לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3963 מאמרים 1190 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

עורך דין רשלנות רפואית

פורסם בתאריך 25/08/2015      /      נכתב ע"י שרון קל

במדינת ישראל, ניתן לתבוע רופאים בעקבות רשלנות רפואית שגרמה נזק למטופל. עורך דין רשלנות רפואית יעזור ללקוחותיו, להוציא את מירב סכום הפיצוי לו הם זכאים בגלל רשלנות רפואית. במאמר זה ננתח את יחס החוק אל רשלנות רפואית, את הסיכויים לקבלת פיצוי, ומדוע ניתן באמצעות עורך דין של רשלנות רפואית, להוציא את מירב סכום הפיצויים המגיע בגין הרשלנות.

כיצד יכול לעזור עורך דין רשלנות רפואית?

החוק משייך את רשלנות רפואית, לדיני נזיקין. החוק רואה ברופאים אחראים על מתן שירות טוב, ואחראים במקרה של רשלנות רפואית. החוק בא להגן על האזרח הפשוט, שאינו בקיא במושגי הרפואה, ואינו יכול להבין את משמעות הרשלנות הרפואית במהלך השירות שקיבל. ישנה רשלנות מכוונת, וישנה רשלנות רפואית שנעשתה מתוך חוסר זהירות. בשני המקרים מחויב הרופא לפצות את המטופל על הנזק שנגרם כתוצאה מרשלנותו. בשנים האחרונות, ישנה מגמת עלייה משמעותית בסכומי הפיצוי שמטיל בית המשפט. מטרות העלאת סכום הפיצוי הם:

  1. פיצוי הולם שיאפשר לנפגע להמשיך לחיות בכבוד, למרות הוצאות רפואיות, ופגיעה בכושר העבודה.

  2. הרתעה- סכום גדול של פיצוי, יגרום לרופאים להיות זהירים ולהימנע מטעויות.

חוקקו מספר חוקים הנותנים פיצוי לנפגעי סוגים שונים של רשלנות רפואית. לחוקים אלו, ישנם הגדרות ותתי הגדרות. לכל סעיף וסעיף יש משמעות בגובה הפיצוי אותו ניתן לקבל על נזקי רשלנות רפואית. עורך דין רשלנות רפואית מקצועי, בקיא בפרטים הקטנים של חוקים אלו, ויוכל להוציא את הסכום המרבי של הפיצוי. האדם הבודד יוכל להוציא לבדו סכומים קטנים בהרבה יותר.

על מנת שעורך הדין רשלנות רפואית, יצליח להוציא סכום מכובד לפיצוי, יש לשמור היטב את כל המסמכים הנוגעים לעניין השירות הרפואי, והנזק שנגרם בעקבות שירות רפואי זה. עורך הדין יבדוק האם הרשלנות נעשתה בשוגג, או במניע של כוונה תחילה, ואז סכום הפיצוי גדול יותר. במקרים של רשלנות רפואית המביאה לאחוזי נכות, ופגיעה מסוימת בכושר העבודה, עורך הדין ידאג להוצאת פיצוי גבוה, שיאפשר למטופל התובע אפשרות להסתדר כלכלית למרות שכושר העבודה שלו נפגע.

לסיכום

מדינת ישראל חוקקה חוקים המעניקים פיצוי לנפגעי רשלנות רפואית. האדם הבודד יכול להוציא לבדו סכום פיצוי מועט. כדי להוציא סכום פיצוי גדול, עליו להיעזר בשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית. עורך הדין יבדוק את המקרה לפרטי פרטים, וידאג למצוא את הסעיפים עליהן ניתן לקבל יותר פיצוי. לכן, חשוב לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים למקרה

1523 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת שרון קל
שירותי קלדנות בעבור בתי משפט במידה ואתם מעוניינים לגשת לבית המשפט עם ראיות אשר יצדיקו את צדקתכם, במקרים רבים עליכם יהיה להיעזר בשירותיו של קלדן.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 6 שנים 1 חודשים
מהי אגרת ביוב? אגרת ביוב ומים (אשר משולמות לרוב תחת חשבונית אחת) הינן אגרות תשלום על שירותי הביוב והמים של כל משפחה בכל עיר.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 7 שנים 2 שבועות
תעדוף משימות - עושים זאת נכון אם אתם תוהים בכל הנוגע לנושא של תעדוף משימות אז יהיה כדאי לכם לשים לב כי אתם נעזרים בתוכנות אינטרנטיות אשר יהפכו את החיים שלכם להרבה יותר קלים ויאפשרו לכם לבצע תעדוף בצורה הרבה יותר נוחה ונגישה.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 6 חודשים 4 שבועות
תוספות שיער בהדבקה בקלות רכשו לעצמכם תוספות שיער בהדבקה עוד היום אם תהיו מעוניינים להפוך את המראה שלכם על פניו.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 5 שנים 11 חודשים
איך קבוצות תמיכה להורים משפרות את חיי המשפחה? ילדים הם שמחה, ואפילו רבה, וגם ברכה, ובזכותם המשפחה כולה זוכה בהזדמנות לצמוח ולהתגבש. אבל ילדים, ולא צריך להיות הורה כדי לדעת זאת, הם גם אתגר של ממש – כך שלצד ההזדמנות לגדול ולהתפתח ישנם גם מוקשים לא מעטים שחשוב ללמוד לנטרל אותם.
פורסם בקטגוריית טיפולים, לפני 5 שנים 8 חודשים