לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4430 מאמרים 1316 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

חושד/ת שמרגלים אחרי הנייד שלך

פורסם בתאריך 18/09/2016      /      נכתב ע"י cyberworldisrael

חושד/ת שמרגלים אחרי הנייד שלך

הנוכחות של הטלפון הנייד בכל כיס מאפשרת מצד אחד את הפריבילגיה של זמינות בכל מקום, וכן אפשרות לגלוש באינטרנט או לדבר עם כל העולם בכל רגע, אפשרות שלא הייתה קיימת לפני חדירתם של הטלפונים הסלולריים לשוק. עם זאת, החיים הפרטיים הופכים לחשופים יותר– במיוחד המידע הפרטי אותו לא היינו מעוניינים לחלוק, כמו מידע עסקי מסווג או קשר דיסקרטי.

 

תוכנת ריגול – לא רק בסרטים

הקלות הבלתי נתפסת של התקנת תוכנת ריגול על הטלפון, גם אם רק השתמשנו בו כדי לשלם במסעדה, העברנו את המכשיר לעובד על מנת שיעתיק מספר טלפון או שיצפה בסרטון משעשע ביו-טיוב, כל אלה יכולים להוביל אותנו לחלוק את החיים הפרטיים והעסקיים שלנו דווקא עם אותו גורם שלא היינו מעוניינים שידע ולו פרט אחד מיותר עלינו.עוד דרך להתקין תוכנת ריגול על הנייד שלנו אינה מצריכה אפילו מגע ישיר עם הטלפון. ניתן להתקין אותו על ידי משלוח הודעה פשוטה באי-מייל, על ידי משלוח הודעת SMS עם לינק המתקין תוכנה זדונית, או מתלבש על אפליקציה קיימת ומשם– השמיים הם הגבול. מתקיני התוכנה יכולים לקבל גישה להאזנה לטלפון הנייד שלך,להפעיל את המיקרופון או את המצלמה בנייד, ולקבל גישה להודעות פרטיות שנשלחות מהמכשיר, לאי-מיילים, להודעות WhatsAppאו אפילו לפוסטיםבפייסבוק.

 

יש פתרון

למזלך, גם אם התקנת התוכנות לריגול אחריך פשוטה ביותר, ולא ניתן לראות שהותקנה אפליקציה על ידי בדיקה במנהל האפליקציות, עדיין ישנן דרכים באמצעותן אפשר לראות אם מישהו מרגל אחריך באמצעות הטלפון הנייד שלך. מומחי אבטחה משתמשים בתוכנות המאתרות את תוכנות הריגול וכן סורקים את הטלפון הנייד על מנת לבדוק אם הנייד משדר החוצה תוכן מבלי שהתכוונת לכך. העלות אינה גבוהה, ויכולה לחסוך לך הרבה כאבי ראש בעתיד שעלול להיגרם בעקבות מידע אישי שדלף החוצה לידיים הלא נכונות. 

 

עולם הסייבר -www.cyberworld.co.il

1259 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת cyberworldisrael
השוואת הרשאות בין אפליקציות של קופות חולים השוואת הרשאות בין אפליקציות של קופות חולים
פורסם בקטגוריית טלפונים סלולריים, לפני 6 שנים 7 חודשים
Sexting סקסטינג היא פעולה של שליחה וקבלה של חומר מיני בעיקר דרך טלפונים ניידים או בשם המוכר סמארטפון.
פורסם בקטגוריית מחשבים וטכנולוגיה, לפני 6 שנים 7 חודשים