לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3266 מאמרים 895 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

האם אפשר לטפל בעין עצלה בגיל מבוגר?

פורסם בתאריך 01/12/2016      /      נכתב ע"י dushka

בניגוד למערכות אחרות בגוף, מערכת הראייה של האדם אינה מגיעה למלוא בשלותה ברחם, אלא ממשיכה להתפתח בחודשי חייו הראשונים של הילוד. המוח לומד לפענח את התמונות המגיעות אליו משתי העיניים ולאחר מספר חודשים המערכת כולה מגיעה לבשלות מקסימלית.

קיימים מקרים בהם התמונה המגיעה למוח מאחת העיניים איכותית פחות מאשר מהעין השנייה: קטרקט מולד (שמאובחן כבר בימים הראשונים בבית החולים על ידי בדיקת החזר אור), פזילה וקוצר או רוחק ראייה. במקרים אלה המוח יבחר את התמונה החדה יותר ויתעלם מן התמונה המגיעה אליו מהעין שרואה פחות טוב. כך הופכת עין, המסוגלת לראות, לעין עצלה, עין שהמוח לא עושה בה שימוש.

מדוע חשוב שהמוח יעשה שימוש בשתי העיניים? כי הראייה הדו עינית מאפשרת ראייה תלת ממדית.

כשמאבחנים את הבעיה בשנות החיים הראשונות, בבדיקת רופא עיניים עם טיפות להרחבת האישונים, מטפלים בה באמצעות כיסוי העין שבה המוח משתמש, ואילוץ המוח לקבל את התמונות מהעין השנייה. טיפול זה נעשה על ידי כיסוי ברטיה או טשטוש הראייה בעין הטובה. כך, בעזרת טיפולים הדרגתיים, לומד המוח להשתמש בעין העצלה.

לאחר גיל מסוים (בסביבות גיל תשע), אם העין העצלה לא טופלה, המצב הופך לבלתי הפיך והעין נותרת עצלה.

בשנים האחרונות פותחה שיטה, על בסיס ידע ישראלי, המטפלת בעין עצלה אצל מבוגרים. שיטת נוירווויז'ן לא מטפלת בעין עצמה אלא באופן הפענוח של המוח.

המטופלים יקבלו סדרת תרגילים מול מחשב, שלוש פעמים בשבוע למשך שלושה חודשים. במהלך זמן זה יעבור המוח אימון לפענח את התמונות מהעין העצלה טוב יותר. התרגול הראשוני ייערך במרפאת העיניים לצורך הדרכה והתאמה ולאחר מכן יוכל המטופל לתרגל בביתו, כשהתרגילים מותאמים לו און ליין לפי קצב התקדמותו.

השיפור מפתיע: 2.5 שורות בלוח הבדיקה, מאה אחוז ניגודיות ולעתים גם שיפור בראייה התלת ממדית. 

השיטה היא היחידה שהוכרה כיעילה על ידי ה FDA ומטופלים רבים עשו בה שימוש וחוו שיפור באיכות הראייה ובאיכות החיים.

 

1158 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת dushka
קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה (המכונה צילינדר, על שם תיקון הלקות) הם לקויות ראייה נפוצות מאוד המאפיינות אחוז גדול מהאוכלוסיה. מהן הלקויות האלה, כיצד מזהים אותן וכיצד מטפלים בהם?
פורסם בקטגוריית בריאות עיניים, לפני 3 שנים 3 חודשים
לימודי עיצוב פנים - האם זה מתאים לכם? רבים נמשכים למקצוע עיצוב הפנים - מקצוע מבוקש ויוקרתי, שמאפשר לעוסקים בו לשנות באופן משמעותי את סביבתם המיידית של לקוחותיהם ולהשפיע על חייהם. מה כוללים לימודי עיצוב פנים? האם צריך לדעת מתמטיקה? לפניכם מספר שאלות ותשובות נפוצות בתחום.
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 3 שנים 4 חודשים
טיפים לקניית בגד מתאים שופינג - לכאורה תחביבן של נשים רבות, אך לא כולן יודעות מתי, איך ועם מי כדאי לצאת לקניית בגדים, מה כדאי למדוד וכיצד לקבל החלטה נכונה על הבגד המתאים. כמה טיפים שניתנו על ידי נשות אופנה וסטיילינג, יהפכו את השופינג לתחביב משתלם באמת.
פורסם בקטגוריית אופנה, לפני 3 שנים 4 חודשים
חסימת דרכי דמעות אצל תינוקות מהי חסימת דרכי הדמעות אצל תינוקות ומדוע לא מטפלים בה לפני גיל שנה?
פורסם בקטגוריית בריאות עיניים, לפני 3 שנים 7 חודשים
האם כדאי לבצע ניתוח פזילה במבוגרים? "אי אפשר לנתח אותי, אני כבר מבוגר", "כבר עברתי ניתוח פזילה לא מוצלח, לא כדאי לי לנסות שוב", "בניתוח פזילה אצל מבוגרים אחוזי ההצלחה נמוכים מאוד" - אילו אמירות נפוצות אצל מבוגרים הסובלים מפזילה. האם זה נכון?
פורסם בקטגוריית בריאות עיניים, לפני 3 שנים 9 חודשים