לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מצוות התפילין הקדושים

פורסם בתאריך 18/10/2023      /      נכתב ע"י קדושים תהיו תפילין מהודרים

בתורה הקדושה מוזכר 4 פעמים את החיוב בהנחת תפילין. והתפילין הם אחת מ 3 מצוות היחידות שנאמר עליהם שהם אות ביננו לבין הקב"ה, שבת קודש, ברית המילה והתפילין, וצריך שלכל אחד יהיו 2 אותות כל יום, בימות החול מילה ותפילין, ובשבת קודש מילה והשבת מחליפה את התפילין.  התפילין הם מוצר חומרי גשמי אבל כאשר מכינים אותם לפי כל כללי התורה ( ויש הרבה מאוד כללים בתפילין) התפילין הופכים למכשיר רוחני רב עוצמה שמצד אחד מחבר אותנו אל הקב"ה ומצד שני משפיע שפע ואור רוחני על הנשמה. התפילין מורכבים מתפילין של יד ותפילין של ראש. את התפילין מניחים על היד כנגד הלב ועל הראש כנגד המוח כדי לסמל לנו שיש לנו אידיאלים רוחניים גבוהים ושאיפות רוחניות עליונות אך בד בבד אנחנו צריכים גם להכניס את חיי הרוח אל חיי היום יום ולחיים המעשיים המסמלים את היד. אנחנו צריכים לחשוב מחשבות טהורות במוח, ולהוריד את זה אל הלב אל תחום הרגש, ולאחר מכן להוציא אל הפועל במעשים שלנו ולהתעלות מעולם החומר לעולם של קדושה נעלה יותר. התפילין משפיעים שפע על המוח והלב ומיישבים את הרגשות ואת המחשבות. הרבי מלובביץ זצ"ל אמר פעם באסיפה גדולה "מצווה גדולה וחוב קדוש על כל אחד ואחד לפרסם ולהודיע לכל אחד מבני ישראל הנמצא בצבא, בים ביבשה או באוויר כדברים האלה: רבותינו ז"ל אמרו כל המניח תפילין מאריך ימים. אחינו אנשי הצבא השם ישמרכם ויחיכם הזהרו להניח תפילין הכל יום ויום מימות החול. החיל אשר אי אפשר לו בשום אופן להניחם בבוקר יניחם בצהריים, ובלבד שיהיה לפני שקיעת החמה. וזוהי סגולה אשר השם יתברך יחזיר אתכם בשלום לבתיכם"  השמר בקיום המצוות ובפרט במצווה חשובה ויקרה זו והזהר את גם את כל חבריך על דבר זה. נאמר בחז"ל שמצוות התפילין מכריעה את כף לכף זכות ביום הדין לגודל חשיבותה. 

לכן חשוב מאוד להקפיד על כשרות בתי התפילין והפרשיות. עדיפות לבתים מבהמה גסה שיש עליהם כשרות ופיקוח וכן סופר סתם ירא שמיים עם תעודה בתוקף. 

קדושים תהיו תפילין מהודרים אתר און ליין לרכישות בתי תפילין מהודרים עם כשרות ופיקוח מדוקדק על שלבי ייצור הבתים וכן פרשיות התפילין נכתבות ע"י סופר סתם ירא שמים עם תעודה בתוקף.  

75 צפיות
4 כניסות
מאמרים נוספים מאת קדושים תהיו תפילין מהודרים
תורת הביטחון - ביטחון בהשם יתברך נותן הגנה פלאית לאדם מי שאינו מפחד כלל, אלא שם כל בטחונו אך ורק בהשי"ת, מדה טובה מרובה ממדת פורענות על אחד חמש מאות, ומחמת בטחונו יזכה להינצל מכל צרות שבעולם. כדכתיב (משלי כט, כה:) "חרדת אדם יתן מוקש ובוטח בה' ישוגב." וביארו המפרשים שכמו שאם אחד ירא ומפחד זו סיבה שיינתן לפניו מכשול שלא היה שם מקודם, כמו כן הבוטח בה,' ינצל מכל צרות הראויות לבא עליו. תורת הביטחון
פורסם בקטגוריית רוחניות, לפני 3 שבועות 3 ימים