לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מהו אפיון ולמה הוא משמש?

פורסם בתאריך 30/09/2016      /      נכתב ע"י Yarticles.co.il

אם אתם מתעסקים באינטרנט ביום יום שלכם והנכם נמצאים בתחום היזמות או הפיתוח, בוודאי יצא לכם להיתקל במילה – אפיון. האפיון בא בדרך כלל לאחר שהוחלט על פיתוח מערכת חדשה לאתר, תוכנה, אפליקציה או כל דבר אחר, או שינוי גרסתה. כאשר על בעלי המערכת הקיימת או החדשה להגדיר את השינויים או הפעולות שהמערכת נדרשת לבצע במהלך הפעלתה. במילים אחרות, האפיון נדרש על מנת להסביר למפתחי המערכת או למעצביה אילו שירותים המערכת תספק למשתמשים, ללקוחות או למתעניינים בה. את אוסף הדרישות שאנו רוצים שיקויימו במערכת שלנו שחלקן מתייחסות ליכולות המערכת וחלקן מתייחסות לאופן ורמת ביצוען אנו מרכזים במסמך מפורט הנקרא אפיון.

בשביל מה צריך אותו?

בתור יזם שניסה להקים לא מעט פרוייקטים ברחבי הרשת, נכספתי לנושא האפיון לאחר שגיבשתי רעיון, באתי למתכנתים / מעצבים בכדי להציג להם את הרעיון והתגובות העיקריות שלהם היו שהם רוצים לראות את האפיון, שאותו עוד לא כתבתי. דבר זה עיכב אותי במקצת בתהליך פיתוח המוצר ולכן אני ממליץ לכם קודם הגישה לבתי תוכנה ופיתוח, לתכנן מודל עסקי, אפיון מסודר ומפורט וכמובן משקיעים או כסף פנוי להשקעה. את האפיון שלנו נצטרך לכתוב מ-0, דבר שאינו קל ולפעמים לוקח כמה שבועות לכתוב אפיון למערכת מורכבת.

כמובן שהדרך הכי טובה לכתיבת אפיון מדויק היא שאתם תכתבו אותו. הבעיה היא שלפעמים פרטים שנראים לנו כמובנים מאליו, לבתי התוכנה ולמפתחים קשה יותר להבין מה רצונכם בנושא זה או אחר. לכן, ניתן גם לפנות אל כותב תוכן ומאמרים שיעשה עבורנו את העבודה. בדרך כלל בתי התוכנה שפניתם אליהם מספקים גם את השירות הזה אך עם תוספת תשלום שלא תמיד משתלמת. במידה ותרצו לרכוש אפיון מפורט, מסודר ומתאים תוכלו לפנות אליי לקבלת הצעת מחיר.

איך כותבים את האפיון?

טוב, גייסנו את הכסף, יש לנו רעיון מהפכני והחלטנו לכתוב את האפיון בעצמנו. איך עושים את זה?
האפיון כפי שאמרנו אמור להכיל את הפרטים והפעולות שאתם רוצים שהמערכת שלכם תדע לבצע. אבל איך מתחילים את האפיון? איך ממשיכים אותו ועל אילו נקודות צריכים לתת דגש כשמדובר באפיון לבית תוכנה? בואו נסדר הכל בכמה נקודות:

  • מתן מידע שטחי: על פי דעתי וההיכרות שלי בתחום האפיון והיזמות, הדרך הטובה ביותר להתחיל את האפיון היא באמצעות כתיבת הקדמה קטנה בצירוף ציון המערכות הפנימיות שצריך להכניס בתוך המערכת הבסיסית עם תיאור קצרצר לכל אחת מהן. דבר זה ימקד את הקורא בהתחלה לקראת מה הוא הולך.
  • עיצוב או סקיצת המערכת: תמונה אחת שווה אלף מילים. באמצעות עיצוב, סקיצה או המחשה ניתן לכוון את הקורא בצורה טובה יותר לרעיון העסקי שלכם. ניתן לרכוש את שירותיו של מעצב איכותי שיוכל לספק לכם סרטון תדמיתי / סקיצה או את העיצוב המלא של המערכת. דבר כזה מכוון את המפתחים למבנה הכללי של המערכת.
  • פירוט מלא של המערכות הפנימיות: ההקדמה לא מספיקה והיא נועדה על מנת למשוך את הקורא להמשיך לקרוא ולגלות עוד אודות המערכת. בדפים הבאים הנכם צריכים למלא פרטים מלאים אודות הדפים, העמודים ותיאור המבנה בכל אתר. כמובן שגם סקיצה שתפרט את המערכת תועיל בהרבה.
  • פיצ'רים: יש אתרים או מערכות שדומות אחת לשניה עם שינויים קלים או תכנית עסקית טובה יותר. בדף הבא עליכם לכתוב את הפיצ'רים שתרצו שיהיו במערכת עצמה.
  • הערות מיוחדות: בהערות מיוחדות עליכם לספק עוד מידע על האדמיניסטרציה ועל פרטים שעוד לא פירטתם בעמודים הקודמים.

אלו הנקודות העיקריות ביותר בכתיבת האפיון למערכת שלכם. במידה ותהינה לכם שאלות / הערות תוכלו לפנות אליי בכל זמן במייל: roronlp@gmail.com

1191 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת Yarticles.co.il
איך לפתח אתר מושלם? את רבים מאיתנו מעסיקה תמיד השאלה – "כיצד נוכל ליצור אתר שיוכל להניב עבורי הכנסות או רווחים מסוימים?" כי בסך הכל המטרה שלנו היא להתקדם ולהשיג את המטרות שהשגנו עם האתר או העסק שלנו. אתרים קמים ונופלים כל הזמן ואתרים מסוימים הפכו למוצלחים בעיקר. אז מה הופך אותם לכאלה? איך הם הצליחו להגיע לאן שהגיעו?
פורסם בקטגוריית קידום אתרים, לפני 5 שנים 3 שבועות