם לאחר שניסיתם לעשות זאת בעצמכם ולא הצלחתם, אין ברירה, פנו לעזרתו של מרחיק יונים מקצועי.
מובאות לכם בזה שיטות הרחקת יונים – יתרונות וחסרונות .

מרפסת, אדן החלון, מנוע המזגן, מחסן או בליית הגג הם חלק ממרחב המחייה שלנו וחשיבותם רבה לאיכות חיינו ואין פלא שמקומות אלה צריכים להיות מטופחים ושמורים מבחינת היגיינה ולכן אין סיבה שנאפשר ליונים להשתלט עליהם ונעשה הכל כדי להרחיק משם יונים שמנסות להשתמש בהם כבשלהן.

התמודדות עם היונים הבעייתיות זו משימה לא פשוטה שנועדה למומחים בלבד, המאמר הבא יעזור לכם בפתרון הבעיה על ידי הרחקת יונים לצמיתות.

הרחקת יונים בקיץ

בבוא הקיץ, כשעולה הטמפרטורה, היונים פעילות יותר, יוצאות ממקומות המחבוא ומתחילות לחפש מקומות בהם ירצו לקנן ולהעמיד צאצאים נוספים.
לכן, לעומת זאת בחורף, ניתן להיערך לקראת הקיץ גם לאור העובדה שהמחירים זולים יותר ולהכין אמצעי מנע שירחיקו מאיתנו את היונים, למנוע מהן להקים את הקן אצלכם במרפסת, בחללים השונים, במסתורי כביסה, מסתור המזגנים או בכל חלל זמין אחר. קיימת גם תופעה לא נעימה של סתימת מרזבים שגורמת להיקוות מי גשמים ואחר כך נזילות מהגג.

יונים בדרך כלל יתאספו יחד בהתנהגות המכונה הלינה, הנראית בקלות על ידי זיהוי קבוצות גדולות של יונים המתקבצות על הגגות ועל המרזבים והצדדים של בניינים. גם אם אתה עושה מאמצים רבים כדי לעולם לא להאכיל יונים כדי לעזור להיפטר מהן, רוב האנשים בדרך כלל מאכילים יונים בשוגג על ידי הפלת מזון עשיר בדגנים על הקרקע והשארת מכסי פחי האשפה.

בדומה לאופן שבו תיקנים ופשפשים תלויים בבני אדם למזון ומחסה, ניתן לומר שיונים חולקות את אותה תכונה. מזיקים אלה החלו להסתמך על דגנים להישרדות, וזו הסיבה שיונים הן מרכיב יסוד בסביבה של אתרים חקלאיים, מפעלים לעיבוד מזון, כמו גם פארקים, אזורי בילוי גדולים ומסעדות הממוקמות בתוך ערים.

פסולת וזיהום סביבתי שיונות יוצרות

זה אולי לא נשמע מדאיג, אבל יונים מפילות פסולת באופן קבוע על מדרכות ומבנים, מה שעלול לפגוע במראה החיצוני של מבנים לאורך זמן. בנוסף, אנשים יכולים להחליק וליפול כשהם הולכים בפסולת יונים, ויונים פראיות יכולות לשאת למעשה מגוון של מחלות .

עם זאת בחשבון, לשקול כיצד להיפטר מיונים היא שאלה ראויה לשאול.

איך להיפטר מיונים מבלי לפגוע בהן
זה לא חוקי להרוג יונים או כל מיני ציפורי בר אחר בשל הנוסח של חוק חיות הבר והכפר משנת 1981 . המשמעות היא שניתן להדוף את הציפורים בלבד, וללא ספק, הדרך הטובה ביותר להפחיד יונים ולהרחיק יונים מקננות היא להשתמש בבזים.

18 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת apigeoncontrol