לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2906 מאמרים 737 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מזגן חסכוני בחשמל

פורסם בתאריך 30/09/2016      /      נכתב ע"י mazganim

מאז ומעולם המזגן נחשב לזולל חשמל ואנשים רבים חשבו פעמיים לפני שהם הפעילו את המזגן. פעם היינו עושים זאת מדאגה לחשבון החשמל אך היום יש לנו גם מודעות סביבתית ואנו מבינים כמה זה חשוב לצמצם את צריכת האנרגיה. אז גם בגלל חשבון החשמל וגם בגלל הצורך לשמור על הסביבה אתם צריכים מזגן חסכוני בחשמל. למזלנו הטכנולוגיה המודרנית הצליחה להשתפר ולהציע מזגנים חסכוניים בחשמל וגם ממשלות קבעו תקנים ורגולציות. ומי שמרוויח מזה הוא אתם הצרכנים.

התאמת המזגן לחלל

אך לפני שנמשיך לדבר על מזגנים חסכוניים בחשמל חשוב גם להזכיר נקודה חשובה לגבי התקנת המזגן והחלל שבו הוא נמצא. היצרנים אמנם מייצרים מזגנים יעילים מבחינה אנרגטית אך על מנת לממש את מלוא הפוטנציאל של מזגן חסכוני בחשמל, חשוב להתאים את סוג המזגן ועצמתו לחלל שבוא הוא מותקן. כמו כן חשוב לשים דגש על בידוד ואיטום. לצורך הדוגמה, מזגן חסכוני בחדר עם חלון פתוח לא ייתן לכם הרבה חיסכון.

כיצד רוכשים מזגן חסכוני בחשמל?

על פי החוק חלה חובה על סימון הצריכה האנרגטית של המזגן וזהו הכלי שלכם לבדוק בעצמכם האם המזגן הוא אכן חסכוני בחשמל. ישנם שני סימונים על המזגן הקשורים לחשמל: צריכת החשמל בקילוואט לשעה המסומנת באותיות Kw. הסימון השני הוא היעילות האנרגטית המסומנת באותיות cop. היעילות האנרגטית היא מדד הלוקח עוד גורם נוסף בחשבון והוא תפוקת הקור של המזגן. היעילות האנרגטית היא היחס בין תפוקת הקור לצריכת החשמל. לצורך הנוחיות היעילות האנרגטית מסומנת גם באותיות לועזיות מ A עד G כאשר A מציין את היעיל ביותר מבחינה אנרגטית. בעזרת מידע זה תוכלו לשפוט בעצמכם את המזגנים ולא לקנות באופן אוטומטי את כל מה שמנסים למכור לכם.

סימון צריכה במזגנים

בעזרת מידע זה תוכלו להשוות בעצמכם בין סוגי המזגנים; אך שימו לב שהשוואה בין מזגנים עושים בין שני סוגי מזגנים בעלי אותה תפוקת קרור. אין שום משמעות לניסיון השוואה בין מזגן של 12000btu לבין מזגן עם תפוקת קור של 9000 btu.

כמובן שבשורה התחתונה אתם רוצים לדעת כמה תשלמו. בשביל לחשב זאת עליכם לבדוק את מחיר החשמל לקילוואט, את זה תוכלו לראות בחשבון החשמל שלכם. נסו להעריך כמה שעות תפעילו את המזגן במשך תקופה מסוימת ובצעו מכפלה משולשת:

עלות KW כפול מספר השעות בתקופה כפול צריכת החשמל של המזגן.

769 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת mazganim