לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
תרגום מסמכים

תרגום מסמכים

פורסם בתאריך 25/08/2015      /      נכתב ע"י שרון קל

טעות תהיה לחשוב שהמרת מילים משפה אחת לאחרת הינה תרגום מסמכים איכותי. תרגום נכון מעניק לקורא העברה של רעיון, מסר ומהות בצורה שוטפת וחלקה. לצורך כך, דרוש למתרגם לא רק אוצר מילים נרחב, אלא גם הכרות מספקת עם התחום של התוכן המתורגם כולל ניואנסים לשוניים ותרבותיים. כמו כן כשמתרגמים מסמכים חשוב לשים לב לפרטים הקטנים, המטרה הינה לספק את התרגום האותנטי והמדייק ביותר, אין מקום לטעויות או כפל משמעויות, משום ש - "מסמכים" כפי שעולה משמם, מכילים תוכן רשמי וחשוב.

מי צריך תרגום מסמכים?

הביקוש למסמכים מתורגמים גדול בשוק הפרטי והעסקי כאחד. לפחות בכל הקשור לתחום האישי, כל אחד מאתנו עשוי להזדקק פעם לשירות תרגום מסמכים בענייני רישום צוואה, הוצאת דרכון זר, תעודות לידה, תעודות פטירה, תעודות נישואין, תעודות דיפלומות ועוד. בתחום העסקי והמורכב יותר הדרישות גדלות אף יותר, היות והעולם העסקי של היום הוא מידי וגלובאלי ומצריך תרגום תכוף של מסמכים עסקיים ואחרים:

תרגום משפטי, כולל מסמכים לאישור נוטריון מצריך התמצאות בעולם המשפט והכרות עם ההבדלים הדקים בין מערכות המשפט השונות. כשמדובר על תרגום מסמכים משפטיים השמטות ואי-דיוקים עלולים לגרום לנזק גדול והשלכות משפטיות מעשיות.  

הביקוש לתרגום כלכלי נוצר בעקבות הסחר העצמי בבורסה ובאופציות בינאריות, בנוסף לגלובליזציה והתפתחות שוק ההשקעות, אשר הביאו בשנים האחרונות לצורך גדול בתרגום דוחות כספיים. 

תרגום טכני נוגע לתרגום של מסמכים אינפורמטיביים כגון הוראות הפעלה המגיעות עם מוצר מסוים. תרגום מדויק ונכון של מסמכים טכניים יביא לשימוש נכון ומושכל של הלקוח במוצר שרכש לשביעות רצונו של משווק המוצר. שימוש בשפה נכונה ומקצועית הוא קריטי לא רק לדימוי החברה ואיש העסקים, אלא גם להצלחה של משא ומתן, קמפיין שיווק או מצגת מכירות. 

מלבד ידע ספציפי מקצועי בתחום התרגום, מתרגם אמין ומקצועי מקפיד ללמוד ולהתעדכן, לחקור ולבדוק באופן קבוע את התחומים בהם תרגומיו עוסקים. הוא בעל כשרון כתיבה ויכולת ביטוי, ידע כללי רחב בשפת המקור ושפת היעד והכרת שתי התרבויות.

1451 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת שרון קל
תוספות שיער בהדבקה בקלות רכשו לעצמכם תוספות שיער בהדבקה עוד היום אם תהיו מעוניינים להפוך את המראה שלכם על פניו.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 5 שנים 3 חודשים
איך קבוצות תמיכה להורים משפרות את חיי המשפחה? ילדים הם שמחה, ואפילו רבה, וגם ברכה, ובזכותם המשפחה כולה זוכה בהזדמנות לצמוח ולהתגבש. אבל ילדים, ולא צריך להיות הורה כדי לדעת זאת, הם גם אתגר של ממש – כך שלצד ההזדמנות לגדול ולהתפתח ישנם גם מוקשים לא מעטים שחשוב ללמוד לנטרל אותם.
פורסם בקטגוריית טיפולים, לפני 5 שנים 2 שבועות
מהי אגרת ביוב? אגרת ביוב ומים (אשר משולמות לרוב תחת חשבונית אחת) הינן אגרות תשלום על שירותי הביוב והמים של כל משפחה בכל עיר.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 6 שנים 4 חודשים
חשיבותו של טיפול בחרדות אצל ילדים ילדים סובלים מחרדות. לא כל פחד מוגדר כחרדה.
פורסם בקטגוריית רפואה, לפני 5 שנים 11 חודשים
מדוע כדאי ללכת אל אירועי תרבות בחיפה? העיר חיפה הינה עיר אשר משופעת במגוון רחב מאוד של אירועי תרבות. אירועי תרבות בחיפה מתקיימים לאורך כל השנה ומעניקים לתושבי העיר, ולאורחים אשר מגיעים לאזור, אפשרות ליהנות משלל אירועים מיוחדים המותאמים לקהל הרחב.
פורסם בקטגוריית תרבות ובידור, לפני 6 שנים 3 חודשים