לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4599 מאמרים 1367 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

הסכם משמורת משותפת

פורסם בתאריך 30/05/2023      /      נכתב ע"י אריאל מני

מהו הסכם משמורת משותפת?

הנושא החשוב ביותר בהסכמי גירושין שונים של בני זוג שלהם ילדים, הוא המשמורת. כלומר - אצל מי יהיו הילדים. הנושא הזה עומד בליבם של סכסוכים רבים לאחר גירושין. עו"ד גירושין יודעים שמדובר בנושא הרגיש והכואב ביותר. 

משמורת מלאה לעומת משמורת משותפת 

במקרים רבים המשמורת שייכת לאחד הצדדים - לרוב לאם, שמגדלת את הילדים, כאשר הסדרי ראייה דואגים לקיום קשר עם האב. לעומת זאת, במצבים בהם שני בני הזוג רוצים לגדל את הילדים ולדאוג להם במידה שווה, הם יכולים לעשות הסכם משמורת משותפת. מבחינת בני הזוג זהו הסכם אידיאלי בו כל אחד מהם מחויב במידה שווה לגידול הילדים, והם שוהים עם כל אחד מבני הזוג במידה שווה. במשמורת משותפת, את כל ההחלטות לגבי הילדים בני הזוג מקבלים במשותף.

העסק השווה

לא תמיד קל להגיע לעמק השווה בהסכם משמורת משותפת; לא פשוט גם לאכוף את הקיום שלו, אחרי שהוא נחתם. עו"ד גירושין ידע לזהות מוקשים מראש ולהגדיר היטב סוגיות סבוכות בנוגע לגידול הילדים. בנוסף הוא ידע לדאוג לכך שההסכם יהיה הסכם בר תוקף וקל לאכיפה, כדי שלא יווצרו סכסוכים בלתי פוסקים סביב קיום ההסכם.  

מתי הסכם משמורת משותפת הוא מסובך במיוחד?

במבט ראשון הסכם משמורת משותפת נראה כצעד טבעי: חלוקה שווה של המשמורת בין הצדדים. אבל במקרים רבים זה לא כך. לפעמים, חלק מהילדים לא מעוניינים לעבור בין ההורים; פעמים אחרות אחד ההורים חושד כי בן הזוג השני לא יגדל אותם היטב. 

במקרים כאלו חשוב לבחור בייצוג של עו"ד גירושין, שייצג בני זוג רבים. מניסיונו, הוא יוכל למשל לזהות האם הייתה הסתה מצד אחד ההורים נגד ההורה השני; האם אחד ההורים לא ראוי לגדל את ילדיו, והאם טובת הילדים דורשת שיגדלו אצל הורה אחד דווקא. עו"ד גירושין מומחה יעביר את תחושות הבטן שלו להוכחות מהשטח, כאלה שישכנעו גם את השופט. 

48 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת אריאל מני
טיפים להזמנת משלוחים מחו"ל הזמנות מחו"ל הן חלק בלתי נפרד מהרגלי המסחר והקניות של ישראלים, אבל זה לא אומר שכולם יודעים כיצד לבצע משלוח משתלם ובטוח. בנוסף, חשוב להשוות בין השירותים של חברות משלוחים על מנת לדאוג שהחבילה תגיע ליעדה בשלום
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 1 חודשים 4 שבועות
מתנות שאפשר לשלוח הביתה כמעט את כל סוגי המתנות אפשר לשלוח לבית של חברים, קרובים, בני זוג ובני משפחה, אבל בכל זאת חשוב לבדוק מה הכי מתאים ואיזה מוצר כדאי לבחור. בנוסף, רצוי להתאים את המתנה לאופי האירוע ולא לשכוח לדאוג שהמשלוח יגיע בזמן
פורסם בקטגוריית צרכנות וקניות, לפני 3 חודשים 4 שבועות
כיצד מהנדס יוצר אנליזות? מהנדס אזרחי אחראי על תכנון, בנייה ותחזוקה של פרויקטי תשתית כגון כבישים, גשרים, מבנים ומערכות אספקת מים. מהנדס עם הסמכה דומה גם מתכננים ומפקחים על פרויקטי בנייה ולכן כדאי לדעת כיצד הם יוצרים אנליזות חוזק
פורסם בקטגוריית הנדסה, לפני 3 חודשים 4 שבועות
טיפול שיניים בהרדמה טיפולי שיניים יכולים להיות די מאיימים עבור חלק מהאנשים, בעיקר בעקבות החשש מהכאב שנלווה אליו. חשוב לדעת כי ישנם מקרים בהם אנחנו יכולים לבצע טיפול שיניים בהרדמה, חלקית או מלאה.
פורסם בקטגוריית רפואת שיניים, לפני 4 חודשים 53 דקות
מעקות זכוכית למעקות זכוכית יש יתרונות משמעותיים מבחינת נראות, עמידות, תחזוקה, התאמה אישית ובטיחות. עם זאת, התנאי לניצול היתרונות הוא להתקין אותם בצורה מקצועית ולהתייעץ עם חברה שמגיעה מהתחום ומכירה אותו.
פורסם בקטגוריית אדריכלות, לפני 4 חודשים 1 שבועות