לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4266 מאמרים 1292 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

רעיון לטיול לשבת בבוקר

פורסם בתאריך 25/09/2016      /      נכתב ע"י nelech

רבים מחפשים טיול לשבת בבוקר שלא יהיה סתם פארק עירוני כמו פארק רעננה, שנכון שיש בו מדשאות, מתקנים יפים פינת חי והוא מאד נוח אבל כשרוצים להרגיש קצת טבע - זה לא ממש זה.

אז לאן אפשר לסוע? באיזור הגן הלאומי ירקון [שהוא גן נחמד מאד אבל אין שם ממש מה לעשות חוץ מפיקניק וסיבוב קצר ליד הירקון] יש מסלול קצר יחסית באורך של 6 ק"מ שעובר על שביל עפר נעים ומוצל ברובו שגם עגלות יכולות לעבור בו.

המסלול עובר ליד בית הבטון שהינו הבית הראשון שנבנה מבטון בארץ ישראך וליד בריכת הנופרים שבעונת פריחתם של הנופרים היא מקום מדהים וברוב השנה מקום נחמד ומשרה שלווה [אסור להכנס לבריכה ולדוג בה בשל היותה מקום הפרייה לדגי לבנון הירקון] וליד הירקון ואם יהיה לכם מזל אז תראו עופות מים שוחים בירקון או נוטריה חוצה את השביל במהירות. פינות לעשיית פיקניק לאורך המסלול לא חסרות והחיסרון היחידי שלו הוא שרוכבי אופניים רבים משתמשים בו יחד עם הולכי הרגל אז חייבים להיות זהירים וקשובים. המים באיזור זה של הירקון הינם נקיים אבל כל הנכנס אליהם עושה זאת על אחריותו.

המסלול מתחיל בסמוך לכניסה לגן לאומי ירקון - חונים בשוליים על הכביש שלפני הכניסה לגביש הגישה ומשם צועדים בנתיב הברור. מומלץ לא להשאיר דברים יקרי ערך ברכב. תהנו בטיול!

1315 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת nelech