לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4245 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

טיפים לרכישת רכבי טויוטה מיד שנייה

פורסם בתאריך 18/09/2016      /      נכתב ע"י autocarkoil

תהליך רכישת רכב יד שניה שונה מאוד מרכישה של מכונית חדשה. יש הרבה יותר דברים שצריך להתייחס אליהם ולשים עליהם דגש. בדיקות אלו חשובות במיוחד לאור עלייה במספר הדיווחים על מעשי גנבה ורמאות בתחום הרכב. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר ברכב ממותג פופולארי ומבוקש כמו טויוטה. התנהגות זהירה, שימת לב לפרטים וביצוע בדיקות מתאימות יסייעו במציאת עסקה הוגנת ומשתלמת. 

כשאנו מחפשים לקנות רכב מיד שניה עומדות בפנינו שתי אפשרויות עיקריות: לקנות מאדם פרטי או לקנות מסוכנות. שתי האפשרויות טובות באותה המידה ושתיהן מחייבות ביצוע בדיקה אשר תאשש את זהותו ואמינותו של המוכר. כמובן שהגישה לבדיקות אלה שונה בין אדם פרטי לבין סוכנות. כשאנו מתחילים מגעים עם אדם פרטי נרצה לאמת את זהותו ואת בעלותו על הרכב, כדי להימנע מקניית רכב גנוב. שום בדיקה היא לא ערובה מוחלטת לאמינות אך ברוב המקרים היא אכן משקפת את המציאות. ניתן לאשש את זהות המוכר הפרטי ע"י בדיקה מהירה של תעודת זהותף רשיון נהיגה ורשיון הרכב, והשוואת הפרטים המופיעים בהם. כאשר העסקה מתבצעת מול סוכנויות רכב ישנם אלמטנים אחרים אשר נרצה לקחת בחשבון, כגון פידבקים של לקוחות קודמים, דיווחים ברשתות המדיה השונות, חוות דעת, מבצעים המוצעים באותה הסוכנות, הטבות בלעדיות ועוד. סוכנויות לרוב יכולות להציע מבצעים בלעדיים כדי לעמוד בתחרות ובדרישות השוק. ישנן גם סוכנויות הנמנעות ממבצעים אבל מקפידות לבקש מחירים נמוכים יותר או נותנות הטבות ביטוח או אחריות ממושכת. חשוב לבדוק את כל הפרטים הנ"ל בטרם מחליטים לאיזה בית עסק לפנות. 

לאחר וידוא הזהות והתרשמות מהרכב, נרצה לדעת אם מה שמוצע לנו אכן נמצא במצב שעליו מצהיר המוכר ואכן שווה את המחיר הנקוף. לצורך ביצוע ההערכה ניתן להיעזר במכון בדיקה אובייקטיבי. גם כאן יש צורך לעשות הפרדה בין מוכר פרטי לבין עסק. בית עסק קרוב לוודאי עובד עם מכון או מספר מכונים המקושרים אליו. לא תמיד בית העסק ירצה לפנות למכון אחר, מסיבות שונות, כגון ביטוח, עלויות ועוד. עם זאת, קנייה מבית עסק לרוב מבטיחה לכם תקופת אחריות שמפצה על חוסר יכולת לפנות לגורם חיצוני. כשהמגעים נעשים מול אדם פרטי, חשוב לבדוק את מצב הרכב מפני שאין כאן תקופות אחריות או התחייבות מצד המוכר. בחרו במכון הנמצא במרחק סביר ממקום מגוריו של המוכר, על מנת למנוע התנגדות להגעה על רקע מרחק. במידה והמוכר הפרטי מסרב בתוקף לבדוק את הרכב (למרות שהבדיקה נעשית על חשבונכם), הרי שיש סיכוי סביר שהוא מנסה להסתיר מכם משהו. 

מלבד המכון הפרטי גם האינטרנט יכול לעזור לא מעט בקבלת ההחלטה. קיימים פורומות וקבוצות דיון המוקדשים לרכישת רכבים מיד שניה, וביניהם לרכבי טויוטה, בהם נעשה דיון מפורט של דגמים, מחירים, הצעות ושביעות רצון הקונים. ע"י ביצוע השוואה בין חוות הדעת השונות תוכלו לקבל תמונה כללית של מה שאתם אמורים לצפות מהמוכר שלכם. ככל שהרכב יותר מבוקש כך יש עליו יותר דיונים ויותר קבוצות ברשת. בין דגמי טויוטה המדוברים ביותר ניתן למצוא נושאים הבאים: אייגו, יאריס, אוריס, אוונסיס, וורסו, פריוס וכמובן טויוטה קורולה למכירה

לאחר שהחלטתם על סגירת העסקה יש צורך לערוך חוזה. חווה לקרוא את נוסח החוזה לפני החתימה ולבדוק שכל הפרטים שהוסכם עליהם עם המוכר מופיעים בניסוח פשוט, ברור ובלתי משתמע לשתי פנים. על החוזה לכלול את השם המלא של שני הצדדים, כתובת, פרטי התקשרות עדכניים, פרטי זהות, מס' רשיון נהיגה, סכום העסקה, תאריך, דגם רכב, מס' רכב, שנת ייצור. במידה והעסקה נעשית מול סוכנות על החוזה גם לכלול את מספר התשלומים, ריבית (אם יש), תקופת והיקף האחריות, פרטי מבצע ושם המוכר מולו בוצעה המכירה. 

1320 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת autocarkoil
איך לקנות רכב יד 2 בחדרה? אזור חדרה מוכר לרבים בתור מרכז הרכב הארצי. אנשים מכל חלקי הארץ מגיעים לכאן על מנת לבחור את הרכב המתאים להם. מצורפים מספר טיפים שיעזרו לכם לסנן את הרכבים והסוכנויות הלא מתאימים ולסגור את העסקה המשתלמת ביותר.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 7 שנים 2 חודשים
למה כדאי לשים לב כאשר קונים רכב מיד שניה באזור השרון? כדי לבצע בחירה נכונה של הרכב מומלץ לעשות שיעורי בית, לחקור ולוודא שיש בידכם את כל המידע עוד לפני שניגשים לסוכנות. גם לאחר הפגישה עם הסוכן ישנם דברים ודגשים שחשוב לשים עליהם לב כדי לוודא שאתם עושים את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 5 שנים 11 חודשים
טיפים לרכישת רכב יונדאי יד שניה דברים שמומלץ להתייחס אליהם כשקונים רכב יונדאי יד שניה, על מנת להבטיח עסקה בטוחה ומשתלמת.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 6 שנים 11 חודשים