לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3309 מאמרים 914 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

אבא, תגיד לי למה

פורסם בתאריך 14/06/2016      /      נכתב ע"י דלייט

מה הכוונה
השאיפה האנושית הבסיסית היא להינות. זהו הרצון שטבוע בנו מלידה, ועליו מתלבשת כוונה – ממה אני רוצה להינות? המציאות שאני תופס נבנית בהתאם לכוונה שלי, שבונה מהרצון להינות צורות שונות. רובנו נותנים לעצמנו להיסחף בזרם, בלי לדעת באמת לאן אנחנו מכוונים, אך את הכוונה שלנו, שמשמשת כמצפן לחיינו, ניתן לשנות כדי ליצור לעצמנו מציאות שמתנהלת בצורה טובה יותר.

עולם הפוך ראיתי
הביטוי "עולם הפוך ראיתי" מדבר בדיוק על שינוי הכוונה הזה, כפי שנעשה על ידי אברהם אבינו בני ברוך וכל שרשרת המקובלים שהגיעה אחריו. הכוונה החדשה שלנו בונה עבורנו, כאמור, מציאות חדשה, בה האדם הופך לבעל הבית על החיים של עצמו, תוך גילוי המהות הפנימית של עצמו ושל החיים. שינוי הכוונה מוביל לחיים בשני עולמות מקבילים: העולם הרגיל, שאנו מכירים עכשיו, ועולם פנימי, עליון יותר, שממנו ניתן לנהל את המציאות במקום להיות מנוהל על ידה.

למי אני מהנה
בעמותת בני ברוך לומדים את חכמת הקבלה, השיטה העתיקה שגילה אברהם אבינו ויושמה על ידי גדולי האומה בכל הדורות, שבעזרתה ניתן ליצור לעצמנו את המציאות הזו, העליונה. בחכמת הקבלה נקראות הכוונות הרגילות המנהלות אותנו "כוונות ארציות", ואילו לכוונות הנעלות, אלה שבעזרתן ניתן להשיג את השליטה על המציאות בה אנו חיים, קוראים "כוונות רוחניות". ההבדל הוא בכיוון ובכיוונון: כוונת ארציות מכוונות לשרת את הרצון המולד שלי להינות, ואילו כוונות רוחניות מכוונות  לשרת את הזולת.

כאשר הכוונה שלי היא כלפי עצמי בלבד, אני לא יכול להרגיש שום דבר פרט לעצמי ומציאות של העולם הזה, כפי שהיא נקלטת בחמשת החושים שלי. כאשר הכוונה שלי היא כלפי אחרים - לעשות להם טוב, להתחבר איתם, לאהוב אותם מעל כל חשבון אגואיסטי,  ההנאה שלי מתלבשת על הכוונה הזאת, הופכת את הטבע האגואיסטי שלי, ומאפשרת לי להגיע להרגשת העולם העליון, כפי שכבר הזכרנו.  ככל שאני מכוון נכון יותר ומדויק יותר כלפי אחרים, ופחות כלפי עצמי, כך המציאות העליונה שאני חווה גדלה ונפתחת עוד ועוד. 

בשביל מה אני חי?
בעמותת בני ברוך מלמדים אותנו את דרכם של המקובלים הגדולים של כל הזמנים, שלמדו לכוון את עצמם כלפי הזולת במקום כלפי עצמם, והשאירו לנו הוראות כיצד לעשות זאת בעצמנו. שינוי הכוונה חייב להתחיל ברצון להבין את מהות החיים, כמו בשאלות הילדים שמשאירות אותנו חסרי מענה. אלה השאלות שנחקרו על ידי חכמת הקבלה, ולכן רק בה טמונות התשובות עליהן. 

ארגון בני ברוך

920 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת דלייט