לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4447 מאמרים 1318 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

איך קבוצות תמיכה להורים משפרות את חיי המשפחה?

פורסם בתאריך 23/11/2016      /      נכתב ע"י שרון קל

ילדים הם שמחה, ואפילו רבה, וגם ברכה, ובזכותם המשפחה כולה זוכה בהזדמנות לצמוח ולהתגבש. אבל ילדים, ולא צריך להיות הורה כדי לדעת זאת, הם גם אתגר של ממש – כך שלצד ההזדמנות לגדול ולהתפתח ישנם גם מוקשים לא מעטים שחשוב ללמוד לנטרל אותם.

אחת הדרכים היותר אפקטיביות לעשות זאת היא באמצעות קבוצות תמיכה להורים. קבוצת תמיכה להורים היא מסגרת שבה שותפים מספר זוגות של הורים ואיתם אנשי מקצוע מתחומים שונים אשר רלוונטיים להורות, וביחד נוצר מרחב מעצים לכל הורה באשר הוא.

אתם לא לבד

פתגם מוכר במיוחד של חז"ל גורס ש"צרת רבים חצי נחמה" – במקרה של גידול ילדים אולי יהיה מדויק יותר לומר ש"אתגר של רבים, התמודדות קלה יותר".

ואכן, במסגרת קבוצות תמיכה להורים כל אחד מחברי הקבוצה לומד שהוא לא לבד, ושבסופו של דבר כל ההורים מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים, רבים מהם משותפים (למשל איך להציב גבולות בלי ליצור מתחים מיותרים, איך להעניק תשומת לב לכל אחד מהילדים בלי להתעלם גם מהצרכים שלנו ההורים ועוד ועוד).

הידיעה הזו חשובה במיוחד להורים שלא בטוחים בהורות שלהם. מאחר שאחד המרכיבים הכי בולטים בהורות הוא דאגה שמא אנחנו לא הורים טובים מספיק, הרי שבעצם אין כמעט הורה שלא נתרם מהידיעה שהוא לא לבד, ושכולנו מתמודדים עם אותם אתגרים.

הכלים שמקבלים במסגרת קבוצות תמיכה להורים

בנוסף לידיעה המנחמת והמחזקת שאתם לא לבד, תקבלו בקבוצת תמיכה להורים גם מגוון כלים יקרי ערך.

את הכלים מעניקים אותם אנשי מקצוע שלוקחים חלק במפגשים של קבוצות תמיכה להורים והם מגיעים מתחומים שונים שכל אחד מהם משיק להורות ולאינטראקציה עם הילדים מכיוון אחר. בסך הכל נוצרת סינרגיה אפקטיבית מאוד וכל הורה יוצא מסדרת המפגשים מצויד בידע חדש וכלים שימושיים לכל מצב שרק ייווצר.

עוד חשוב לציין שקבוצת תמיכה להורים היא מסגרת אינטימית מטבעה, וברוב המקרים מדובר על מספר חד ספרתי של משפחות, כך שלכל הורה ניתנת גם האפשרות לשוחח בחופשיות ובפתיחות על כל קושי שיש בחייהם - אפשרות חשובה מאוד שמאווררת רגשות כואבים ומפנה מקום לכוחות עבור ההתמודדות.

1238 צפיות
4 כניסות
מאמרים נוספים מאת שרון קל
שירותי קלדנות בעבור בתי משפט במידה ואתם מעוניינים לגשת לבית המשפט עם ראיות אשר יצדיקו את צדקתכם, במקרים רבים עליכם יהיה להיעזר בשירותיו של קלדן.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 6 שנים 11 חודשים
מהי אגרת ביוב? אגרת ביוב ומים (אשר משולמות לרוב תחת חשבונית אחת) הינן אגרות תשלום על שירותי הביוב והמים של כל משפחה בכל עיר.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 7 שנים 10 חודשים
תעדוף משימות - עושים זאת נכון אם אתם תוהים בכל הנוגע לנושא של תעדוף משימות אז יהיה כדאי לכם לשים לב כי אתם נעזרים בתוכנות אינטרנטיות אשר יהפכו את החיים שלכם להרבה יותר קלים ויאפשרו לכם לבצע תעדוף בצורה הרבה יותר נוחה ונגישה.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 1 שנים 4 חודשים
תוספות שיער בהדבקה בקלות רכשו לעצמכם תוספות שיער בהדבקה עוד היום אם תהיו מעוניינים להפוך את המראה שלכם על פניו.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 6 שנים 9 חודשים
תרגום מסמכים טעות תהיה לחשוב שהמרת מילים משפה אחת לאחרת הינה תרגום מסמכים איכותי. תרגום נכון מעניק לקורא העברה של רעיון, מסר ומהות בצורה שוטפת וחלקה.
פורסם בקטגוריית תרגום, לפני 7 שנים 9 חודשים